Sega Saturn Development kit cartdev rev.b

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
Για να ολοκληρώσω τα dev αυτης της γενιάς παρουσιάζω την τελευταία λύση developing που κυκλοφόρισε απο την sega και την cross products.

To kit περιλαμβάνει ένα γκρί saturn modαρισμένο με vcd card,region selector

κ.α. Καλώδιο συνδεσης με το scsi (μαυρο) κουτί της c.products ,το οποίο με

την σειρά του συνδέεται με τον Η/Υ.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Pitsunami εχεις φοβερα πραγματα!!

Άπλα επειδή δεν ξέρω τι είναι αυτό;;;

Εαν κατάλαβα καλά είναι για να φτιάχνεις παιχνίδια στο Saturn (αν λέω κοτσάνα sorry)
 
Πω πω pits πραγματικά απίστευτο!!!!!!

Circle, ναι, ακριβώς όπως το είπες.
 
pitsunami απιστευτα πραγματα εχεις!να τα χαιρεσαι, μπορεις να φτιαξεις μουσειο με τοσο συλλεκτικα αντικειμενα που εχεις.
 
Κορυφή!Πολύ ενδιαφέροντα πράγματα!
 
ωραίος για άλλη μια φορά!!!

πες μου τώρα ότι έχεις και κανα ps2 tool!!!!
 
Εξαιρετικός για άλλη μια φορά !
 
keropi είπε:
ωραίος για άλλη μια φορά!!!πες μου τώρα ότι έχεις και κανα ps2 tool!!!!
Εεεε....μόνο δύο! :D

Χαίρομαι που σας αρέσουν,εγω προσωπικά τα λατρεύω!! :D
 
Ωραίος pitsunami!

Να σε ρωτήσω, για να παίξει (τα αντιγραμμένα cd) θέλει το sega system cd;

Γιατί απ'οσο ξέρω το "dev" saturn είναι ουσιαστικά σαν κανονικό saturn που απλά βγάζει έξοδο για το κουτί της c. products ή της psy-q. Μήπως η rev που έχεις έχει ενσωματωμένο και modchip;
 
Κάντε κλικ στη URL που έχει ο pitsunami, θαυμάστε την συλλογή που έχει και μετά κοιτάξτε τη δική σας και κάντε άσχημες σκέψεις! Εγώ πάντως, αυτό έκανα :p
 
Haros είπε:
Ωραίος pitsunami!
Να σε ρωτήσω, για να παίξει (τα αντιγραμμένα cd) θέλει το sega system cd;

Γιατί απ'οσο ξέρω το "dev" saturn είναι ουσιαστικά σαν κανονικό saturn που απλά βγάζει έξοδο για το κουτί της c. products ή της psy-q. Μήπως η rev που έχεις έχει ενσωματωμένο και modchip;

Αν δεν κάνω λάθος είναι όπως τα λές. Είναι απο τα λίγα dev που δεν έχω δοκιμάσει να στήσω! Ευελπιστώ κάποτε να τσιμπήσω ένα sophia συστηματάκι που είναι το αρχικό dev.
 
ASiC είπε:
Κάντε κλικ στη URL που έχει ο pitsunami, θαυμάστε την συλλογή που έχει και μετά κοιτάξτε τη δική σας και κάντε άσχημες σκέψεις! Εγώ πάντως, αυτό έκανα :p
Αυτη είναι πρίν δυο χρόνια βρε...απο τότε έχουν αλλάξει πολλά! :D
 
Δε μας λες; Το επόμενο θρεντ τί τίτλο θα έχει; Jamma development kit;;;; :D :D:D

pitsunami είπε:
Αυτη είναι πρίν δυο χρόνια βρε...απο τότε έχουν αλλάξει πολλά! :D
Ναι,και μερικά βράχηκαν και βρέθηκαν στο πορτ παγκάζ μου (κι από κει στην αποθήκη του pontium για ανταλλακτικά :D )...
 
Rygar είπε:
Δε μας λες; Το επόμενο θρεντ τί τίτλο θα έχει; Jamma development kit;;;; :D :D:D


Ναι,και μερικά βράχηκαν και βρέθηκαν στο πορτ παγκάζ μου (κι από κει στην αποθήκη του pontium για ανταλλακτικά :D )...

Εεε όχι...δεν ασχολούμε πια με τέτοιες αηδίες! :p :p

Τώρα έχει σειρά το dc νομίζω... :)
 
xoxoxaoxoaxoaxoaox εννοείται θα βάλεις φώτο και είσαι και υποχρεωμένος να δείξεις εν λειτουργία τί κάνει :p
 
Pitsunami ολα αυτα που τα βρισκεις? Εχεις καποιον δικο σου ανθρωπο στην χωρα του ανατελοντος ηλιου?

Τα μαζευεις απλα τα dev units για συλλογη ή ασχολεισαι με προγραμματισμο? Ρωταω μπας και δουμε τιποτα στο μελλον και επειδη ειχα ασχοληθει και εγω λιγο με game programming στο Uni

congrats για την συλλογη σου παντως! Πρεπει να εχει πεσει πολυ μαρουλι! :D
 
Daytime Dreamer είπε:
Pitsunami ολα αυτα που τα βρισκεις? Εχεις καποιον δικο σου ανθρωπο στην χωρα του ανατελοντος ηλιου?
Τα μαζευεις απλα τα dev units για συλλογη ή ασχολεισαι με προγραμματισμο? Ρωταω μπας και δουμε τιποτα στο μελλον και επειδη ειχα ασχοληθει και εγω λιγο με game programming στο Uni

congrats για την συλλογη σου παντως! Πρεπει να εχει πεσει πολυ μαρουλι! :D
Απο Ιαπωνία δεν έχω πάρει ούτε μισό dev. :)

Εδω και αρκετά χρόνια έχω τα ματάκια μου ανοιχτά και μόλις εντοπίσω κάτι το τσιμπάω! Φυσικά με τα χρόνια έχω κάνει κάποιες 'συνεργασίες'...

Τα devs τα μαζεύω ως συλλογή γιατί λατρεύω το hardware...είμαι απο αυτούς τους συλλέκτες που μισούν ο περισσότερος κόσμος,αφού τέτοιο hardware πάει 'χαμένο' στα χέρια μου! :p

Δυστηχώς απο προγραμματισμό δεν σκαμπάζω,το μόνο που έχω ασχοληθεί είναι με τα sdks των κάθε μηχανημάτων.

Για αυτη την συλλογή έχω ρίξει ολόκληρο 'μαρουλόκηπο'...αλλά το έχω απολαύσει!
 
Πάει χαμένο ; Γιατί πάει χαμένο ; Χαμένο πάει όταν το πετάνε , εσύ το διατηρείς για να το θαυμάσουν και οι υπόλοιποι . Γι'αυτό και σε χαιρόμαστε !
 
Πίσω
Μπλουζα