RTL

warrior21 είπε:
Στην Αθήνα ποιά περίοδο μεταδιδόταν;
Τέλη δεκαετίας '80.

Κι εγώ από τότε το θυμάμαι. 'Εβλεπα το Batman (τη σειρά απ' τα 60's) με γερμανικό ντάμπινγκ. Και φυσικά κι εγώ προσπαθούσα να δω τα σοφτ πορνό μετά τα μεσάνυχτα. :p

Λολ, ήταν κάπως σαν κοσμογονία τότε. Από τη μία τα δορυφορικά (θυμάμαι επίσης το αγγλικό sky, με πλούσιο παιδικό πρόγραμμα Σάββατο πρωί), από την άλλη το ξεκίνημα των ιδιωτικών (το mega είχε μπει πολύ δυνατά), σίγουρα δε μας έλειπαν πράγματα να συζητάμε στο σχολείο.
 
Jim Slip είπε:
Τέλη δεκαετίας '80.
Κι εγώ από τότε το θυμάμαι. 'Εβλεπα το Batman (τη σειρά απ' τα 60's) με γερμανικό ντάμπινγκ. Και φυσικά κι εγώ προσπαθούσα να δω τα σοφτ πορνό μετά τα μεσάνυχτα. :p

Λολ, ήταν κάπως σαν κοσμογονία τότε. Από τη μία τα δορυφορικά (θυμάμαι επίσης το αγγλικό sky, με πλούσιο παιδικό πρόγραμμα Σάββατο πρωί), από την άλλη το ξεκίνημα των ιδιωτικών (το mega είχε μπει πολύ δυνατά), σίγουρα δε μας έλειπαν πράγματα να συζητάμε στο σχολείο.
Δηλαδή, πότε σταμάτησε να εκπέμπει το RTL;
 
warrior21 είπε:
Δηλαδή, πότε σταμάτησε να εκπέμπει το RTL;
Έχω την αίσθηση πως γύρω στο 1991 πρέπει το RTL να άλλαξε δορυφόρο αναμετάδοσης και πλέον σταμάτησε να εκπέμπει στην Αθήνα. Νομίζω πως συνέχισε η μετάδοσή του από την ΕΡΤ μόνο στην Κέρκυρα και σε κάποιες περιοχές της Βορείου Ελλάδος που είχαν πιο εύκολα πρόσβαση στο δορυφόρο Astra, αλλά στην υπόλοιπη Ελλάδα σταμάτησε.
 
το RTL παντα απο τον ιδιο δορυφορο επαιζε ισως στην Αθηνα να ειχαν προβληματα με την ληψη του και ετσι το σταματησαν.Εδω Αρτα εβγαινε μεχρι το 1995 ειτε απο τον δημο ειτε απο τους τοπικους σταθμους
 
Ειχε απο τα καλυτερα λογοτυπα στην οθονη κ εδω πανω ειχε σαρωσει κανονικα! Ειδικα τα απογευματα που ειχε τα τηλεπαιχνιδια! Αξεχαστο το "ακαταλληλο" τουτι φρουτι καθε Τριτη (ή Πεμπτη) που ξενυχτουσαμε για να παει 01:30 (00:30 για την εκει ωρα) κ να αρχισουν να παρελαζουν γυναικαρες με τους βυζους τους....επισης τα Σαββατοβραδα,αργα το βραδυ μεταδιδονταν κ σοφτ πορνο ταινιες γερμανικης παραγωγης....να βλεπεις να κουνιουνται ρυθμικα τα VW....χαχαχαχα!!! Μετα μας εφεραν κ το SAT.1 που ηταν καπως καλυτερο απο το RTL που ειχε πληθωρα ταινιων κ σειρων εποχης. :)
 
Καλως τον Κωστα και εδω

Τα RTL/SAT1 ηταν και μια ευκαιρια να θυμηθουμε καποιες σειρες παλιες που το 1988 με 90 δεν τις επαιζαν τα κρατικα καναλια και μετα εμφανιστηκαν στα ιδιωτικα οταν ξεκινησαν τις εκπομπές του πχ το loveboat το πρωτο ειδα στο σατ1 και μετα στο μεγκα
 
πηρα σημερα δωρο απο εναν φιλο 2 βιντεοκασσετες γραμμενες απο rtl της τοτε εποχης γραμμενες στην ελλαδα η μια εχει μεσα Tutti frutti και η αλλη ερωτικες ταινιες που εδειχνε και ενα που λεγεται erotick clips και δειχνει και βιντεοκλιπ αναμεσα στα βιντεο εχει επισης διαφημισεις και σηματα
 
ελπιζω μονο να εκανε καλη ληψη του RTL απο δορυφορο γιατι τοτε ολο με χιονακια κατεβαινε αν και τις βραδυνες ωρες καμπανιαζε απο σημα και καθαριζε η εικονα
 
ένα περιοδικό για άντρες...όπως οι μύες όπως τα κορίτσια όπως οι κινητήρες.ποίηση κάναν οι άτιμοι οι γερμαναράδες!
 
Ποιός θυμάται τα Aerobics στο τέλος του προγράμματος?



 
Α ρε σκανδαλιάρηδες !
 
Πίσω
Μπλουζα