Ross the Boss - Πολεμικό Προσκλητήριο

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.769
Τα πολλά τα λόγια είναι φτώχια όταν μιλάμε για τον καλύτερο κιθαρίστα των θρυλικών Manowar κι έναν από τους καλύτερους (κατά την γνώμη μου) στην ιστορία του Heavy Metal.

Ross-c9.jpg


To συγκρότημά του θα παίξει σχεδόν τα άπαντα από τα πρώτα άλμπουμ των Manowar (Battle Hymns, Into Glory Ride, Hail to England, Sign of the Hammer), προς τιμή και τέρψη των Ελλήνων οπαδών. O τραγουδιστής τους πάλι φημολογείται ότι βρίσκεται από φωνητικής απόψεως σε καλύτερη φόρμα κι από τον Eric Adams, με ότι σημαίνει αυτό για το επίπεδο των διασκευών που θα παιχτούν. ;)

27 Οκτώβρη θα βρίσκομαι στο ΑΝ Club. Και το γράφω κυρίως για Wally / keeper7k κι όσους άλλους πιστούς επιθυμούν να προσέλθουν.

Yπάρχουν εισιτήρια (sold out τελικά ήταν το όνομα του promotion - άθλια και παραπλανητική επιλογή θα έλεγα). Η ζήτηση είναι αρκετά μεγάλη, οπότε όποιος πρόλαβε...

http://www.metalzone.gr

http://www.ross-the-boss.com/
 
Όταν έρθουν προς τα επάνω το συζητάμε....
 
akmakas 28 παίζει στον Μύλο στις 20:30 με support Sarissa (δες το λινκ του Metalzone)
 
Ωραία στον Μύλο...Κλαψ έχασα τους wasp...:animrolleyes:

Προσπαθώ να το ξεχάσω....Πάντως μέχρι τις 28 έχω χρόνο θα είναι καλή φάση!
 
Πάντος, από όσο είδα σήμερα που πήγα στο Ticket House και αγόρασα τα εισητήρια, δεν έχουν μείνει ακόμη πολλά.

Αν ενδιαφέρεται κανείς ας πάει να αγοράσει για να μην μείνει χωρίς.

Το live τελικά θα γίνει στο Αν club, που είναι καλύτερο από άποψη ήχου και έχει και ελαφρώς μεγαλύτερη χωρητικότητα.

Τους Wasp κι εγώ του έχασα, και μάλιστα τους είχα χάσει και την προηγούμενη φορά. Έτσι ούτε κι εγώ δεν του έχω δει. Αλλά από ένα πρόσφατο DVD που είδα, ο Lawless έχει γεράσει και παχύνει και δεν είναι τόσο καλός πλέον.

Μάλλον δεν χάσαμε και κάτι σημαντικό.
 
@ AEON : Πως ξέρεις ότι θα παίξουν κυρίως από τα παλιά ;

Το εικάζεις, ή το δήλωσαν οι ίδιοι ;

Βλέπεις, ψήνομαι να τους δω, αλλά έχω "μείνει" στην εποχή του Fighting the World.

Γενικά, έχουμε συμμετοχές από το GRM ; (εκτός του φίλτατου διαχειριστή, που ήταν σαφέστατος )
 
Μόλις είδα το site.

20 ευρώ, μόνο ! ΞΕΠΟΥΛΗΜΑΑΑ !

Μάλλον αύριο θα αγοράσω.
 
20 Ευρώ καλά είναι γιατί οι Rolling stones νομίζω είχαν ζητήσει 100 ευρώ...

Δεν είμαστε καλά!!!
 
Δεν είναι φήμη Εχετλαίε, αλλά επίσημη δήλωση. Η πρώτη διαφήμιση ονόμαζε το live "Night of Early Manowar". Τα κομμάτια που θα παιχτούν θα είναι από το Fighting και πριν...

Δες και εδώ τι λέει για την εμφάνιση στην χώρα μας:

http://www.ross-the-boss.com/news.html

Θα σε περιμένω...κι ο keeper υποθέτω είναι μέσα (αρκεί να το δει εγκαίρως)
 
AEON είπε:
Θα σε περιμένω...κι ο keeper υποθέτω είναι μέσα (αρκεί να το δει εγκαίρως)
Εκτός απροόπτου , θα τα πούμε εκεί :thumbup:

By moonlight, we ride

ten thousand side by side!!!
 
Μεσα και εγω (και ασε τη Mrs Wally να φωναζει...)

ΑΕΟΝ εχεις παρει εισητηρια?αν οχι και ειναι να πας, παρε για μενα και τον Keeper και συναντιομαστε την ιδια μερα να σου δωσω τα λεφτα.

Αλλιως keeper πρεπει να οργανωθουμε...
 
Μου έχει πάρει ήδη η Mrs AEON aka Ladyhawke όπως είδες πιο πάνω ;)

Οπότε κανονίστε τα με τον keeper...
 
Σήμερα ρώτησα στο ticket House (Πανεπιστημίου 42) και ΟΥΤΕ ΚΑΝ HΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ MANOWAR !

Μάλιστα η κοπέλα μου είπε "δε νομίζω να έρθουν" !

Κουφό ; Εσείς που βρήκατε εισητήρια ;
 
γκουχ..γκουχ..ποιοί Manowar; Eίπα εγώ ποτέ ότι θα έρθουν οι Manowar; Αυτοί από την άνοιξη και αν... Βρε exetlaios διάβασε προ-σε-κτι-κό-τε-ρα την αρχή του thread (πάτα και κανά link καλού-κακού).
 
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ! Γελάω με τα χάλια μου !!! :biglaugh:

Μάλλον ισχύει ότι "ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται" !!!

Ότι θέλω, βλέπω !!! :cool:
 
Όχι ρε απλά τα διαβάζεις πολύ γρήγορα και εγώ καμιά φορα το παθαίνω....
 
akmakas είπε:
Όχι ρε απλά τα διαβάζεις πολύ γρήγορα και εγώ καμιά φορα το παθαίνω....
Ευχαριστώ για το κουράγιο !

Νόμισα ότι γερνάω και τα χάνω !!! :biglaugh:
 
Τι γερνας βρε exetlaie μωρό είσαι ακόμα!!!!:biglaugh: :biglaugh:

exetlaiosga4.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα