Ross the Boss Αftermath

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Επειδη ο προεδρος εχει λιωσει πιθανως στον υπνο θα τον προλαβω οσο αφορα τα χθεσινα.

Χτες το spot to be στην Αθηνα ηταν το ΑΝ.

Δεν θυμαμαι πιο πετυχημενη συναυλια στο συγκεκριμενο χωρο.

Εγω,o Keeper,ο Stormwatch και ο προεδρος αντιπροσωπευσαμε επαξια τους retromaniax Αθηνων ;)

Αναμενουμε απο το ΒορειοΕλλαδικο κομματι να αντιπροσωπευσει το community, αλλιως θα υπαρξουν κυρωσεις :D

To review της συναυλιας το αφηνω στον ΑΕΟΝ (παλια του τεχνη κοσκινο)

Strong wind-magic mist

To Asgard the Valkries fly

High overhead-they carry the dead

Where the blood of my enemies lies....
 
Παιδιά δεν υπάρχει review, εχθές είδαμε τους original ManOwaR τελεία και παύλα. O Ross είναι όλα τα λεφτά. O exetlaios μπορεί να αρχίσει χτυπά το κεφάλι του πάνω σε ότι πρόσφορο αντικείμενο βρει πρόχειρο, μιας και η χθεσινή ατμόσφαιρα και μουσική ποιότητα που επετεύχθη ήταν σαφώς ανώτερη και από τις 3 συναυλίες των υποτιθέμενα αυθεντικών Manowar. Έχω δει εκατοντάδες live στο AN (κι από πριν ανακαινιστεί). Eχθές ήταν από τα 5 καλύτερα, αν όχι το μακράν καλύτερο!

@exetlaios πες αλεύρι... Death Tone, Shell Shock, Battle Hymn, Secret of Steel, Gloves of Metal, Blood of My Enemies, Kill with Power, Army of Immortals, Hail to England, Βridge of Death, Thor, Hail & Kill, MOUNTAINS (oργασμός!). Ήταν τόση η πόρωση που ακουγόμασταν λες και ήμασταν πολλές χιλιάδες κόσμος. Όλοι μαζί από την πρώτη μέχρι την τελευταία σειρά έψαλαν με στεντόρια φωνή τους ύμνους της μάχης. Ότι και να πω είναι λίγο για την απίστευτη βραδιά που έχασες! Τα σόλο και η κιθάρα ήταν σαν άκουγες το βινύλιο!!

@Wally: Αν καθόσουν κανά τέταρτο παραπάνω θα έπινες μπυρίτσα και θα τα έλεγες τετ-ατ-τετ για κάμποση ώρα στην "τραπεζαρία" με τον Ross και την υπόλοιπη μπάντα. Βγάλαμε κι αναμνηστικές φωτό με τον keeper! ;)

@akmakas: Mια φράση μόνο. Πήγαινε και δε θα μετανοιώσεις!

Y.Γ: Aπίστευτο highlight και χαρακτηριστική ρετρομορφή ο παππούς- Bifford/Τσακαλίας των Vice Human!
 
Να πώ την αλήθεια με ξινίζει το γεγονός πως δεν θα είναι όλα τα μέλη των Manowar, αλλά άν είναι όντως τόσο καλοπαιγμένα τα κομμάτια τους τότε θα πρέπει να μην το χάσω!
 
[quote name=AEON

@exetlaios πες αλεύρι... Death Tone, Shell Shock, Battle Hymn, Secret of Steel, Gloves of Metal, Blood of My Enemies, Kill with Power, Army of Immortals, Hail to England, Βridge of Death, Thor, Hail & Kill, MOUNTAINS (oργασμός!). Ήταν τόση η πόρωση που ακουγόμασταν λες κα ήμασταν πολλές χιλιάδες κόσμος. Όλοι μαζί από την πρώτη μέχρι την τελευταία σειρά έψαλαν με στεντόρια φωνή τους ύμνους της μάχης. Ότι και να πω είναι λίγο για την απίστευτη βραδιά που έχασες! Τα σόλο και η κιθάρα ήταν σαν άκουγες το βινύλιο!!

AAAAA !!!! ( ουρλιαχτό απόγνωσης )

Αισθάνομαι πολύ %&+*&@! που δεν ήρθα ! :icon_cry:
 
Απίστευτη βραδιά. Τέτοια ένταση σε live προσωπικά εχω δεί ελάχιστες φορές. Κάτι αυτό , κάτι η συνάντηση με τον Ross στο after-party έκαναν την νύχτα μια απο τις πιο μεταλλικές ever.

@akmakas

Ελπίζω να μην έχασες το γλέντι :thumbup:

@AEON

Με πήρε τηλέφωνο ο Ross και μου ζήτησε να του δώσω την φωτογραφία που βγάλατε μαζί (αμα είναι celebrity ο άνθρωπος) :D :D
 
Γεια σας retro maniax!

πρωτο μου post με θεμα τους manowar...δε θα μπορουσα να ξεκινησω καλυτερα!!Μπορει να εχασα το live αλλα τουλαχιστον ειδα τον boss στο ηχοχρωμα!!!!

AEON είπε:
Ήταν τόση η πόρωση που ακουγόμασταν λες και ήμασταν πολλές χιλιάδες κόσμος. Όλοι μαζί από την πρώτη μέχρι την τελευταία σειρά έψαλαν με στεντόρια φωνή τους ύμνους της μάχης.
:sob: :sob: :sob: :sob: :sob: :sob:

Γιατι να το χασω ρε γαμωτο...Γιατιιιι...
 
αντε να ερθουν και οι Manilla και θα πεσει καταστροφη

I know it's like living inside a dream

But don't you ever get

Lost in Necropolis, lost in Necropolis

Lost in Necropolis, lost in Necropolis
 
απ'οτι ξερω εχει μεινει μονο ο καρχαριας ε?
 
Καλώς ήρθες Joey και καλή διαμονή στο retro φόρουμ!!! :)

Τώρα πώς γίνεται Όλοι να είμαστε Retro lovers ροκάδες και μεταλάδες

δεν μπορώ να το καταλάβω.......Κανένας σκυλάς?...Ωχ καλά αστεία το είπα μην βαράτε!!! :D
 
Καλοσώρισες Joey, o καρχαρίας (Μark "The Shark" Shelton") ανέκαθεν ήταν όλα τα λεφτά για το συγκεκριμένο συγκρότημα.
 
Joey welcome aboard friend....

Necropolis is THE place to be.....!!!!!!!!!!
 
Nice to find you guys!!!

Βασικά τον keeper πρέπει να τον γνωρίζω...

Τάκηηηηηη?????????

sorry για τα greeklish αλλά οι υπολογιστές της σχολής μου δεν έχουν ελληνικά...
 
Τί εννοείς δηλ. ότι εσύ, ο Aeon, ο Keeper και ο Stormwatch εκπροσωπίσατε επάξια τους RM Αθηνών στον χώρο του AN;

Εμένα, επειδή ανέβηκα στην εξέδρα για να βλέπω καλύτερα και για μην με χτυπάνε ασφαλώς με ξέχασες δηλ; :icon_cry:

Η΄ να θεωρήσω ότι ο αντρούλης μου δεν είπε σε κανέναν σας ότι η LadyHawke του forum είναι η γυναίκα του, όπως δεν είπε και σε εμένα ότι τα παιδιά είσασταν ο Wally και ο Κeeper... xexe... :biglaugh:

Πάντως ασχέτως με κάποια πανάθλια review που διάβασα όσον αφορά το live του Ross, σε άλλα forum μεταλλάδικα, όπου θάβουν την μπάντα γιατί και καλά τα standards τους είναι πολύ υψηλά, ήταν από τις ωραιότερες συναυλίες που έχω δει στο ΑΝ. Είχε πάθος και πολεμική ψυχή, πάνω από όλα.

Επίσης καλοί ήταν και οι Vice Human. Τα solo τους ήταν καταπληκτικά. Ίσως τα καλύτερα που έχω ακούσει από ελληνικό σύγκρότημα. Λένε μάλιστα ότι είναι το παλαιότερο heavy ελληνικό συγκρότημα, από το '84, αλλά νομίζω ότι οι παλαιότεροι είναι οι Crush, από το '82, εκτός και αν τους θεωρούν hard rock.

Όταν είχαν έρθει πρόπερσυ οι Manilla είχαμε περάσει και πάλι πολύ καλά. Προσωπικά τους έχω δει ήδη 3 φορές (συμπεριλαμβανομένου και της Γερμανίας στο KIT) και δεν πολυπεθαίνω τώρα να τους ξαναδώ τόσο σύντομα. Ασφαλώς αυτό δεν σημαίνει ότι σε περίπτωση που έρθουν δεν θα πάω.

Heir Apparent πήγε κανείς; Εγώ ήμουν άρρωστη και δυστυχώς τους έχασα.

Δ.

Wally είπε:
Επειδη ο προεδρος εχει λιωσει πιθανως στον υπνο θα τον προλαβω οσο αφορα τα χθεσινα.Χτες το spot to be στην Αθηνα ηταν το ΑΝ.

Δεν θυμαμαι πιο πετυχημενη συναυλια στο συγκεκριμενο χωρο.

Εγω,o Keeper,ο Stormwatch και ο προεδρος αντιπροσωπευσαμε επαξια τους retromaniax Αθηνων ;)

Αναμενουμε απο το ΒορειοΕλλαδικο κομματι να αντιπροσωπευσει το community, αλλιως θα υπαρξουν κυρωσεις :D

To review της συναυλιας το αφηνω στον ΑΕΟΝ (παλια του τεχνη κοσκινο)

Strong wind-magic mist

To Asgard the Valkries fly

High overhead-they carry the dead

Where the blood of my enemies lies....
 
Kυρία Ladyhawke υπάρχει ολόκληρο thread για Heir Apparent. Για ψάξε λίγο καλύτερα ;)

Eγώ τα παιδιά τα σύστησα, τώρα τι θυμάσαι είναι άλλο θέμα (και το τι θυμάμαι κι εγώ ένα άλλο επίσης εχεχε)!
 
LadyHawk ειμαι απαραδεκτος!!!

Θα αυτο-ban-αριστω για 2 ωρες :D

Στο επομενο Gig θα συμπεριληφθεις πρωτη-πρωτη!!! ;)
 
Χεχεχε...

Wally: No prob.

Απλά σας πείραζα :)

Aeon: Τα σύστησες τα παιδιά, ναι, αλλά με τα μικρά τους ονόματα μόνον χωρίς να πεις ότι ήταν από το GRM και ποιος είναι ποιος. :p
 
Πίσω
Μπλουζα