Rick Dangerous 128+!!!

Ντάξει, είσαι ο Τσακ Νόρρις :D
 
φίλε metalcandyman πλάκα κάνεις; :p

Άλλο το να λες ότι εγώ με τις δικές μου δεξιότητες κατάφερα και τελείωσα με σχετική ευκολία το συγκεκριμένο παιχνίδι και άλλο να λες ότι γενικά είναι εύκολο για το μέσο χρήστη!
 
Έλα βρε Σπύρο, αφού είναι ξεκάθαρα "γελοίο" και "απογοητευτικό" :D
 
Ο metalcandyman είναι επιστήμονας του gaming.


Μην το συγκρίνουμε με εμάς.



Για μένα πάει χαμένος.



(δεν ειρωνεύομαι)


 


 
Οπως ανέφερε και ο NLS, o metal "παίζει" σε τελείως δικό του επίπεδο. :)

Noμίζω ότι με αυτό που έγραψε περί του "μέσου gamer" που δεν θα δυσκολευτεί να τελειώσει το παιχνίδι, εννοεί πιθανότατα έναν μέσο gamer που έχει *εξασκηθεί καλά* στο παιχνίδι (μαθαίνοντας τις παγίδες, τα caches των πυρομαχικών, κ.ο.κ.). Eπίσης έκλεισε το σχόλιο του με το συμπέρασμα ότι "συμφωνω απολυτα οτι ειναι σε γενικες γραμμες εξαιρετικο παιχνιδι". (νομίζω αυτό είναι κάτι στο οποίο συμφωνούμε και εμείς οι υπόλοιποι :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο billy καταλαβε ακριβως τι εννοω και οπως εγραψα στο τελος το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο δεν διαφωνει κανεις σαυτο και το γελοιο που εγραψα δεν πηγαινε στο παιχνιδι σαν παιχνιδι αλλα σε συγκεκριμενα στοιχεια του gameplay.Ο μεσος gamer που αναφερω ειναι αυτος που περιγραφει και ο billy στο παραπανω post και οχι καποιος που θα το παιξει μια φορα και θα το τερματισει κιολας που αυτα απλα δεν γεινονται.Απλα για μενα οπως εγραψα το παιχνιδι ειναι ευκολο και δεν ειναι δυσκολο λογο συγκεκριμενων θεματων.Δε γεινεται να μπορεις να ξεμπερδευεις τοσο ευκολα με τους εχθρους σε σημειο να μην κανεις σχεδον τιποτα και ολα να τα κανουν οι παγιδες που αντι να σκοτωνουν μονο εσενα αντιθετα ξεπαστρευουν και τους εχθρους.Δεν γεινεται να πω δυσκολο ενα παιχνιδι που οι εχθροι απλα κοβουν βολτες,δεν εχουν καποιο οπλο να πυροβολανε αλλα και κινουνται ακομα και τρεις μαζι σε καποια σημεια χωρις καν να πλησιαζουν σε μας και απλα περιμενουν να φανε την σφαιρα η να τους βαλουμε δυναμιτη.Oπως και σε αλλο σημειο στην πυραμιδα που ειναι κρυμενο το φιδι που πυροβολαει μεσα στα σκαλια και δεν φαινεται και απο πανω ερχεται ο εχθρος η καλητερα δεν ερχεται αλλα το μονο που πρεπει να κανουμε εμεις ειναι να τον οδηγησουμε κατω και να τον σκοτωσει το φιδι οπως και τον δευτερο που θα ερθει και δεν μπορω να πω δυσκολο ενα παιχνιδι που δεν εχει καν χρονο ωστε να εχουμε και μια παραπανω πιεση για να βγαλουμε την πιστα.

Ολα τα παραπανω ειναι η αποψη μου και μπορει για πολλους να ειναι δυσκολα οπως και το παιχνιδι δεν ειναι κατι το παραλογο αυτο ουτε και το παιζω ο θεος των videogames απλα μια ζωη που ασχολουμαι με τα arcades και που εκει υπαρχουν παιχνιδια που πραγματικα ειναι αδικα και πανδυσκολα η αποψη μου ειναι οτι το RD ειναι σχετικα ευκολο.
 
Δεν σε παρεξήγησε κανείς. Το αντίθετο.
 
NLS είπε:
Δεν σε παρεξήγησε κανείς. Το αντίθετο.
Το ξερω φιλαρακι μου και σευχαριστω για τα καλα λογια απλα ειπα να το ξαναεξηγησω για να μην υπαρχουν παρερμηνειες.
 
Συμφωνώ σε όλα με το metalcandyman εγώ είχα παίξει λίγο σοβαρά το 2 σε αμιγκα και έφτασα τρίτη πίστα ενώ στο gng έβγαζα τη πρώτη και ψηναμε αρνιά
 
Καλά, το GnG άστο...
 
billy είπε:
Eπίσης έκλεισε το σχόλιο του με το συμπέρασμα ότι "συμφωνω απολυτα οτι ειναι σε γενικες γραμμες εξαιρετικο παιχνιδι".(νομίζω αυτό είναι κάτι στο οποίο συμφωνούμε και εμείς οι υπόλοιποι :) )
Εγώ δεν το συμπάθησα ποτέ ιδιαίτερα αυτό το παιχνίδι. Έτσι για να υπάρχουν "αντιφρονούντες". :p
 
Maddog είπε:
Εγώ δεν το συμπάθησα ποτέ ιδιαίτερα αυτό το παιχνίδι. Έτσι για να υπάρχουν "αντιφρονούντες". :p
Oυτε και εγω (αν και δοκιμασα να το παιξω μονο σε spectrum)
 
χεχε...γι' αυτό δεν το συμπάθησες! :)
 
Καμμία σχέση, δεν ήταν τα γραφικά το πρόβλημα...
 
Πίσω
Μπλουζα