Scans από τα αγαπημένα μου games..

borellus

RetroActive
Joined
4 Νοέ 2011
Μηνύματα
423
Αντιδράσεις
33
Μερικές retro αναμνήσεις από τα αγαπημένα μου SNES games..

International Superstar Soccer Deluxe! Πολύ λιώσιμο!

Review..

Προβολή συνημμένου 101094

DOOM! Ευτυχώς η κόλαση του Doom είχε έρθει και στο SNES..

Ένα μέρος από το "Επιβιώνοντας στο Inferno"..

Προβολή συνημμένου 101095

Killer Instinct! Τι παιχνιδάρα..

Ένα μέρος από τον οδηγό στρατηγικής με κινήσεις κτλ για κάθε χαρακτήρα..

Προβολή συνημμένου 101096

Ultimate Mortal Kombat 3! Απλά κλασσικό..

Review..

Προβολή συνημμένου 101097

Mortal Kombat στα 16 bit..

Ένα μέρος από ένα ενδιαφέρων άρθρο..

Προβολή συνημμένου 101098 Προβολή συνημμένου 101099

Enjoy!
 
Δεν είχα ιδέα ότι η έκδοση του Mega drive έκανε περισσότερες πωλήσεις από εκείνη του Snes.... :eek:
 
Ωραια scans και με αρκετες πληροφοριες! thanks :D

ps.Πιο Mortal Kombat θεωρειτε το καλυτερο του Snes ; Για μενα ειναι το MK2 και μετα σαν 2ο το UMK3.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Πιο Mortal Kombat θεωρειτε το καλυτερο του Snes ; Για μενα ειναι το MK2 και μετα σαν 2ο το UMK3.
Νομίζω ότι το MK2 θα είναι πάντα το κορυφαίο!
 
Ajax87 είπε:
ps.Πιο Mortal Kombat θεωρειτε το καλυτερο του Snes ; Για μενα ειναι το MK2 και μετα σαν 2ο το UMK3.
MK2 και για μένα. Λάτρτεψα ιδιαίτερα όμως το MK1, καθώς ήταν και το πρώτο της σειράς που έπαιξα. Τα υπόλοιπα ήταν ΟΚ...
 
Ωραία τα σκανς σου φίλε. Το ISS αν και έχει περίεργο στήσιμο πραγματικά αξίζει σαν παιχνίδι. Το αφιέρωμα αυτό του Mortal Kombat σε ποιο τέυχος είναι? Το καλύτερο και για μένα είναι το ΜΚ2 αν και διαφωνω σε μερικά σημεία στο gameplay του...
 
johnny19818 είπε:
Το αφιέρωμα αυτό του Mortal Kombat σε ποιο τέυχος είναι?
Είναι Σεπτέμβριος 1997.. δεν ξέρω το νούμερο καθώς δεν το έχω πλέον ολόκληρο..
 
borellus είπε:
Είναι Σεπτέμβριος 1997.. δεν ξέρω το νούμερο καθώς δεν το έχω πλέον ολόκληρο..
Σε ευχαριστώ. Είναι μερικές μέρες τώρα που διαβάζω τα Αμερικάνικα Gamepro και πραγματικά έχω χαθεί στις αναμνήσεις. Και τι δε θα έδινα να γύριζα ξανά 20 χρόνια πίσω, καλοκαιράκι=> arcades, μπάνια, παγωτά, gamepro και τα ρέστα.
 
Εχοντας πανω απο 100 τευχη του ελληνικου Gamepro αμα ειχα συνδεδεμενο το scanner που ζητημα αν το δουλεψα μια,δυο φορες ειχα να ανεβασω πολυ πραμα χαχαχαχα :p Ωραιος φιλε borellus Που το κανεις εσυ :thumbup:
 
Δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο..μακάρι να είχα κι άλλα και να μην τα είχα σουτάρει κάποτε! :p
 
Βασίλη έχεις από το 1ο τεύχος δηλαδή? Τυχερέ... Εμένα μου είχαν χαρίσει κάποτε πολλά τεύχη. Τα περισσότερα υπάρχουν ακόμη στο πατρικό...
 
Γιαννη το ειχα το πρωτο αλλα δυστηχως το εχω χασει.Εχω ομως πολλα και αν θες μπες στο αλμπουμ που εχω ανεβασει φωτογραφιες απο τα εξωφυλα να τα δεις αν θες.
 
Bill είσαι τρομερός. Πολύ ωραίο το άλμπουμ σου. Απορώ που κράτησες ακόμη κι αυτό το τεύχος :) .

Σε αυτό το τεύχος έχω αναρτήσει και αγγελία αν θυμάμαι καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τα ελληνικά GamePro έχω όλα τα τεύχη.. Όμως δυστυχώς δεν μου είναι και το πιο εύκολο ούτε να τα βγάλω, ούτε να τα σκανάρω (Είναι κάτω από άλλα περιοδικά και θα πρέπει να κάνω ολόκληρη "μετακόμιση", και το σκάνερ δεν λειτουργεί στο λειτουργικό μου και πρέπει να κάνω ολόκληρη διαδικασία για να κάνω κάποιο σκανάρισμα.)..

Πάντως αν κάποιος θέλει κάτι, ειδικά από τα τελευταία τεύχη που είναι και πιο εύκολα προσβάσιμα, ας το πει και θα κάνω ότι μπορώ... ΑΝ βέβαια λειτουργήσει το σκάνερ.. :p
 
cloud είπε:
Πάντως αν κάποιος θέλει κάτι, ειδικά από τα τελευταία τεύχη που είναι και πιο εύκολα προσβάσιμα, ας το πει και θα κάνω ότι μπορώ...
Ειδικά στην κατηγορία που βρισκόμαστε, τα τελευταία τεύχη είναι αυτά που έχουμε ανάγκη... :animlaugh:
 
geo2004z είπε:
Ειδικά στην κατηγορία που βρισκόμαστε, τα τελευταία τεύχη είναι αυτά που έχουμε ανάγκη... :animlaugh:
Για πιο παλιά, έλα, βγάλε ότι υπάρχει από μπροστά, από κάτω, και από πάνω, και μετά βάλτα ξανά στην θέση τους, και βλέπουμε! :p
 
Παιδιά θα βγω λίγο off topic για να σας πω ότι κυκλοφορεί στην αγορά του εξωτερικού (ίσως και Ελλάδα δεν ξέρω) φορητό σκάνερ χεριού με ανάλυση μέχρι και 900dpi. Το είδα σε μια πτήση που πήγα Ιταλία την προηγούμενη εβδομάδα αλλά δυστυχώς δεν τα πωλούσαν on board. Ίσως σε μεγαλύτερα ταξίδια...

Off topic τέλος.

Cloud, τα παλιά έπρεπε να είχες πάνω πάνω. Τι ρετρομανιακός είσαι; :) . Πλάκα πλάκα μήπως να τα έβαζες σε οριζόντια διάταξη;
 
johnny19818 είπε:
Cloud, τα παλιά έπρεπε να είχες πάνω πάνω. Τι ρετρομανιακός είσαι; :) . Πλάκα πλάκα μήπως να τα έβαζες σε οριζόντια διάταξη;
Όταν έφτιαξα την στοίβα το περιοδικό κυκλοφορούσε ακόμα, και έβαζα το τελευταίο τεύχος στην κορυφή.. Τώρα γιατί δεν έχω καθίσει να τους αλλάξω σειρά η θέση, είναι άλλο θέμα... :p

Αυτή την στιγμή είναι η μία από 4 στοίβες που είναι χωμένες σε μία γωνία, και είναι αυτή που είναι ανάμεσα στον τοίχο και τις άλλες 3, και για να φτάσω στον πάτο θα πρέπει να μετοικίσω όλα αυτά τα περιοδικά.... Και δεν έχω κάπου χώρο για να τα βάλω οριζόντια.. :(
 
Πίσω
Μπλουζα