RTL

KNIGHT RIDER, DUKES, McGYVER, και πολλές άλλες γνωστές σειρές!!!!

Η γλώσσα για εμένα δεν έπαιζε καμία σημασία. Και μόνο που έβλεπα ΚΙΤΤ ήμουν ευχαριστημένος!
 
εφηβεια...κρυμενο καναλι ..αρνολντ με γελεια μεταγλωτιση..
 
το RTL έπαιρνε φωτια τα βράδια μετα τις 12 , αν υπηρχε AGB τοτε σιγουρα θα χτυπαγε σαρανταρια , τυφλα να εχει ο Λαζοπουλος
 
bullet9 είπε:
το RTL έπαιρνε φωτια τα βράδια μετα τις 12 , αν υπηρχε AGB τοτε σιγουρα θα χτυπαγε σαρανταρια , τυφλα να εχει ο Λαζοπουλος
Πράγματι ήταν πολύ "επιμορφωτικό" ομολογουμένως εκείνες τις ώρες... ;)
 
Αναρρωτιέμαι ποια περίοδο αναμεταδιδόταν το RTL, εδώ στην Ελλάδα;
 
απο τοτε που ξεκινησαν η ΕΡΤ και οι δημοι να βαζουν δορυφορικες εγκαταστασεις για αναμεταδωση δορυφορικων προγραμματων καπου το 1988/89

Μαλιστα λεγεται οτι τοτε κανανε ληψη του RTL και αλλων δορυφορικων στην Κερκυρα που ηταν σχετικα ευκολη η ληψη του δορυφορου Αστρα και μεσω κυκλωματος του ΟΤΕ πηγαινε το σημα στην Αθηνα γιατι εκει ηταν ανεφικτη ηληψη του δορυφορου αυτου τοτε.

Στην Αρτα το RTL το πρωτοειδαμε το 1990 αλλα ποιο πολυ το αναμεταδιδανε τις βραδυνες ωρες γιατι την μερα χανονταν η ληψη του και το γυριζανε στο MTV.
 
Θυμηθείτε και το "Das Mannermagazin" ("Περιοδικό για άντρες") τι ...θεματάκια έβαζε!!! ;)
 
Το πρώτο δορυφορικό κανάλι, που είχαμε πιάσει. Μετά ακολούθησε το Αγγλικό Super. Η χαρά μου σαν παιδί , δεν μπορούσε να περιγραφεί. να βλέπω παιδικά και ΚΙΤ, σχεδόν κάθε μέρα! Και ας μην καταλάβαινα τίποτα...
 
εδω επαρχια που ξεκινησε πριν ερθουν τα ιδιωτικα καναλια ηταν προτοπορια για δυο λογους το προγραμμα και το συστημα εκπομπής PAL που ειχαν τοτε αυτοι ενω η ΕΡΤ επαιζε με Secam
 
nektarios1451 είπε:
απο τοτε που ξεκινησαν η ΕΡΤ και οι δημοι να βαζουν δορυφορικες εγκαταστασεις για αναμεταδωση δορυφορικων προγραμματων καπου το 1988/89Μαλιστα λεγεται οτι τοτε κανανε ληψη του RTL και αλλων δορυφορικων στην Κερκυρα που ηταν σχετικα ευκολη η ληψη του δορυφορου Αστρα και μεσω κυκλωματος του ΟΤΕ πηγαινε το σημα στην Αθηνα γιατι εκει ηταν ανεφικτη ηληψη του δορυφορου αυτου τοτε.

Στην Αρτα το RTL το πρωτοειδαμε το 1990 αλλα ποιο πολυ το αναμεταδιδανε τις βραδυνες ωρες γιατι την μερα χανονταν η ληψη του και το γυριζανε στο MTV.
Στην Αθήνα ποιά περίοδο μεταδιδόταν;
 
Πίσω
Μπλουζα