RetroUnboxers.gr

geoanas

Commodore Vampire
Διαχειριστές
Joined
14 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.225
Αντιδράσεις
280
pres1.jpg


To 1o επεισόδιο μιας νέας σειράς που σίγουρα θα χτυπήσει βραβείο Grammy....Granny... και δεν ξέρω τι άλλο ... :D :D:D

Με τους φανταστικούς : Κώστα Γιαβρίμη (aka Dath_Cotsos) και Άρη Παπανικολάου (aka ArisLab)


Official Page : http://retrounboxers.blogspot.co.uk/

:animlaugh: :animlaugh: :animlaugh: :fafoutis:

Προβολή συνημμένου 137712
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενταξει, ελιωσα..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Απλα..... :bow:

Unboxing με....αναπαντεχες ατακες!!!! :D

Ολα τα λεφτα - εκτος απο το ρετρομασινι - τα end credits...αλα Star Wars!!!! :D

Η αφιερωση στο τελος αφηνει μια γλυκοπικρη γευση....Καλο ταξιδι αγνωστε φιλε μου!!!!

Μπραβο παιδια,να ειστε καλα και να μας δειξετε κι αλλα απολαυστικα retrounboxing!!! :thumbup:

DINO Ζεις? :biglaugh:
 
Πραγματικα πολυ καλο!

Ωραιο concept, ωραια παραγωγη, ωραιο χιουμορ!

Μπραβο στα παιδια!
 
Δε τρελάθηκα.. Καλοί πάντως..

Μου άρεσε αρκετά μέχρι που ξεκίνησαν ν'ανοιγουν, οπότε και δε φαίνονταν..

ΑΤΑΡΙ και ξερό ψωμί!!!
 
Lol !! Καλή φάση - οι τυπάδες είναι μορφές !!

Υπήρξαν κάποιες στιγμές που αισθανόμουν σαν να έβλεπα unboxing & παρουσίαση retroμηχανήματος απο τους ΑΜΑΝ. :D

Mπράβο για την όλη προσπάθεια. :thumbup:
 
Φανταστικά τα παιδιά!!!

Πολύ πλάκα και πολύ καλή ροή του βίντεο...

Να μην αναφέρουμε και το μηχάνημα που επιλέχτηκε για το πρώτο unboxing!!! Εξαιρετικά σπάνιο και πανέμορφο!!!

Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα!

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Γνώριζα την ύπαρξη του συγκεκριμένου PC1, το οποίο είχε εμφανιστεί σε γνωστό ρετρο-στέκι αγγελιών...

Καλορίζικο σε όποιον το απόκτησε! :)

Αναμένουμε κι άλλα...
 
Συγχαρητήρια για την πρωτότυπη σας προσπάθεια με το RetroUnboxers.gr και σας εύχομαι καλή επιτυχία, καλό ξεκίνημα και καλό κουράγιο στη δημιουργία των βίντεο με το unboxing :)
 
Να γράψω και εδώ τα συγχαρητήρια μου στα παιδιά για τον κόπο τους. Ανυπομονώ για την επόμενη δουλειά τους!

-----------------------------------

Φυσικά συγκινήθηκα από την αφιέρωση τους στον καλό κοινό μας φίλο Δημήτρη zx_jim που τόσο άδικα έφυγε από την ζωή πριν λίγους μήνες! Για όσους δεν τον ήξεραν απλά θα σημειώσω ότι πρόκειται για το άτομο που μύησε πολύ κόσμο στους ρετρό υπολογιστές πάντοτε πρόθυμος να βοηθήσει τον οποιονδήποτε το χρειαζόταν αφιλοκερδώς, για πρόσωπο πηγαία ευγενικό, που για μένα ήταν ο κορυφαίος εκφραστής της ρετροκοινότητας στην Ελλάδα και το άτομο που με έκανε να μαζέψω τα κλασσικά μηχανήματα της υπογραφής μου! Ομολογώ ότι μου λείπει :(
 
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

 


ήταν η πρώτη μας απόπειρα, οπότε καθως καταλαβαίνετε υπήρχαν αρκετά λαθάκια τα οποία θα βελτιώσουμε σ'επόμενα επεισόδια..οπότε καθε κριτική για εμάς είναι καλόπροαίρετη! :)

Το PC-1 βρέθηκε στην κατοχή μου απο συνάδελφο μου στην δουλειά ο οποίος το προόριζε για τα σκουπίδια! το είχε αγοράσει λίγους μήνες μετά την πρωτη κυκλοφορία του στην Ελλάδα, και απο τις αρχές του 90 μέχρι και τους τελευταίους μήνες βρισκόταν στο πατάρι του σπιτιού του. Ήταν σε άριστη κατάσταση, μέχρι και τις εγγυήσεις είχε!(..μόνο τα κουτιά καθάρισα απ'εξω απο την σκόνη). :D

Ένα πολύ όμορφο μηχάνημα, ότι καλύτερο για την πρεμιέρα μας! :D

...και πάλι ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: (...και εν καιρό έρχονται και άλλα ;) :D )
 
arislab είπε:
Το PC-1 βρέθηκε στην κατοχή μου απο συνάδελφο μου στην δουλειά ο οποίος το προόριζε για τα σκουπίδια! το είχε αγοράσει λίγους μήνες μετά την πρωτη κυκλοφορία του στην Ελλάδα, και απο τις αρχές του 90 μέχρι και τους τελευταίους μήνες βρισκόταν στο πατάρι του σπιτιού του. Ήταν σε άριστη κατάσταση, μέχρι και τις εγγυήσεις είχε!(..μόνο τα κουτιά καθάρισα απ'εξω απο την σκόνη). :D
Ένα πολύ όμορφο μηχάνημα, ότι καλύτερο για την πρεμιέρα μας! :D
Τι είπες τώρα!!!!

Ήδη 3 PC1 στην Ελλάδα, με τα κουτιά τους και τα manual τους!!! :eek:

Μήπως δεν είναι τελικά τόσο σπάνια;;; :D
 
Κοντά έπεσες Σταύρο ! :D

Τα τρομερά παιδιά arislab και Darth_Cotsos ξαναχτύπησαν χωρίς έλεος με ένα bonus επεισόδιο !

Δελτίο τύπου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 2ο επεισόδιο

Στο 2ο επεισόδιο της σειρας των RetroUnboxers, που στην πραγματικότητα δεν έιναι 2ο αλλά ένα bonus επεισόδιο, αφήνουμε αυτη την φορά τα μηχανήματα και κάνουμε unboxing σʼενα κλασσικό και πολυ επιτυχημένο side scoller platform το Turrican. Το εξετάζουμε σε 2 μηχανήματα spectrum και Atari ST για να δούμε λίγο και απο τις σύγχρονες gaming εμπειρίες μας την αντοχή του στο χρόνο.

Τέλος στην προσπάθειά μας να συμπεριλάβουμε το retrogaming κομμάτι μέσα στα σύγχρονα gaming events, πιλοτικά εμπλουτίζουμε τις εκπομπές μας με μίνι-συνεντεύξεις από άτομα του σύγχρονου gaming community, που συναντάμε ως εκθέτες-μέλη της Team Retrocomputers.gr είτε άλλοτε ως Retrounboxers πάντα βέβαια με συνέπεια και σεβασμό απέναντι στους συνομιλητές μας αλλά πολύ περισσότερο με την αμέριστη σοβαρότητα που μας διακρίνει !

To gaming event απʼ όπου πήραμε και της συνεντεύξεις είναι η φετινή καλοκαιρινή GAMEATHLON 2015.

Μίνι-Συνεντεύξεις σʼαυτο το επεισόδιο :

1) Ολυμπία Ευστρατιάδου (GameReviewer NINTENDONEXT.GR)

2) Γιώργος Καραμπίνης (Παρουσιαστής εκπομπής GG στο StarWebTV / Fantasy Shop)

3) Εύα Κώτσου (Cosplayer)

4) Mάνος (DRAGOMAN) Μπουμπούσης (Game Streamer / YouTuber)

5) 2 νεαρές Cosplayers με στολές απο το High School of the Dead

H συνέχεια επι της οθόνης...
Πάρτε την συνέχεια...Πάρτε και την οθόνη !!! LOL !!! :D


Γιατί λίγο γέλιο κάνει πάντα καλό !!! ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενταξει ελιωσα,ειδικα στην εισαγωγη με τις "θαυμαστριες"..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Στα του παιχνιδιου....

Εχω την αισθηση οτι η εκδοση για Atari ST ειναι πιο καλυτερη απο αυτη του Spectrum,

την βρισκω πιο γρηγορη με καλυτερα γραφικα και πιο πολυχρωμη. :)

Εδω ειναι το σημειο που ο DINO μου δινει ευσημα και ολοι οι υπολοιποι με στρωνουν στο κυνηγι.... :takethat: :frypan: :armed: :rant: :ban: ..................:biglaugh::biglaugh::biglaugh:


Thanks for shraring Γιωργαρε!!!! :thumbup:
 
χαχαχα!!! Σ'ευχαριστούμε Σταυρο!!! :D εννοείται οτι μέσα στα πλάνα μας είναι και η Amiga που αυτή και ο Amstrad είναι τ'αγαπημένα μου μηχανήματα! (αντίθετα με τον Κώστα που είναι Spectrumακιας) :p :D

:thanx2: :thanx2: :thanx2:

Το παρόν επεισόδιο είναι ένα bonus episode οπως το λέμε και απο την επόμενη φορά επιστρέφουμε με retro-μηχάνημα. Σκοπός μας είναι να εμπλουτίσουμε τα επεισόδια με τον καιρό, και να τα φτιάξουμε σαν εκπομπή η οποία θα έχει σαν βασικό της θέμα το unboxing retro.

@GeoAnas: Γιώργο μου Σέυχαριστούμε πολύ για την υποστήριξη και το promo!!! :D :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
stayros είπε:
Ενταξει ελιωσα,ειδικα στην εισαγωγη με τις "θαυμαστριες"..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Στα του παιχνιδιου....

Εχω την αισθηση οτι η εκδοση για Atari ST ειναι πιο καλυτερη απο αυτη του Spectrum,

την βρισκω πιο γρηγορη με καλυτερα γραφικα και πιο πολυχρωμη. :)

Εδω ειναι το σημειο που ο DINO μου δινει ευσημα και ολοι οι υπολοιποι με στρωνουν στο κυνηγι.... :takethat: :frypan: :armed: :rant: :ban: ..................:biglaugh::biglaugh::biglaugh:


Thanks for shraring Γιωργαρε!!!! :thumbup:
Βαλε κι εμενα στα ΣΥΓΧΑΡΙΚΙΑ φιλε!! :)
 
Σημερα καταφερα και το ειδα ολοκληρο και μπορω να πω οτι το καταευχαριστηθηκα!

Χορταστικο επεισοδιο, γεματο πηγαιο χιουμορ και τρελα!

Το μονο σημειο που χρηζει βελτιωσης ειναι ο ηχος (ισως δεν μαστιγωνετε αρκετα τον ηχοληπτη), απο ποιοτητα εικονας ομως εισαστε σουπερ.

Προσωπικα θα μου αρεσε και οι επομενες εκπομπες να ειναι στο ιδιο μοτιβο, με κεντρικο θεμα το unboxing αλλα να υπαρχουν και ενοτητες συνεντευξεων και "ρεπορταζ".

Το διαφημιστικο του iamretro μου θυμησε παλιες, καλες εποχες "ΑΜΑΝ Telemarketing" :)

Μπραβο και παλι μπραβο και περιμενουμε το επομενο!
 
supacoopa είπε:
Σημερα καταφερα και το ειδα ολοκληρο και μπορω να πω οτι το καταευχαριστηθηκα!
Χορταστικο επεισοδιο, γεματο πηγαιο χιουμορ και τρελα!

Το μονο σημειο που χρηζει βελτιωσης ειναι ο ηχος (ισως δεν μαστιγωνετε αρκετα τον ηχοληπτη), απο ποιοτητα εικονας ομως εισαστε σουπερ.

Προσωπικα θα μου αρεσε και οι επομενες εκπομπες να ειναι στο ιδιο μοτιβο, με κεντρικο θεμα το unboxing αλλα να υπαρχουν και ενοτητες συνεντευξεων και "ρεπορταζ".

Το διαφημιστικο του iamretro μου θυμησε παλιες, καλες εποχες "ΑΜΑΝ Telemarketing" :)

Μπραβο και παλι μπραβο και περιμενουμε το επομενο!
Σ'ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!!! :D ναι, έχεις δίκιο, σε μια συγκεκριμένη συνέντευξη (Ολυμπία Ευστρατιάδου) ο ήχος ήταν η αχίλλειος πτέρνα μας! :p :)
 
Προσωπικα το highlight/καλυτερο σημειο του ηταν το κομματι με τον Darth ~Μπακογιαννοπουλο το οποιο το "ειχε" πραγματικα ,αλλο αν απο ενα σημειο και περα κρατιοταν καταβαλλοντας πραγματικα προσπαθεια να μην ξεκαρδιστει .(Κρατησατε την πρωτη ληψη???)

Και ακολουθει η συνεντευξη του Dragonman.
 
Πίσω
Μπλουζα