Sd Dreamcast ερώτηση!

SolidusGr

RetroN00b
Joined
7 Ιουν 2016
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
Παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια για την καταπληκτικη δουλεια σας!

Εδω και ενα μηνα περιπου αγορασα ενα Dreamcast το οποιο διαβαζει τα παντα αλλα όχι τα γνησια που έχω (να πω πως δε ξερω αν επαιζαν σε αλλο Dreamcast γιατι μου τα εφεραν δωρο).

Με τα πολλα αποφασισα να ψαξω για sd adapter αλλα δε μπορω να βρω πουθενα σε Ευρωπη η ακομα καλυτερα εδω Ελλαδα!

Καποιος λιγο μια μικρη βοηθεια?

Ευχαριστω!
 
Ποτε δεν μπορεσα να τον κανω να δουλεψει αυτον τον adapter. Ετσι κι αλλιως πλεον υπαρχει το gd-emu που ειναι η απολυτη λυση στο θεμα.

Παντως υπαρχουν στο ebay adapters apo Ισπανια.
 
Τι εννοεις ποτε δε καταφερες να το κανεις να δουλεψει?

εκτος αυτου το gdemu κανει και 120Ε :p
 
Πανε και 2 χρονια απο τοτε αλλα απ'οσο θυμαμαι οτι κι αν δοκιμασα δεν αναγνωριζε την καρτα. Το δοκιμασα και σε δυο κονσολες. Ισως να επεσα σε προβληματικο adapter...

Οσο για τα 120? του gd-emu, απλα τα αξιζει...
 
Προσωπικά, μια χαρά μου το αναγνώρισε το SD adapter, αλλά η ταχύτητα του πρωτοκόλλου της συνδεσμολογίας του, δεν επιτρέπει σε εμπορικά GD-ROM παιχνίδια να παίξουν σωστά. Θα έχεις streaming videos σε slow motion και gameplay με διακοπές στην καλύτερη περίπτωση. Κατάφερα ας πούμε, να παίξω ένα homebrew DOOM port και ένα homebrew σκάκι, αλλά μέχρι εκεί.

Το GD-emu, όπως λέει και ο freaktmp, είναι μονόδρομος. Αλήθεια, υπάρχει ακόμα διαθεσιμότητα;
 
Νομιζω πως ναι για τσεκαρε αυτο

https://gdemu.wordpress.com/

Επισης καμια ιδεα που μπορω να βρω κανενα sd adapter εδω ελλαδα? Η να το παραγγειλω αλλα δυστυχως δεν εχω paypal?
 
Πίσω
Μπλουζα