Saboteur Remakes [PC, Android, Home micros]

Μεταφέρθηκε στην νέα κατηγορία "Indie και Remakes" για να τα έχουμε όλα μαζεμένα εδώ ;)
 
Το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα ποτέ στον CPC μου !!! 1000 ευχαριστώ!
 
Official "remake" απο τον Clive Townsend!!

Απο οτι καταλαβαινω ειναι η Spectrum εκδοση με καποια νεα γραφικα, μεγαλυτερο map και νεο ηχο και παιζεται online! Κραταει savepoints και highscores.

Υπαρχει η δωρεαν demo εκδοση με περιορισμενο χρονο παιχνιδιου. Mε 4 λιρες αγοραζεις το full πακετο.

Δεν εχω μαζι μου pad για να δοκιμασω αν παιζει αλλα οι πρωτες εντυπωσεις απο το demo με το keyboard ηταν πολυ καλες.

Αλλωστε εχω μεγαλη αδυναμια σε αυτο το παιχνιδι...
 
Ωραια νεα,τι λες τωρα.
 
Kαι σε Android με πληθος εξτρα!


.



.


VWtst9OBugrRl3fJprkUnaChJ-sTuJCgr59F00KLZhlGqBx30E2hTKDbjBTWz2Gc9iCN=h900-rw


Saboteur! is back in the extended and enhanced Ninja game for your Android device. Featuring all-new graphics, gameplay and plot over hundreds of screens, this game is part remake and part sequel.
Built-in original 1985 game

Updated graphics and sound effects

ZX Spectrum and Commodore 64 modes - with real colour clash

Collect a pickup to play in Amstrad CPC mode

Remixed theme tune by Rob Shedwick

If you're signed up to the Saboteur Server at www.clivetownsend.com, you also get access to these extra features:

Extended plot - learn the fate of the original ninja before Saboteur 2 began

Extended map - explore the area and play extra levels

Post your best times and high scores to the Saboteur Charts

Post your in-game achievements to Facebook

Online competitions with real prizes

Collect pickups to play the original in extra graphics modes, including Amiga, Atari 2600, BBC, Game Boy, NES and even ZX81

If you're NOT signed up you can still play the full extended game with extra graphics modes - these features are available in the "Saboteur! Full game" app.
Link

Link

Interview
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tο οποιο φυσικα αγορασα και το προτεινω ανεπιφυλακτα. Επιασα και κουβεντα με τον Townsend και τον ρωτησα αν ειναι στα σχεδια του ενα Saboteur III που θα μοιαζει με τα παλια και μου απαντησε οτι ηδη το σχεδιαζει.
 
και μιας και το συζηταμε ενα τελειωμα στα 5 δευτερα σε Ψυκτρα με απο ολα (Tomahawk, ScartRGB) :)
 
Επιασα και κουβεντα με τον Townsend και τον ρωτησα αν ειναι στα σχεδια του ενα Saboteur III που θα μοιαζει με τα παλια και μου απαντησε οτι ηδη το σχεδιαζει.
Να και το πρώτο teaser trailer:

 
Δεν ειναι ασχημο. PC αλλα με πολυ σπεκτρουμιλα
 
Ελπίζω να το δούμε και σε native Spectrum και τι στον κόσμο. Από αυτά που βλέπω πάντως -πλην του HUD- μέσες άκρες το 'χει!
 
Λουκούμι για το Next επισης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με ξεπερνά ότι ο τύπος έκανε "remake" και δεν ασχολήθηκε να φτιάξει τουλάχιστον 16μπιτ γραφικά και μάλιστα τα άφησε και με color clash. Εκεί θα ήταν πραγματικά ενδιαφέρον

ΥΓ  γράφει "9 retro consoles graphic modes " οπότε δεν ξέρω αν έχει καινούρια γραφικά πάντως δεν βλέπω κάτι στα screenshots
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καποια απο τα φιλτρα αυτα τα εχει και στην Android εκδοση. Αρκετα πετυχημενα ειναι εκει. Δεν εχω Switch για να δω τι παιζει
 
Το ηλικιακο κοινο του switch και του μαριο ειμαι σιγουρος οτι θα τιμησει τον δεινοσαυρο ονοματι Saboteur.
 
Πίσω
Μπλουζα