Sega new Handheld [By Innex]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.886
Αντιδράσεις
3.882
Τα κανει ολα και συμφερει ,συνδεεται και με την TV,να εγραφε και Sega....

gamesusainc_2059_175702240


The days of Sega manufacturing hardware are over. But in these days of licensed technology and retro appreciation, Sega hardware still lives on, in this case with the return of the Nomad, Sega's handheld Genesis.

Now called the Retro Gen, and being released by hardware company Innex ,it's a handheld that will play not only official Genesis/Mega Drive carts, but also "licensed games that have been downloaded and saved to an SD card using a special development cart".

The Retro Gen packs an in-built battery you can charge via USB, and even has an improved six-button layout that more closely resembles the original console's second, improved controller.

It'll be out in the US on July 25, and costs $50.
Retro Gen Portable [GSW]
 
Το κόβω να το βρίσκουμε στα Jumbo!!!!!

Μακάρι!!!!!!!!!!
 
Pooky είπε:
Το κόβω να το βρίσκουμε στα Jumbo!!!!!
Μακάρι!!!!!!!!!!
Έχουν και παιχνίδια στα Jumbo;;; Γιατί μου φαίνεται πως έχουν γίνει υπερ-μάρκετ εκεί μέσα (με.. μισό διάδρομο παιχνίδια!)..! :cool:
 
Πωπω ρε παιδια προσεχετε τι βαζετε για τιτλο στο thread.........θα παθουμε τιποτα...SEGA.......μακαρι αλλα.......
 
Είμαι στο τσακ να το παραγγείλω από την Αμερική. Να το κάνω ή όχι?
 
Με το καλό να το παραλάβεις και να μας πεις εντυπώσεις!!!

Ηθελα κι εγώ να το πάρω πριν από καιρό αλλά είχα κολλήσει στο ότι αναφέρει πως υποστηρίζει μόνο NTSC. Δε ξέρω αν θα παίζουν κανονικά και τα PAL cartridges.

Περιμένω να μας το επιβεβαιώσεις.....
 
thanks :) , είχα και έγω αυτόν τον προβληματισμό, αλλά απο ότι γνωρίζω τα ntsc mega drive παιχνίδια παίζουν κανονικά σε pal, και το αντίστροφο, είμαι σίγουρος ότι τα ntsc παίζουν σε pal, γιατί έχω αρκετά, για την περίπτωση του retrogen, θα σας πώ...
 
Καλυτερο απο Nomad ειναι αυτο λογω οθονης. Στα Nomad οι οθονες ειναι λιγο αισχος και πολλοι που ξερουν τις αλλαζουν με LCD (μικροτερη καταναλωση, καλυτερα χρωματα)
 
Εγώ που έχω το programmable flash Neo cart μάλλον θα μπορώ να παίζω τα πάντα με αυτό ε?
 
Παίδες must buy αγορά, το μηχανάκι τα σπάει, τέλεια εικόνα, ήχος, πλήρης συμβατότητα με pal-ntsc παιχνίδια και πολύ καλό design... αλλα επειδή τα λόγια είναι περιττά απολαύστε pics...

picture.php
picture.php
picture.php


picture.php


και τώρα σας αφήνω για λίγο κάψιμο ;)
 
Εντυπωσιακο! Ποσο πηγε τελικη τιμη?
 
ναί είναι τρομερό, 50 $ (31 + μεταφορικά),πες γύρω στα 42 eur, εν τω μεταξύ το έχω λιώσει 3ώρες τώρα και η μπαταρίες κρατάνε ακόμα, lithium εννοήται!
 
Καλορίζικο το νέο σου απόκτημα! Αφού παίζει PAL και NTSC μάλλον θα το "χτυπήσω" κι εγώ.

Το έχω βρει σε τιμή γύρω στα 32 ευρώ.
 
thanks, yrig καινούργιο + μεταφορικά ?
 
Ξέχασα να διευκρινήσω ότι το βρήκα σε Ebay auction που τρέχει ακόμη και βρίσκεται στα $42.50 (περίπου 32 ευρώ). Οπότε πιστέυω πως θα φτάσει τη δική σου τιμή.

Στα 42 ευρώ είναι πάλι μια πολύ συμφέρουσα αγορά.

Βρήκα και αυτό:

http://cgi.ebay.com/Sega-Genesis-Retrogen-Portable-Console-System-Firecore-/180559915517?pt=Video_Games&hash=item2a0a35a9fd
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσωπικά πιστεύω πως δεν αξίζει. Κάκιστος ήχος, απλώς δείτε τα video στο youtube. Απαίσιος ήχος δεν είναι δυνατόν τόσα χρόνια να μην έχουν καταφέρει να το φτιάξουν αυτό το ζήτημα με κάθε φορητή κονσόλα megadrive που κυκλοφορεί.
 
Nicksofar για πές τη γνώμη σου περι ήχου (τόσο ως stand-alone όσο και με σύνδεση στη TV)....
 
παιδία εμένα ο ήχος του μου φανήκε όπως σε όλα τα 16 bit handhelds, απο το zodiac που έχω περάσει roms, πολύ καλύτερος, μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει αρκετά παιχνίδια και είναι αξιολογότατος, μέχρι και στις digitalized φωνές, προσωπική μου άποψη είναι ότι το μηχανάκι πέρνει άριστα, τώρα απο κει και πέρα στο youtube δεν ξέρεις τι ρόλο η συμφέροντα έχει κάποιος για να θάψει ένα αξιολογότατο μηχάνημα, εγγεκριμένο απο την Sega....

ps. μάλλον θα είναι κάτοχος Nomad η πορωμένος Nintendakias lol...

ps2. σύνδεση στην tv δεν δοκίμασα ακόμα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα