Seems like it's the '80s again...

Τον Αλέκο Δραγωνα τον θυμάμαι να λέει ειδήσεις στο κρατικό ραδιόφωνο ήδη στη δεκαετία του 80. Επίσης ήδη από τότε έκανε και σπικαζ. Νομίζω επίσης πως θυμάμαι τη φωνή του στα και "Απιστευτα και όμως αληθινά". Πλάκα πλάκα πρεπει να είναι εν ενεργεια σχεδόν 50 χρόνια
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πρέπει να έχω αναφέρει και σε άλλο thread ότι σε επίσκεψη μου με το σχολείο στην ΕΡΤ, στις αρχές του 1984 είχα δει μεταξύ άλλων ζωντανά και τον Αλέκο Δραγώνα να εκφωνεί τις ειδήσεις (αν δεν κάνω λάθος στο Δεύτερο Πρόγραμμα).

Μου είχε κάνει εντύπωση τότε, γιατί όποτε ήμουν απογευματινός, θυμάμαι τη μητέρα μου να ακούει ραδιόφωνο τα πρωινά και μεταξύ αυτών που άκουγε ήταν και οι Ειδήσεις με τη χαρακτηριστική φωνή του Δραγώνα. Οπότε εκείνη τη μέρα είδα από κοντά τον άνθρωπο που τόσο καιρό ήξερα μόνο από τη φωνή του.

Πρέπει να είναι αρκετά μεγάλος σε ηλικία παντως.
 
Την παραλία την βλέπει κανείς; σας ταξιδεύει στα ματαλα εκείνης της εποχής; την αληθεια
 
@Bambinella είχες πει κάτι πολύ σωστό, στις νέες σειρές εποχής αυτό που λείπει και φαίνεται είναι η γλώσσα της εποχης δηλ.βλεπω την παραλία που εννοείται πως μιλαμε για ματαλα το 60' και μιλάνε όπως εμείς σήμερα.
 
@Bambinella είχες πει κάτι πολύ σωστό, στις νέες σειρές εποχής αυτό που λείπει και φαίνεται είναι η γλώσσα της εποχης δηλ.βλεπω την παραλία που εννοείται πως μιλαμε για ματαλα το 60' και μιλάνε όπως εμείς σήμερα.

Να γιατι δεν βλεπω τις σημερινες σειρες. Για να μην συγχυζομαι. :D
 
Ο ορισμός των 80ς ήταν και μια διαφήμιση του 2012 για την HOL, με διασκευή του ''Στη Ντισκοτέκ'' της Ελπίδας, και τον Λευτέρη Ελευθερίου να χορεύει με ντύσιμο και περούκα 80ς μέσα σε ένα Video Club. Στο τέλος του σποτ μάλιστα, εμφανιζόταν και η ίδια η Ελπίδα, και στον ίδιο ρυθμό, τραγουδούσε: ''Μήηηηηπως να βάααλεις και εσύυυυυυυ......''
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα