Retro Memories from a Next Gen Game

vagosgta3

RetroNuts!
Joined
7 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.887
Αντιδράσεις
25
Αυτο το καιρο εχω φαει τρελες ωρες με το Mass effect στο PC,ειναι φοβερο παιχνιδι (οσοι δεν το εχετε παιξει σας το συστηνω ανεπιφυλακτα).

Πηγα σε μια αποστολη στην σεληνη εκει προσγειωνεσαι με το οχημα,λοιπον εκει ολη η φαση μου θυμισε Moon Buggy που επαιζα στον Amstrad CPC, και η πλακα ειναι οτι και στο mass effect οπως και στο moon buggy το οχημα ειναι εξατροχο και εχει πολυβολο και κανονι,και το jump. :D

MASS EFFECT BUGGY

picture.php


picture.php


picture.php


MOONBUGGY Amstrad CPC

Foto+Moon+Buggy.jpg


Foto+Moon+Buggy.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Moon Patrol είναι ο παππούς όλων αυτών.

Έχει και 6 ρόδες και κανόνι και jump και απ'όλα.

Το Moon Buggy του Amstrad είναι απλά ένα unlicensed clone.
 
Link για το Mass Effect Buggy? Πληηηηηηηηηηηηηηζ;;;
 
Πηγα σε μια αποστολη στην σεληνη εκει προσγειωνεσαι με το οχημα,λοιπον εκει ολη η φαση μου θυμισε Moon Buggy που επαιζα στον Amstrad CPC
Όταν επισκεπτόμουνα τους άλλους πλανήτες, μου θύμισε το κλασσικό Starflight, με όλο αυτό το ψάξιμο για αντικείμενα και ορυκτά. Χώρια που μπορεί να σου την έπεφτε και κανά τέρας. Γενικά πολύ καλό παιχνίδι. :thumbup:
 
@Captain Kal

Το Starflight δεν το εχω παιξει και μου εδωσες μια καλη ιδεα τι θα παιξω μετα μολις τελειωσω το mass effect,φαινεται καλο παιχνιδακι.
 
Το Starflight δεν το εχω παιξει και μου εδωσες μια καλη ιδεα τι θα παιξω μετα μολις τελειωσω το mass effect,φαινεται καλο παιχνιδακι.
Υπάρχουν δύο Starflight (I & II), και θα σου πρότεινα τις εκδόσεις για Amiga/Atari. Υπάρχει επίσης έκδοση του Starflight Ι, για Megadrive. Μετά μπορείς να δοκιμάσεις και το Star Control 2, που έχει γίνει remake για καινούργια PC, με το όνομα "The Ur Quan Masters".

Δες και εδώ:

Starflight 1

Starflight 2

Star Control 2
 
Ευχαριστω Captain Kal για τις πληροφοριες.

Το star control το επαιζα παλια στο pc, το star control 2 δεν εφτασε ποτε στα χερια μου αλλα ποτε δεν ειναι αργα.

Τα starflight 1 και 2 θα κοιταξω να τα βρω και να τα περασω σε disks για να τα παιξω στην Amiga,αλλα θα τσεκαρω και την εκδοση για του megadrive.

To The Ur Quan Masters το εβαλα για Downloading.Nα εισαι καλα.
 
Πίσω
Μπλουζα