Rotary joystick

vfr400sak

RetroN00b
Joined
22 Mαϊ 2012
Μηνύματα
29
Αντιδράσεις
32
Με μια απλη πατεντα καταφερα να παιξω ενα απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια!το midnight resistance!

το κοστος 3 ευρω ενα mouse απο τα jumbo.ενα παγουρι απο νερο και ενα λαμακι που πηρα απο το κουτι του pc
 
A ρε αρχοντα MacGyver επρεπε να βαλεις για nickname και οχι vfr400sak.Πολυ τζαμι δουλεια και 100% απολαυση στην αγαπημενη και σε μενα παιχνιδαρα που ονομαζεται Midnight Resistance.

Aπλα Respect:bow:
 
#) με εκανες και γελασα με το MacGyver!το ειχα παραπονο που δεν μπορουσα να παιξω αυτο το παιχνιδι!
 
Ωραίος, πολύ έξυπνη ιδέα, θα την κρατήσεις την πατέντα στο ένα αυτό joystick;
 
Δικιο εχει ο Bill, MacGyver κανονικος..πες καμμια λεπτομερεια για την λειτουργια/τροπο χειρισμου..
 
WOW, καλή φάση! Θέλω και γω λεπτομέρειες :)
 
Αφου βαλουμε το λαμακι το λυγιζουμε τοσο ωστε να βλεπει το ματι το δισκακι.

ειναι προχειρη κατασκευη αλλα δουλευει!!απλα θελει λιγο ψαξιμο με την ταχυτητα του δεικτη του ποντικιου για να το βρεις

Και κατι που ξεχασα ειναι οτι πρεπει να πιασουμε το λαμακι να μην γυριζει με την περιστροφη του μοχλου!εγω το εκανα με ενα λαστιχακι που το επιασα στο κουμπι.σε καποια παιχνιδια παιζει καλα σε μερικα ειναι πιο δυσκολο! και η λιστα παιχνιδιων

Optical:

Caliber 50

Exterminator

TouchDown Fever

T.N.K. III (US)

Mechanical:

Ikari Warriors (US)

Time Soldiers (US Rev 3)

Ikari III - The Rescue

DownTown downtown

Bermuda Triangle (Japan)

Guerrilla War (US)

Gondomania (US)

Victory Road

Midnight Resistance (World)

Heavy Barrel (US)

SAR - Search And Rescue (World)

Xybots (Kinda)

Spinner and Joystick:

Tron

Forgotten Worlds

Crater Raider

Kozmik Kroozr

Mad Planets

Aztarac

Victory
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αφου βαλουμε το λαμακι το λυγιζουμε τοσο ωστε να βλεπει το ματι το δισκακι.

ειναι προχειρη κατασκευη αλλα δουλευει!!απλα θελει λιγο ψαξιμο με την ταχυτητα του δεικτη του ποντικιου για να το βρεις

Και κατι που ξεχασα ειναι οτι πρεπει να πιασουμε το λαμακι να μην γυριζει με την περιστροφη του μοχλου!εγω το εκανα με ενα λαστιχακι που το επιασα στο κουμπι.σε καποια παιχνιδια παιζει καλα σε μερικα ειναι πιο δυσκολο! και η λιστα παιχνιδιων

Optical:

Caliber 50

Exterminator

TouchDown Fever

T.N.K. III (US)

Mechanical:

Ikari Warriors (US)

Time Soldiers (US Rev 3)

Ikari III - The Rescue

DownTown downtown

Bermuda Triangle (Japan)

Guerrilla War (US)

Gondomania (US)

Victory Road

Midnight Resistance (World)

Heavy Barrel (US)

SAR - Search And Rescue (World)

Xybots (Kinda)

Spinner and Joystick:

Tron

Forgotten Worlds

Crater Raider

Kozmik Kroozr

Mad Planets

Aztarac

Victory
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απίθανη πατέντα!!! Επί τη ευκαιρία, θελω να ντροπιαστώ δημόσια αναφέροντας ότι όταν πρωτόπαιξα αυτό το παιχνίδι σε καποιο καφενείο, ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ότι ο μοχλός γυρνούσε. Σκότωνα ότι κινούνταν μπρος και πίσω αλλά αναρρωτιόμουν πως στο καλό σκοτώνω αυτούς που κινούνταν καθέτως. Οταν βέβαια μεγάλωσα και έμαθα και κάποτε το'παιξα και στο ΜΑΜΕ, εκεί αναρρωτιόμουν πώς θα το έπαιζα από το πληκτρολόγιο. :D :D

Μιας και γράφεις ότι δε χωράει στο καμπινάκι σου, γιατί δεν το τακτοποιείς λίγο, π.χ. να βάλεις το hardware μεσα στον κύριο χώρο, κάτω από την οθόνη;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να βρω λίγο χρόνο και θα το επιχειρήσω και γω. Thanks vfr400sak για την ανάλυση.
 

Τσεκαρα τις τιμες των spinners και για καποιο λογο ειναι ολιγον τρελες (60 ευρω χωρις knob!!) και την ιδια στιγμη με εχει πιασει λυσσα να παιξω Tempest οπως πρεπει!

Ειδα την πατεντα του φιλου 1@vfr400sak[/USER] αλλα και μια καπως παρομοια παρολα αυτα δεν καταλαβα τη διαδικασια κατασκευης τους.

Ποια ειναι πιο ευκολη? Επιχειρησε καποιος να φτιαξει?

 
Εγώ ξεκίνησα ένα φεγγάρι να φτιάχνω με βάση όμως τα παλιά Mouse με την μπίλια. Κάπου όμως δεν μπόρεσα να φτιάξω σωστά το γρανάζι και να συνδυάσω την ταχύτητα περιστροφής του ρουλεμάν και τα παράτησα! Θα επανέλθω όμως... που θα μου πάει...
 
Πίσω
Μπλουζα