Sandra σήμερις

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.287
Ξεσκαρταρω τραγουδια στο PC και επεσα πανω στις φιλτατες Arabesque.

Μετα λεω να ακουσω και το τελευταιο της Sandra

Πιο μετα :D αναρωτιεμαι πως να ειναι αυτη η ψυχη σημερα...

Μερικες εικονες (αν και λιγο πειραγμενες :biglaugh:) 1000 λεξεις

Eυγε! Και εις ανωτερα! :D
 
Πανάξια στην καρδιά μας! :D
 
Πρέπει να κάνω μια ιδιαίτερα βαρυσήμαντη δήλωση. Η εν λόγω ήταν η Νο1 αγαπημένη μου τραγουδίστρια των 80's (2η ήταν η Kim Wilde).

Τοτε λοιπόν ήταν κουκλάρεν, τώρα είναι μια κουκλάρεν καρασκύλεν. Δυστυχώθεν!!

Ηταν όμως φωνάρεν, όχι φωνάρεν από αυτές που έλεγε ο Ζαμπετάρεν...αλλά πραγματικά φωνάρεν.

ΤΟ ξέρετε ότι είχε τραγουδήσει το Big in Japan στα γερμανικά; Πάτωσε όχι γιατί δεν ήταν ωραίο, ήταν πολύ μπιτάτο μάλιστα, αλλά γιατί βγήκε ένα χρόνο ίσως και λιγότερο οπότε και υπερκεράστηκε από την τεράστια επιτυχία που είχε, νωρίτερα από το οριτζιναλ των Alphaville!
 
Rygar είπε:
ΤΟ ξέρετε ότι είχε τραγουδήσει το Big in Japan στα γερμανικά; Πάτωσε όχι γιατί δεν ήταν ωραίο, ήταν πολύ μπιτάτο μάλιστα, αλλά γιατί βγήκε ένα χρόνο ίσως και λιγότερο οπότε και υπερκεράστηκε από την τεράστια επιτυχία που είχε, από το οριτζιναλ των Alphaville!
Το παίζει ο Free Fm συνέχεια! :)
 
Σήμερα το πρωί το άκουσα από τον freefm.

Ρε παιδιά μια ερώτηση... αυτός ο freeFM παίζει πολύ καλή μουσική του 80 αλλά έλεος.... πρέπει να είναι μονοφωνικός? Άσε που ακούγεται πολύ χαμηλά, γιατί?

Για όσους δεν τον ξέρουν ας συντονιστούν στα 98.00 Mhz
 
Έχω την εντύπωση οτι δεν έχει άδεια o free. Μάλιστα μέχρι πρότινος υπήρχε μια αντιπαράθεση με σταθμό που έπεφτε στην ίδια συχνότητα, οπότε μπορεί να γίνεται κατι τέτοιο ακόμα και να μειώνεται η ποιότητα του σήματος. ;)
 
Οντως keeper, δεν έχει άδεια και έχω διαβάσει κάποια άσχημα πράγματα για την ύπαρξή του. Ομως τωρα τελευταία εκπέμπει και σημα RDS, απλοϊκό μεν, ίσα ισα το σήμα του σταθμού, ομως συμβαίνει. Και αυτό θεωρητικά σημαίνει ότι μπορεί να πήρε άδεια. Νομίζω θες αδεια για να εκπεμψεις RDS. Παντως παίζει, με εξαιρέσεις, πολύ καλή 80's μουσική.
 
Ελπίζω να πάρει άδεια γιατί έχω σιχαθεί να ακούω τα ίδια και τα ίδια, ειδικά αυτός ο Kiss.... ενα πρωί είχα στείλει στη Νανα Καραγιαννη (που κάνει εκπομπή το πρωί) SMS και της έλεγα "ΕΛΕΟΣ πια, άλλαξε αυτή την @#*&^%(@# την playlist, την έχω μάθει απέξω και ξέρω ποιό κομμάτι ακολουθεί".

Πάντως αν ο Freefm γίνει και stereo θα είναι super. Ήδη τον ακούω στη δουλειά, τώρα παίζει Pet Shop Boys "you are always on my mind" :)
 
Λιγη προσοχη βρε gtsamour στη βωμολοχια,αφου τα ξερεις αυτα εσυ.... :)

Πλακα,πλακα,με κανατε και εβαλα να ακουσω Maria Madgalena...! :) :)
 
Πουλάκια μου, όλοι σας ακούτε Free ,ε; :)

Πάλι καλά που βάζουν και αυτοί κανένα τραγουδάκι από τα παλιά, γιατί αν περιμέναμε από τους υπόλοιπους σταθμούς... :animangry:
 
Ο Village είναι κάαααπως καλύτερος από τους άλλους που παίζουν σύγχρονη ξένη μουσική αλλά ο free μου αρέσει πολύ περισσότερο και αν γίνει και stereo....

Aααα, ξέχασα να πω ότι οι παρακμιακές διαφημίσεις που βάζει έχουν πολύ γέλιο, είναι τελείως ερασιτεχνικές.
 
Παιδια καλος ο free, καλος και ο blue space.... Θελουμε δεν θελουμε ομως, τον αγαπαμε δεν τον αγαπαμε ο κυριος Μαστορακης με τον radio Gold του ασχετα με τις συμπαθειες και εχθρες που εχει βαζει αυτη την στιγμη την καλυτερη μουσικη..........
 
Θελουμε δεν θελουμε ομως, τον αγαπαμε δεν τον αγαπαμε ο κυριος Μαστορακης με τον radio Gold του ασχετα με τις συμπαθειες και εχθρες που εχει βαζει αυτη την στιγμη την καλυτερη μουσικη..........
Ναί όμως, τώρα τελευταία, με τις αλλαγές που έκανε, ο Radio Gold μοιάζει με τον Red FM.
 
loner είπε:
Παιδια καλος ο free, καλος και ο blue space.... Θελουμε δεν θελουμε ομως, τον αγαπαμε δεν τον αγαπαμε ο κυριος Μαστορακης με τον radio Gold του ασχετα με τις συμπαθειες και εχθρες που εχει βαζει αυτη την στιγμη την καλυτερη μουσικη..........
Δε συγκρίνονται οι 2 σταθμοί με τον GOLD, γιατί παίζουν εντελώς διαφορετική μουσική απ'αυτόν.
 
Rygar είπε:
Δε συγκρίνονται οι 2 σταθμοί με τον GOLD, γιατί παίζουν εντελώς διαφορετική μουσική απ'αυτόν.
Δεν κανω συγκριση, απλα αντικειμενικα ο Gold παιζει την καλυτερη μουσικη απο ολους του σταθμους....

Ο free και ο blue space εβαζαν και βαζουν πολλες φορες τα ιδια.........
 
Οταν λες την καλύτερη μουσική από όλους εννοείς οτι παίζει και την καλύτερη italodisco από όλους; Γιατί o Gold παίζει πολλά είδη μουσικής μα καθόλου italodisco, άρα δεν υφίσταται και σύγκριση, αφου οι 2 σταθμοί παίζουν κατά 99% αποκλειστικά αυτό το είδος.

Tεσπά, το θρεντ αφορά τη Γερμανιδούλα μας, που ποτέ δεν πρόκειται να παίξει ο Gold :diablotin:

"The breakup of the world, DON'T CRY". Κομματάρα!!!!!!!!!!!

SANDRA FTW!!
 
Oχι φιλε Rygar. Σιγουρα δεν παιζει ιταλοdisco αλλα αν ακους αλλους σταθμους να βαζουν "νεοελληνικα" ασματα, και τον Mαστορακη να βαζει το Wish you were here ε, οπως και να το κανεις η συγκριση ειναι αναποφευκτη.... Δεν κανω συγκριση ξαναλεω των 2 προαναφερθεντων σταθμων με τον Gold. Γενικα μιλαω. Και off topic βεβαια....

Και για να επανελθουμε στο θεμα μας μια χαρα milfου ειναι η Sandra σημερα. Απλα δεν εχω ακουσει την φωνη της σημερα να δω σε τι κατασταση ειναι. Καποια βιντεο στο youtube την δειχνουν και καλα να τραγουδαει "live" σημερα, μονο που ειναι προηχογραφημενο...........
 
ΟΚ τότε!

Πάντως μάλλον θα συμφωνήσω ότι ο Gold παίζει ίσως την πιο ποιοτική μουσική από όλους τους, αθηναϊκούς τουλάχιστον, σταθμούς.
 
αυτο το εχετε δει?

http://uk.youtube.com/watch?v=dhHdtRmcAQA

η σαντρα να χαιδευεται σε σκαλωσιες στην πανεπιστημιου!

το πολυ γελιο εχουν οι περιεργοι αθηναιοι που χαζευουν την φαση με τις σακουλες απο τα ψωνια στο χερι.
 
Πίσω
Μπλουζα