Revival Studios Comeback...new homebrews

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
13
Ο αγαπητός Martijin από τα Revival Studios αποφάσισε να δραστηριοποιηθεί ξανά στο χώρο του vectrex.

Πλέον, από το site του

http://www.revival-studios.com/

είναι ξανά διαθέσιμα τα V-hockey και Color Clash (δυστυχώς χωρίς το overlay)

Επίσης, ο Martijin άφησε να εννοηθεί ότι θα συνεχίσει και (ελπίζουμε) θα ολοκληρώσει το VecOS...

2 ευχάριστα νέα αυτές τις μέρες για το vectres (μαζί με το release του VecFu που ήδη σας πληροφόρησε ο Geoanas)
 
Ένας - ένας όλοι επιστρέφουν !!! χε!χε!χε!
 
Έτσι ακριβώς Γιώργο...

και σύντομα θα επιστρέψει δυναμικά και ο Kristoff ;)

Το ωραίο θα είναι να δούμε και κανένα καινούργιο ταλέντο να ξεφυτρώνει!
 
Ναι με τον Kristof μίλησα πριν από 4 μέρες όταν του έστειλα φωτογραφίες των μικρών μου να τιμούν το Vectrexians !

Ίσως από αυτό να επηρεάστηκε και ανάρτησε σήμερα φωτογραφία στο site του, με τον μικρό του να τιμά το νέο επερχόμενο Vector Pilot ! LOL !!
 
αυτά είναι!!!!

έτσι εσείς οι μπαμπάδες έχετε υποχρέωση να μυήσετε τα μικρά σας στο μαγικό κόσμο του vectrex ;)
 
Ο Martijin την περασμένη εβδομάδα ανακοίνωσε και την επετειακή νέα έκδοση του εξαντλημένου και αρκετά δυσεύρετου Debris ....για τα 5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του.

Στη σελίδα της Revival-studios έχει αναλυτικές πληροφορίες.

Το παιχνίδι θα είναι βελτιωμένο σε κάποια σημεία, με εξτρα χαρακτηριστικά, δυνατότητα online scoreboard, και άλλα καλούδια...και σίγουρα η τιμή του θα είναι αρκετά προσιτή ;)

Η ημερομηνία κυκλοφορίας δεν ανακοινώθηκε ακόμα, αλλά υποτίθεται ότι θα είναι μέσα στο Δεκέμβριο!
 
Είμαι ήδη στην pre order list ;-)
 
αυτό σου έλειπε :p

εγώ ήδη έχω πάρει και τα άλλα που έβγαλε πρόσφατα
 
Αλήθεια , πως πάει το beta testing του Time Pilot ?
 
Δυστυχώς όχι πάρα πολύ καλά...

το gameplay είναι άψογο, χωρίς bugs κλπ.

Ωστόσο, έχει προκύψει ένα σοβαρό πρόβλημα στον κώδικα με τη RAM που έχει επάνω το καρτ για να σώζει τα highscores κλπ....

Και ενώ το παιχνίδι τρέχει άψογα στο vecflash ...στο physical cart που το δοκιμάζω τρώει κόλλημα και πέρα από την αρχική οθόνη κολλάει...

O Kristoff προσπαθεί εδώ και καμιά βδομάδα να λύσει το πρόβλημα και περιμένω από μέρα σε μέρα το νέο version....
 
Μόλις έσκασε μύτη και το καινούργιο slide show του Martijn με όνομα CLIMAX.

Το έχωσα στην VecFlash και απόλαυσα bitmap graphix !

Κατέβασμα από εδώ :

http://www.revival-studios.com/?page=115
 
Πίσω
Μπλουζα