Retromaniax 80s λευκωμα : Προσκληση συμμετοχης!

Ηδη εχω μερικα PM συμμετοχης στο project.

Προσδοκω οτι το Αναστασιμο Φως θα σας φωτισει και θα δηλωσετε κι αλλοι ενδιαφερον να δωσετε ενα χερακι στη δημιουργια του Λευκωματος. :D

Μεσα στην επομενη εβδομαδα θα ποσταρω τα ονοματα που θα απαρτιζουν την πρωτη "ομαδα" που ελπιζω να αυξανει σε πληθυσμο κατα τη διαρκεια της υλοποιησης.

Να υπενθυμισω οτι θελουμε καλης ποιοτητος scans απο σχολικα βιβλια, εφημεριδες, περιοδικα, διαφημισεις. Φωτοζ απο παιχνιδια, μαγαζια, αυτοκινητα κτλ κτλ και απο τοποθεσιες του παρελθοντος κτλ κτλ κτλ.

Στη συνεχεια θελουμε σχολιασμο και χωρισμο κεφαλαιων.

Η DTP δουλεια θα γινει με εμενα (με οσο το δυνατον) επαγγελματικοτερο τροπο (δηλαδη οχι σε Word, crappy PDF writers και καταραμενα jpeg artifacts!!)
 
Δηλώνω πρόθυμη να συμμετάσχω όσο μου το επιτρέπει ο χρόνος μου (πλησιάζουν και εξετάσεις..).

Φωτό οπως υποσχέθηκα θα μαζέψω και τα εμπλουτίσω το άλμπουμ που ήδη έχω.

Το μόνο πρόβλημα μου είναι στα βιβλια. Έχω ελάχιστα δικά μου, και από όσους ρώτησα που έχουν, δεν ειναι πρόθυμοι να μου τα δανείσουν, οπότε θα αρκεστώ μόνο σε φωτόγραφιες. Αν αυτές που έχω ηδη αναρτήσει (γιατί φωτογραφίες ειναι και αυτά..) θεωρειτε πως ειναι καλης ποιότητας, αναμείνατε συντομα και τα υπόλοιπα. Διαφορετικά, δεν μπορώ να βρώ άλλον τρόπο
 
Ισχύει ακόμα το project. Αν ναι είμαι μέσα.
 
Πίσω
Μπλουζα