run and gun arcade by konami emulation

spyros_s

Human RetroDatabase
Joined
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
2.949
Αντιδράσεις
327
Πάιδες δεν ξέρω που να ξεκινήσω αυτό το θέμα οπότε το κάνω με επιφύλαξη εδώ...αν κάνω λάθος ας δράσουν οι mods

Το παιχνίδι run and gun το ξέρετε φαντάζομαι.

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Υπάρχει emulator για το συγκεκριμένο παιχνίδι; (κάτι στα πρότυπα του sega model 2...εύκολο στην χρήση για άσχετους σαν και μένα)

2) Υπήρχε ένα ποδοσφαιράκι αναλογης προοπτικης με αυτό πάλι από την κονάμι με έναν ενθουσιώδη εκφωνητή ειδικά κατά την φάση του σκοραρίσματος...ξέρετε ποιο ήταν αυτό και αν επίσης έχει εξομοιωθεί στα πισι;

Κάθε βοήθεια δεκτή! :)
 
Στο Mame πλεον αν δεν κανω λαθος παιζει πλεον μια χαρα.Παλια δεν υπρχε ενα κολπο για να ξεκινησει το παιχνιδι γιατι κολλαγε στον ελεγχο.Παταγες καποιο κουμπι και ξεκιναγε.Στις καινουριες εκδοσεις επαιζε παντως.Τωρα για το ποδοσφαιρακι δεν ξερω.Πηγε το μυαλο μου στο Super sidekicks αλλα αυτο ειναι SNK και δεν ειναι και τετοιας προοπτικης..
 
10 goto mame.gr

20 end
 
Ενα πρόχειρο ψάξιμο στο google, μου παρουσίασε ένα ποδοσφαιράκι ονόματι "Versus Net Soccer" που έχει παρόμοια προοπτική με το εν λόγω παιχνίδι μπάσκετ...
 
spyros_s είπε:
Πάιδες δεν ξέρω που να ξεκινήσω αυτό το θέμα οπότε το κάνω με επιφύλαξη εδώ...αν κάνω λάθος ας δράσουν οι modsΤο παιχνίδι run and gun το ξέρετε φαντάζομαι.

Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Υπάρχει emulator για το συγκεκριμένο παιχνίδι; (κάτι στα πρότυπα του sega model 2...εύκολο στην χρήση για άσχετους σαν και μένα)

2) Υπήρχε ένα ποδοσφαιράκι αναλογης προοπτικης με αυτό πάλι από την κονάμι με έναν ενθουσιώδη εκφωνητή ειδικά κατά την φάση του σκοραρίσματος...ξέρετε ποιο ήταν αυτό και αν επίσης έχει εξομοιωθεί στα πισι;

Κάθε βοήθεια δεκτή! :)
1) MAME

2)

- Soccer Superstars

[video=youtube;KRCEF-XbrqY]

http://maws.mameworld.info/maws/romset/vsnetscra
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
soccersuperstars ναι ρε παιδια αυτό ηταν...ευχαριστώ! Μου έχει φάει αυτό λεφτά στο bank of games center πίσω από το πάντειο τα χρόνια εκείνα...

Σε παλαιότερο mame δεν έπαιζε γι' αυτό και δεν το θυμάμαι!

Θα βαλω την τελευταία εκδοση του mame και θα τα βάλω...

ΕΙΣΤΕ ΤΡΟΜΕΡΟΙ! :)
 
Στο παλιό ΜΑΜΕ για να μου δουλέψει το run n gun, αφού έμπαινες στην οθόνη με τα τεστ και κόλλαγε, πάταγες F2 και F3 ταυτόχρονα. Έκανε ρεσέτ, και μετά θα έπαιζε κάθε φορά κανονικά. Σε ότι αφορά τα καινούργια ΜΑΜΕ εμένα δέν μου παίζει ποτέ το παλιό run n gun, παίζει όμως το 2 ! Οπότε παίζω στο παλιό ΜΑΜΕ το πρώτο, και το δέυτερο στο καινούργιο.
 
Πίσω
Μπλουζα