Sega Neptune DIY

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.282
Ενας τυπας "συναρμολογησε" ενα Sega Neptune και μαλιστα λειτουργει!!

Neptune05.jpg


PICS

Λιωστε απο τη ζηλεια σας

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kSTCHG_XFco]Sega Neptune - DIY

Sega_Neptune.jpg


Sega Neptune
The Sega Neptune was a two-in-one Mega Drive/Genesis and 32X console which Sega planned to release in 1994 or 1995. The proposed retail price for the unit was US$200.

Sega had admitted how expensive and problematic the 32X was, so it was decided to make a combined version of the Mega Drive/Genesis and 32X; however, by the time a prototype came out, the Sega Saturn was ready for release. Sega felt that consumers would not be interested in the Sega Neptune, so the project was scrapped. There are several prototypes, and at least one was declared to work.
 
:bow:

Το ετοιμάζω και εγώ, με ταχύτητα χελώνας βέβαια! Ευτηχώς για την sega που δεν το έβγαλαν γιατί λογικά θα είχε μηδενικές πωλήσεις!
 
ώρα για ανασκαφή :D

@pitsunami

τελικά τη κατασκευή τη τελείωσες,τη συνεχίζεις ή έχεις σταματήσει;
 
Βρε παιδί μου , αυτό δεν είναι ένα Mega Drive 2 ;
 
iliekater είπε:
Βρε παιδί μου , αυτό δεν είναι ένα Mega Drive 2 ;
Σωστά, αφού ποτέ δεν κυκλοφόρησε το neptune, καλύτερος δότης για ένα neptunizing project είναι το MD2 που φέρνει εμφανισιακά στο πρωτότυπο neptune.
 
krem13 είπε:
ώρα για ανασκαφή :D
@pitsunami

τελικά τη κατασκευή τη τελείωσες,τη συνεχίζεις ή έχεις σταματήσει;
Ουαου πέρασαν δύο χρόνια απο τότε που το ξεκίνησα και ακόμα έχω μείνει στα αρχικά στάδια...δεν είναι και πολύ δύσκολο πάντως!

Εχω και μία άλλη ιδέα για διαφορετικό case,αλλά θα δούμε...προς το παρόν τελειώνω το εργαστήριο και απτον άλλο μήνα πιάνω δουλειά!! :D
 
Πουλήθηκε ενα στο EΒΑΥ πρωτότυπο πριν 6 μήνες για 4000 δολλάρια αν

θυμάμαι καλά.
 
Πολυ καλο,αυτο και το Duo θα τα θελα σαν τρελος να'χαν κυκλοφορησει.

jag2pic6.gif
 
Πίσω
Μπλουζα