Retro market στο Λονδίνο???

portarinos78

RetroActive
Joined
23 Ιουλ 2006
Μηνύματα
490
Αντιδράσεις
21
Suggnomi gia ta greeklish alla grafo apo UK pc.

Auti ti periodo vriskomai gia meres sto Londino. Exei kaneis empeiria apo ti poli gia na mou sustusei kanena market i magazi me retro software-hardware-consoles klp? Oloi edo dilonoun agnoia alla thimamai kapoia stigmi ena agglo apo ebay pou mou eixe milisei gia ena flea market me megadrive,consoles klp. An kapoios exei kamia idea as ti riksei amesa kai tha ekteleso kai paraggelies an xreiastei.
 
Είχα πάρει το λαστιχάτο μου από ένα τέτοιο μαγαζί στο Λονδίνο πρίν από πολλά χρόνια όταν είχα πάει για 10 μέρες αλλά δεν θυμάμαι που ήταν. Απλά πέρναγα απ'έξω και μπήκα....
 
Παρόλο που έχω πάει αρκετές φορές, δεν ξέρω.

Σίγουρα όμως συμφέρει να αγοράσεις κινητό!

Είναι μισή τιμή από ό,τι είναι εδώ Ελλάδα, και τώρα πια τα περισσότερα τα δίνουν ξεκλείδωτα (και με αρκετό χρόνο ομιλίας για όσο είσαι εκεί).

Θυμάμαι που μας κάνανε προσφορά ένα τηλέφωνο που παρόλο που θα ήταν αγγλικό και θα χρησιμοποιούσαμε τον χρόνο σην Ελλάδα σαν να ήμασταν στο εξωτερικό, θα μας συνέφερε ελάχιστα!

Να ξέρεις όμως ότι από μαγαζί σε μαγαζί (ανάλογα με το μοντέλο) αλλά και από περιοχή σε περιοχή οι τιμές μπορεί να διαφέρουν αρκετά.

EDIT:

Όσο για τα greeklish, ορίστε η λύση. Θα σου παραθέσω όλα τα ελληνικά γράμματα, ώστε κάνοντας copy-paste να μπορέσεις να γράψεις το επόμενό σου μήνυμα στα ελληνικά:

ΑΒΓΔΕΖΗΘΙΚΛΜΝΞΟΠΡΣΤΥΦΧΨΩΆΈΊΉΎΏ

αβγδεζηθικλμνξοπρστυφχψωςάέίήόύώϊϋΐΰ

:banghead:
 
Λονδίνο!!!!Αγγλία!!!!!!...Η πατρίδα του ΖΧ Spectrum!!!Αχχχχχχχχχχχχ!!!!!
 
...και του amstrad. :diablotin:
 
...Έχετε ξεφύγει από το θέμα! :D Καλά να περάσεις portarinos και να μην ξεχάσεις να μου φέρεις την κρέμα που λέγαμε...(εντελώς ρετιρέ φάση!:biglaugh:)
 
thanx Candy!!! An kai den perimena kati to idiaitero se plirofories to thread pige kata diaolou. Krima!!! Opoios me eixe voithisei tha eperne doro ena apo ta 200 cpc6128 kai mia apo tis 300 A1200 pou anakalipsa telika se ksexasmeno magazi me ipologistes. :icon_cry: :icon_cry:

Candy de mou eipes. Ti megali i ti mikri suskevasia itheles? Anyway tha sou fero auti pou exei kai to aromataki doro!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επίσης πατρίδα και των Def Leppard, και των Acorn.

Πορταρινέ, μπορείς τουλάχιστον να επισκεφθείς το Τροκαντερό. Τελευταία φορά που είχα πάει ήταν το 2004 και ήταν τίγκα στα arcades, σύγχρονα αλλά και αρκετά πιο ρετρό. Νομίζω βρίσκεται δίπλα στο Σοχο.

Στο Σόχο όμως μην πας. Αμα πας πάντως, μακρια από μας :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
portarinos78 είπε:
Candy de mou eipes. Ti megali i ti mikri suskevasia itheles? Anyway tha sou fero auti pou exei kai to aromataki doro!
Μην είμαστε και πλεονέκτες,τη μικρή φυσικά!Και να δεις που θα την τιμήσω δεόντως.Στο επόμενο meeting θα σκάσω μύτη έτσι!:biglaugh::biglaugh:

face-mask-green-clay.jpg
 
candy είπε:
Μην είμαστε και πλεονέκτες,τη μικρή φυσικά!Και να δεις που θα την τιμήσω δεόντως.Στο επόμενο meeting θα σκάσω μύτη έτσι!:biglaugh::biglaugh:
Εννοείς με μπουρνούζι!;
 
Βρε Vag από όλη τη φωτογραφία αυτό βρήκες να σχολιάσεις; :p
 
Και τα σκουλαρίκια δεν είναι άσχημα. Τίποτε άλλο δεν έχω να σχολιάσω.
 
Τελικά αυτή η κρέμα είναι θαυματουργή!!!Σε κάνει αγνώριστη!!!:biglaugh:
 
Ποιά κρέμα; Για τους σοβάδες μιλάς ; :D :D:D:D:D:D:D
 
Καλλιτεχνικό σοβάτισμα όμως!!! :D Πέρα από την πλάκα πάντως,portarinos εγώ στη θέση σου θα φρόντιζα να προμηθευτώ ένα Lightsaber που βγαίνει και πιο οικονομικό. ;)

lightsaber.jpg


Δεν έχω πάει,αλλά μου έχουν πει πως στο Camden Town μπορείς να βρεις απίθανα πράγματα,όπως σπάνια LPs σε τιμή ευκαιρίας!
 
candy είπε:
Δεν έχω πάει,αλλά μου έχουν πει πως στο Camden Town μπορείς να βρεις απίθανα πράγματα,όπως σπάνια LPs σε τιμή ευκαιρίας!
Το Camden Town είναι ένα Μοναστηράκι Χ 30. Κάθε φορά που πάω Λονδίνο, η γυναίκα μου με πρήζει και κάνουμε μια βόλτα από εκεί.

Βλέπω δεν σε νοιάζουν τα σχόλιά μας, οπότε να συνεχίσουμε το έργο μας. Βαγγέλη βάρα, η σειρά σου :D
 
Rygar είπε:
Βλέπω δεν σε νοιάζουν τα σχόλιά μας, οπότε να συνεχίσουμε το έργο μας. Βαγγέλη βάρα, η σειρά σου :D
Συγνώμη που δεν το σκέφτηκα πιο νωρίς, να σου προτείνω μαγαζί (άσχετο με retro, αλλά αξίζει τον κόπο) να πας. Στην Oxford street έχει το Gadget shop, με φανταστικά gadgets, λίγο ακριβό όμως (εκεί που είναι...).
 
Vagelis είπε:
Συγνώμη που δεν το σκέφτηκα πιο νωρίς, να σου προτείνω μαγαζί (άσχετο με retro, αλλά αξίζει τον κόπο) να πας. Στην Oxford street έχει το Gadget shop, με φανταστικά gadgets, λίγο ακριβό όμως (εκεί που είναι...).
Για μένα πάει αυτό; Εγώ Βαγγέλη δε νομίζω να ξαναπάω Λονδίνο, γιατί χώρισε το ζευγάρι που μας φιλοξενούσε και η κοπέλα, που είναι και φίλη της γυναίκας μου, γύρισε Ελλάδα. Μέναμε τζάμπα δηλαδή κάθε φορά, μόνο αεροπορικά πληρώναμε. Αυτό στο οποίο θα ήθελα να ξαναπάω είναι το Science museum.
 
Πίσω
Μπλουζα