Saturn boot cd?

Κανα δυο κολησουλες στα καλωδιακια.

& ευρω το κολλητηρι και 1 ευρο η κολληση και τελειωσες ;)
 
Wally είπε:
Κανα δυο κολησουλες στα καλωδιακια.& ευρω το κολλητηρι και 1 ευρο η κολληση και τελειωσες ;)
Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Μια τελευταία ερώτηση.

Πως θα ζητήσω αυτό το κολλητήρι ;
 
Wally είπε:
Xμμμ...δεν ειναι και τοσο ευκολο να εντοπισεις πια SAT modchips.Εγω σε μια ψακτικη που εκανα τελευταια. βρηκα καποιον τυπα στο Αμερικα που δεν εχει καν online shop αλλα του στελνεις mail κτλ...

O racketboy δεν πουλαει πλεον...
Ο Racketboy πουλάει ακόμα σύμφωνα με το site του...

http://www.racketboy.com/saturn-modchip/

κάποια στιγμή θα πάρω και γω...
 
Και στα πλαίσια της εγκυκλοπαιδικής δίψας για ρετρό- γνώση , που διέπει τα προσφιλή μας μέλη, :D να υπενθυμίσω σε όσους ξέχασαν, αλλά και να ενημερώσω όσους δεν το γνωρίζουν, πως ΥΠΑΡΧΕΙ SATURN BOOT CD!

Απλά μην περιμένετε πως μπορείτε να το αποκτήσετε... :)

SEGA SATURN SYSTEM DISCS

Looking at Sega Saturn's Security Through the System Disc

These discs can also unlock and allow programmed CDR and CDRWs.
sssd8.jpg


Disc.jpg
 
πάντως το ότι ακόμα κανείς δεν ξέρει ακριβώς πως δουλεύει η προστασία του Saturn είναι αξιόλογο...
 
Για οποιον ενδιαφερεται για τις εξελιξεις,ας ριχνει ματιες σε αυτο το thread (ηδη 5 ετων και συνεχιζει...)
 
Για την Magic card έχει κανείς καμιά πληροφορία;

Κάπου διάβασα ότι σου επιτρέπει να κάνεις swap τα cds χωρίς ''βάρβαρο'' τρόπο..
 
SegaFan είπε:
Βεβαίως και γίνεται να τρέξει games κάνοντας swap ! ...κάνε μια αναζήτηση στο youtube ! :)
http://www.racketboy.com/retro/2005/03/sega-saturn-model-2-swap-trick.html

Ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση όμως...

Ένας απλός ηλεκτρονικός μπορεί να εγκαταστήσει modchip?

(εννοείται ότι θα του δώσω τα διαγράμματα και το τσιπακι)
ουαο!!! αρα υπαρχει ελπιδα να δω να τρεξει παιχνιδια το saturn μου thanks!! :D

η πλακα ειναι οτι το saturn βρεθηκε στα χερια μου απο ενα φιλο μου που το απεχτησε εναν αλλον,και μου το χαρισε γιατι ειχε ειδη ενα,και αυτο ηταν με καμενο ενα ολοκληρομενο απο την πλακετα ρευματος (περιμενω να μου το φερουν)και χωρις joypad (θα παρω απο ebay) αρα βασικα μου μενει να παρω και ενα original game για να το τεσταρω :)
 
Πίσω
Μπλουζα