Sega Saturn Sophia Development kit

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
Νομίζω το πιο όμορφο development kit που έχω...

Το πρώτο ,πιο ακριβό και πιο δυσέυρετο κιτ για το saturn!

Made by sophia systems...

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Αυτός είσαι !!!!
 
τι λες τώρα; πατάει σε κάποια συγκεκριμένη αρχιτεκτονική;
 
Το ξέρω πως θα μου ρίξετε ντομάτες , αλλά θα ρωτήσω : Τι κάνει αυτό ;
 
Είναι ενα Developement kit. Δηλαδή η Sega το έδινε σε εταιρίες ώστε να προγραμματίσουν και να παράξουν παιχνίδια για το Sega Saturn.
 
Τρεχει και παιχνιδια κανονικα; Λειτουργει με ολα τα παιχνιδια απο ολες τις περιοχες; Ακομα και πχ με αυτα που απαιτουν rom/ram cartridge;
 
Είναι ενα Developement kit. Δηλαδή η Sega το έδινε σε εταιρίες ώστε να προγραμματίσουν και να παράξουν παιχνίδια για το Sega Saturn.
Μα ... τότε αυτό θα πρέπει να είναι πανάκριβο ! ...

Αλήθεια , σε τι γλώσσες προγραμματισμού φτιάχνονταν τα παιχνίδια του Saturn ; Υποθέτω θα θέλει εξιδεικευμένες γνώσεις για να χρησιμοποιηθεί , έτσι δεν είναι ;
 
Κάθε φορά ανεβάζεις τον πήχυ λίγο ακόμα! Τι να πω... :thumbup:

Δεν μου λες αλήθεια, όταν μαζέψεις όλα τα devkits της αγοράς τι θα απογίνεις; ;)
 
Άξιος! Πάντα μας εντυπωσιάζεις με τα dev kits σου. Πρέπει να τραβήξεις και μερικές ομαδικές να τα δούμε κάποια στιγμή όλα μαζί.
 
Haros, εσύ είσαι νέος και αντέχεις τις δυνατές συγκινήσεις μάλλον.

Λυπήσου και εμάς τους γεροντότερους. :p
 
Maddog είπε:
Haros, εσύ είσαι νέος και αντέχεις τις δυνατές συγκινήσεις μάλλον.Λυπήσου και εμάς τους γεροντότερους. :p
Μπορούμε τότε να το κανονίσουμε γύρω στο 2012 για να γίνει ομαδική αυτοκτονία των SEGAκιδών του forum μετά την ανάρτηση των φωτογραφιών... :p
 
Haros είπε:
Μπορούμε τότε να το κανονίσουμε γύρω στο 2012 για να γίνει ομαδική αυτοκτονία των SEGAκιδών του forum μετά την ανάρτηση των φωτογραφιών... :p
Αν γίνει αυτό, θα χαρούν αρκετοί :p

On topic, αυτό το κιτ τι διαφορά έχει από τα άλλα του saturn?
 
Μεγιες! Περασα και απο τα μερη σου αλλα ημουν full family και σε λυπηθηκα... :)
 
Maddog είπε:
Κάθε φορά ανεβάζεις τον πήχυ λίγο ακόμα! Τι να πω... :thumbup:
Δεν μου λες αλήθεια, όταν μαζέψεις όλα τα devkits της αγοράς τι θα απογίνεις; ;)
Θα ασχοληθώ με τα γραμματόσημα! χαχα

Haros είπε:
Άξιος! Πάντα μας εντυπωσιάζεις με τα dev kits σου. Πρέπει να τραβήξεις και μερικές ομαδικές να τα δούμε κάποια στιγμή όλα μαζί.
Το έχω στο πρόγραμμα,όταν φτιάξω το υπόγειο και τα εκθεσιάσω σωστά θα κάνω και έκθεση! :)

Wally είπε:
Μεγιες! Περασα και απο τα μερη σου αλλα ημουν full family και σε λυπηθηκα... :)
Για ένα 'καφέ' ρε δεν μπορούσες να σταματήσεις? :p
 
Εφτασε και το δεύτερο,αυτη την φορά κομπλέ με δύο cpus...

(το αριστερό)

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Ποιημα! Μεγια!!
 
Eτσι να γουσταρουμε με τα development kits! +1000 στον pitsunami.
 
Μπράβο μεγάλε. Να σου παραγγείλω μερικά παιχνιδάκια για το Saturn? Θέλω καταρχάς να επαναπρογραμματίσεις το MK Trilogy να έχει όλα τα Finishing moves και θα ήθελα να ξεκινήσεις τη σειρά Virtua Striker καθώς και τα υπόλοιπα Resident Evil.

Ευχαριστώ!!
 
Πίσω
Μπλουζα