Retro section sτο επίσημο ελληνικό forum της Ελληνικής PlayStation κοινότητας

Daytime Dreamer

RetroActive
Joined
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
290
Αντιδράσεις
7
Θα σας ενδιέφερε να δείτε κάτι τέτοιο? Θα είχε απήχηση πιστεύετε?

Πάντα SCE (Sony Computer Entertainment) related , δηλαδή για PlayStation 1, PS One κυρίως
 
ενδιαφέρον ακούγεται,από τη στιγμή όμως που πρόκειται για επίσημο φόρουμ θα ήθελα εφόσον υλοποιηθεί να δω να πλαισιώνεται με διάφορα άρθρα για την ιστορία του playstation brand,λογικά δεν θα είναι δύσκολο να βρεθούν οι πληροφορίες.για παράδειγμα εγώ θα ήθελα να διαβάσω περισσότερα για το psx (dvr),το pocketstation,το πλαίσιο της συνεργασίας με τη bandai (το φορητό σύστημα της οποίας,wonderswan,μπορούσε να "συνδεθεί" μέσω του pocketstation με το ps1) ,ιστορίες πίσω από την ανάπτυξη διάφορων ιστορικών παιχνιδιών,πληροφορίες για τα πρώτα χρόνια της εταιρίας στο χώρο ως sony imagesoft κ.α...

με λίγα λόγια ένα πλαίσιο στο οποίο εκτός από τις δημοσιεύσεις των χρηστών να υπάρχει και "επίσημο" υλικό το οποίο να προσφέρει επιπλέον γνώσεις και να μπορεί να σχολιασθεί. τότε για μένα δεν θα ήταν απλώς ενδιαφέρον,θα είχε και νόημα ως αυτόνομο τμήμα .
 
Ρετρό και PlayStation δεν μου πάνε μαζί... ακόμα "μοντέρνα" κονσόλα μου φαίνεται και outsider.
 
Παιδες το δυσκολο ξερετε ποιο ειναι? Οτι ειμαι ενας ανθρωπος και τα κανω οοοοοοοοοοοοολα. Απο meeting μεχρι ποσταρισματα μεχρι αποφασεις μεχρι testing στο Forum ... ολα οτι βαλει ο νου σας ...

Αμα στο μελλον υπαρξει budget για να παρω αλλο ενα ατομο πχ πολλα μπορουν να γινουν αλλιως δεν προλαβαινω με την καμια

Και εγω εχω σκεφτει τα απειρα οπως προτεινει ο Krem13 αλλα απλα δεν προλαβαινω LOL
 
Άμα θέλετε και έχετε όρεξη έχω ανοίξει κάποια Retro Threads στο Forum.

Retro Gaming στο PlayStation 3

Team 17 Appreciation Thread

Ελπίζω με τον καιρό και σε retro section. Προς το παρόν ότι feedback (ποστ δηλαδή) δίνετε τα μεταφέρω στους αρμόδιους. Μιας και βγήκε το Alien Breed HD στο PlayStation Store και θα βγει και το Superfrog στο μέλλον ίσως έχω παραπάνω πιθανότητες να το καταφέρω.

Πάντως είναι δύσκολο πολύ κάτι που θέλω να γίνει, να γίνει όντως. Περνάει από χιλια κύμματα μέχρι να υλοποιηθεί
 
Διπλό ποστ, sorry :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πες μας τι ξερεις τωρα,ομολογα και εγω με το κιλο τα ρετρο θρεντς. :supergrin:


Θελουμε Inside info
 
Έψησα τον Allister Brimble για συνέντευξη. Άμα έχετε ερωτήσεις που θα θέλατε να του κάνω πείτε τις εδώ :)
 
Daytime Dreamer είπε:
Έψησα τον Allister Brimble για συνέντευξη. Άμα έχετε ερωτήσεις που θα θέλατε να του κάνω πείτε τις εδώ :)
Nα σαι καλά Daytime Dreamer. Φαντάζομαι θα υπάρξει ανταπόκριση.
 
Μέρα που έιναι είπε το ναι! LOL! Ναι, έχει κανονιστεί και έχω σκεφτεί μερικές, απλά πείτε και εσείς καμία. :)
 
Πίσω
Μπλουζα