Saboteur 2 - Κρυφο δωματιο

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Ναι δεν ηταν παπατζα τελικα!

Το διαβασα μολις στο WOS...

Aν καταλαβα καλα το δωματιο ειναι εκει που εχω τον κιτρινο κυκλο

και το καλο ειναι οτι σου δινει immunity.

Εδω εχουμε και το walkthrough μεχρι εκει

Saboteur 2 - The Secret Screen


image_7009.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αχ βρε Wally τι μου θύμησες....

Το είχα βρεί και τότε το δωμάτιο αυτό (όχι από μόνος μου φυσικά), το είχα διαβάσει σε κάποιο pixel νομίζω ή στο Your Sinclair που έπαιρνα ανελειπώς από περίπτερο στο κέντρο της Γλυφάδας που έφερνε ξένο τύπο.
 
Το θρυλικο μυστικο δωματιο με το "μαξιλαρακι" οπως το λεγαμε τοτε. :D

Και εγω απο περιοδικο το ειχα διαβασει μαλλον πιξελ και μαζι με το χαρτη του ,απειρη ενεργεια all the way.

Προσθετε στην μαγεια του παιχνιδιου ακομα περισσοτερο.

Και τωρα να μου πεις να το βρω ,πανω κατω θυμαμαι που πεφτει.

Καλα δεν το ηξερες. :points:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορουσα να το βρω! :(
 
Σε λιγο θα μου πεις οτι δεν ηξερες και το μυστικο δωματιο με το χαρεμι στο "prince of persia". :D
 
Θα ψαξω στα περιοδικα ,νομιζω ηταν γραμμα αναγνωστη με λεπτομερη διαδρομη.

Απο οτι θυμαμαι κατεβαινες κατω μετα κατω την σκαλα και εκει ηταν ενας βωμος με ενα "μαξιλαρακι" απο πανω οπου αν το ακουμπουσες ειχες απειρη ενεργεια.

Το βιντεακι σου δεν το εχω δει οποτε το περιγραφω οπως το θυμαμαι. :xm:

Σε λιγο θα μου πεις οτι δεν ηξερες και το μυστικο δωματιο με το χαρεμι στο "prince of persia". :D

Πλακα πλακα και εγω μολις τωρα καταλαβα απο την φωτο σου, οτι στην εισαγωγικη οθονη απεικονιζοταν ο χαρτης. :confused:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν εχετε αλλες ανακαλυψεις, τιμηστε αυτο εδω το θρεντ που αν και πολλα υποσχομενα εχει παει απατο :Ρ
 
Ωραίος ο Wally !!

Πάντως και εγώ στο Pixel θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι σχετικό (ίσως στην στήλη των hints 'n' tips). Χαρακτηριστικά έλεγε ότι για βρεθεί η σκάλα που οδηγεί στο μυστικό δωμάτιο έπρεπε να "σταθείτε πίσω απο ένα κιβώτιο ώστε να φαίνεστε ο μισός, και μετά να τραβήξτε κάτω το joystick" - ή κάπως έτσι...
 
To συγκεκριμενο δωματιο οταν το πρωτο αντικρυσα ενιωσα κατι οπως οταν ο Ιντυ βρηκε το δισκοποτηρο.


Μαγεια!!
 
Δεν μ'αρεσουν κατι τετοια,πειραματισμοι με τα original απο ανθρωπους εκτος των δημιουργων,να παρω 'γω την Τζοκοντα και να της χωσω δυο πινελιες γιατι μου φαινεται στραβια η μυτη.
 
Απεχθανομαι και εγω την σκυλευση παλαιων τιτλων ΑΛΛΑ οταν ειναι για να διορθωθουν προβληματα που τα καθιστουσαν απο pain-in-the-ass εως unplayable...ειμαι μεσα!!

Το συγκεκριμενο παιχνιδι ηταν τεραστια απογοητευση. Ειχαμε λιωσει το πρωτο Saboteur και θυμαμαι τη λυσσα με την οποια περιμεναμε τη συνεχεια.

Μας βγηκε κοριτσι-νιντζα (χμμμ), εχοντας εκνευριστικη δυσκολια και πολλυυυυυ αργοοοοοο...ξενερωσαμε αυτοματως!

Προσωπικα θα ασχοληθω πρωτη φορα πραγματικα σοβαρα με το Saboteur 2 μετα απο τοσα χρονια!!
 
Εγω θυμαμαι που μου το'χανε δειξει κατι σπεκτρουμαδες φιλοι το S2 oταν πρωτοβηκε και το κοιταγα με ανοιχτο το στομα απο τα τεραστια Sprites που ειχε,παραπονο απο ταχυτητα δεν ειχα,ολα αργα (οπως η δεκαετια) ητανε αλλωστε τοτε.
 
Wally είπε:
.Μας βγηκε κοριτσι-νιντζα (χμμμ)
Η περιπτωση να ητανε ψιλο-σεξιστης ο υπευθυνος για την επιλογη αυτη

Wally είπε:
.εχοντας εκνευριστικη δυσκολια και πολλυυυυυ αργοοοοοο...ξενερωσαμε αυτοματως!
και να εγινε ωστε να χτυπαει λιγοτερο το αργο και δυσκολοτερο gameplay

, παιζει καθολου ?
 
Ειχα ξεχασει τις ρωσικες βελτιωσεις στο Saboteur II μεχρι που το θυμηθηκα χτες το βραδυ οταν προσπαθησα να ξαναδωσω μια ευκαιρια στο κανονικο Saboteur II.

Απο τον Ιουλη του 2015 που το ειχα πρωτοποσταρει, εχουν γινει περαιτερω βελτιωσεις που θα βρειτε εδω

Να ναι καλα ο τυπας, μεταμορφωσε πραγματικα το παιχνιδι. Αξιζει να το ξαναπιασετε!
 
Πίσω
Μπλουζα