Retroid #11

Τον Φεβρουάριο καλώς εχόντων των πραγμάτων (εκτός και αν έχει άλλα σχέδια ο Κρομ και οι υπόλοιπες θεότητες του πλανήτη για εμένα).
 
Έτοιμάζεται εξαιρετικό αφιέρωμα σε μια αγαπημένη κατηγορία παιχνιδιών, δια χειρός του "μετρ" του Είδους!
 
Θα μαζέψουμε υπομονομετικά ύλη καθ' όλη διάρκεια του τρέχοντος μηνός, με σκοπό την κυκλοφορία τον Απρίλιο. Τελευταίο κάλεσμα λοιπόν προς όποιον θέλει να συνεισφέρει.
 
Έτοιμάζεται εξαιρετικό αφιέρωμα σε μια αγαπημένη κατηγορία παιχνιδιών, δια χειρός του "μετρ" του Είδους!

Είπε θα γράψει, και μετά χάθηκε. Του εύχομαι να είναι καλά, γιατί τον αγαπώ.

Έφυγε συνέντευξη προς ΚΟΡΥΦΑΙΟ Gaming δημιουργό. Μαντέψτε τον.

Είπε θα απαντήσει, έστειλα ερωτήσεις (δύσκολες ερωτήσεις), και μετά χάθηκε. Του εύχομαι να είναι καλά, γιατί τον αγαπώ.


Προχωρούμε.
 
Έρχεται στο τέλος της άλλης εβδομάδας.


An art revealed to no one, some say insanity,
A lesson from The Baron, Master of mystery, I'm mystified...
 
Χορταστικό τεύχος και πάλι. Ιδιαίτερη μνεία θα πρέπει να γίνει στο φανταστικό αφιέρωμα του Camelot 3000.
Πολύ καλά επίσης και τα revies σε Waxworks και Sly Spy. Ιδίως η ταινία τρόμου Waxworks ήταν από τις αγαπημένες μου.

Υ.Γ.1 Ποτέ δεν κατάλαβα ότι ο χαρακτήρας του Nebulus ήταν βάτραχος.
Υ.Γ.2 To Mario Bros αντέγραψε το The Great Giana Sisters. Όλοι το ξέρουν αυτό.
Υ.Γ.3 Το σπήλαιο Αρετούσα που είναι;
 
Και εμένα ήταν οι αγαπημένες μου ταινίες Waxwork και Waxwork II Lost in time.

Το σπήλαιο Αρετούσας είναι στον λόφο προφήτη Ηλεία στον Πειραιά. Η είσοδος του σπηλαίου είναι μπαζωμένη από την άσφαλτο και δεν είναι δυνατό να μπει κανένας μέσα. Η πράσινη πόρτα που υπάρχει εκεί κοντά, λανθασμένα λέγεται πως είναι η σπηλιά της Αρετούσας. Αυτό εκεί είναι αρχαίο ιερό και το έχω επισκεφθεί.
 
Άλλο ένα ωραίο και γεμάτο τεύχος. Μπράβο στους συμμετέχοντες στη δημιουργία του. Μου άρεσε ιδιαίτερα το αφιέρωμα με τα καινούρια παιχνίδια του Megadrive.
 
Ταξιδι στο παρελθον ολο το τευχος με κατι ιδιαιτερο το αρθρο του exetlaios να με γυρναει οχι πισω στις ρετρο εποχες που διαβαζαμε ταρατατα αλλα στις εποχες που τον διαβαζαμε στο φορουμ.
Αλλη μια εξαιρετικη προσπαθεια και παω να συνεχισω την αναγνωση.

 
Παρα πολυ ωραιο τευχος ισως απο τα ποιο ωραια (χορταστικο, πολυ καλο στήσιμο, ωραια γραφή) Ένα μεγαλο μπράβο σε οσους συνεβαλαν να βγει το παρον τευχος.
 
Τα λόγια σας ενθάρρυνση, γιατί κάθε φορά αναρωτιόμαστε με τον Μάριο: «Θα βγάλουμε άλλο ένα;»
 
Τα λόγια σας ενθάρρυνση, γιατί κάθε φορά αναρωτιόμαστε με τον Μάριο: «Θα βγάλουμε άλλο ένα;»
Και βεβαια να βγαλετε οχι ενα αλλα οσο εχετε κουραγιο και ορεξη. Ηδη απο το πρωτο τευχος μεχρι τωρα εχει μεγαλη διαφορα εννοειτε προς το καλυτερο (λογικο ειναι).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα