Service κονσολων

FBIFOXGATE7

Banned
Joined
23 Mαϊ 2010
Μηνύματα
22
Αντιδράσεις
0
Εχω μια ερωτηση να κανω και οπιος ξερη ας μου πει μια ιδεα, εχουμε τοσες κοσνολες ολοι μας και κυριος παλιες οταν χαλανε η απλα να της κανουμε ενα σερβης ρε αδερφε, σε πιον να της παω εχω N64 αμερικανηκο MASTER SYSTEM,MEGA DRIVE και ειναι OF :angry: και φυσηκα μην ζυτανε των κουκο αυδονη απο λεφτα ξερετε καναναν που να κανει αυτη την δουλεια
 
κοιτα... αν μας γραψεις τι εχουν οι κονσολες σου αναλυτικα, ισως μπορουμε να σε βοηθησουμε :)
 
Συνηθως αυτα φτιαχνονται σχετικα ευκολα, ισως το Ν64 πιο δυσκολα.

Καιγονται συγκεκριμενα πραγματα (πυκνωτες, βεμπριστορς, ρεγκουλατορς κτλ,

καλα πως το μιλαω το αγγλικο ο θεος) που αλλαζουν ευκολα.

Αν παλι τα βρεις σκουρα, στειλε ενα πμ, ξερω καποιον ηλεκτρονικο που φτιαχνει

τα παντα.
 
Έχω την εντύπωση πως η Νορτεκ μπορεί να σου κάνει σέρβις το Nintendo 64. Επισκευάζει παλαιότερες κονσόλες της Nintendo και έχει ανταλλακτικά, όμως κρατώ μια επιφύλαξη για την αμερικανική έκδοση της κονσόλας σου...
 
αυτο ειναι το προβλημα δεν ξερω δεν ειμαι μηχανηκος τρελος gamemer ειμαι,α

Ethaniel είπε:
κοιτα... αν μας γραψεις τι εχουν οι κονσολες σου αναλυτικα, ισως μπορουμε να σε βοηθησουμε :)
σε χερετο και εγω :bow: οπιος θεος και να εισαι,το ξερω το Ν64 αντε να βρης και να ψαξεις τι εχει και μου εχουνε πει οτι θα ειναι ακρηβα αν δεν υπαρχουν αντλακτικα στη ελλαδα και τα φερουν απο το εξοτερικο,στηλτο μου να το εχω μπας και βρω καμια ακρη

mike είπε:
Συνηθως αυτα φτιαχνονται σχετικα ευκολα, ισως το Ν64 πιο δυσκολα.Καιγονται συγκεκριμενα πραγματα (πυκνωτες, βεμπριστορς, ρεγκουλατορς κτλ,

καλα πως το μιλαω το αγγλικο ο θεος) που αλλαζουν ευκολα.

Αν παλι τα βρεις σκουρα, στειλε ενα πμ, ξερω καποιον ηλεκτρονικο που φτιαχνει

τα παντα.
το ξερω ρωτησα και μου παν να βρω τι προβλημα εχει και να ζυτησο να το φερουν απο το εξωτερικο,και που ξερω εγω τι εχει η ρημαδα

geo2004z είπε:
Έχω την εντύπωση πως η Νορτεκ μπορεί να σου κάνει σέρβις το Nintendo 64. Επισκευάζει παλαιότερες κονσόλες της Nintendo και έχει ανταλλακτικά, όμως κρατώ μια επιφύλαξη για την αμερικανική έκδοση της κονσόλας σου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πιστεύω ότι σε συμφέρει απλά να αγοράσεις πάλι από το eBay τις κονσόλες που αναφέρεις , ειδικά σκέτες όπως τις θέλεις θα είναι πάμφθηνες...
 
Στο διαστημα που εισαι, ειναι λιγο ακριβα τα μεταφορικα,

αλλα αν εισαι Αθηνα (και πραγματικα δεν εχεις ιδεα απο ηλεκτρονικα

οχι να βαριεσαι!) μπορω να τα κοιταξω και τα 3.
 
δεν το σκεφτηκα αυτο, αλλα δεν ειναι ρυσκο που ξερης αν δουλεβουν και ειναι απο την αλλη ακρη του κοσμου, και μετα αντε να βρης ακρη

τι να βαργιεμε? μενω στον γαλλαξια ανδρομεδα που σε 150.000.000.θα συγρουστη με των δυκο σου και στον πλανητη αμοκ,απλα περνω σκεψεις για αυτο εστηλα το ερωτημα,να σλεφτο τι θα κανω σε ευχαρηστω σε εχω υποψην μου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλησπέρα. Πιστεύω να είμαι στο σωστό τόπικ. ¨Εχω ένα μέγκα ντράιβ πρώτης γενιάς αλλά έχω πρόβλημα με το καλώδιο που συνδέεται με την τηλεόραση. Το πρόβλημα αυτό το είχα από παλιά που έπαιζα. Είχε φθαρεί λίγο το καλώδιο και δεν έκανε καλή επαφή. Πριν καιρό προσπάθησα να συνδέσω το μέγκα ντρ αλλά φαίνεται πως το πρόβλημα επιδεινώθηκε. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ να προμηθευτώ ένα τέτοιο καλώδιο από κάπου; Πώς θα ζητήσω; Είμαι λίγο άσχετος με τα ηλεκτρονικά/ηλεκτρολογικά.
 
Μπορείς να βρείς εύκολα καλώδιο από το ebay Mitch.

Αν δεν κάνεις αγορές μέσω ίντερνετ βάλε μια αγγελία εδώ και ίσως κάποιος να έχει.
 
Ειναι ευλολο υπαρχουν πολλα μαγαζια που ξερω κυριος αθηνα,αλλα η τιμι τους ειναι γυρω στα 10 με 15 ευρω οπος στην βουλιαγμενη,Ν σμυρνη, η αναλογα σε πια περιοχη εισαι,εγω εχω καβατσα τρεια τεσσερα αμα θες σου πουλαω ενα φυσηκα οχι 10 ευρω
 
Δε μπορώ να προμηθευτώ αυτό το καλώδιο από κάποιο μαγαζί;
 
Έγινε παιδιά. Θα το ψάξω λίγο σε καταστήματα μήπως βρω και παλιά παιχνίδια. Ευχαριστώ.
 
Μαγαζια εχουμε και λεμε

1)βουλιαγμενη μιλτιαδου 6 μετρο δαφνη

2)χαδνοκονδυλη 22 αθηνα

3)πλατεια παπαφλεσα χολαργος ossasis

δεν θυμαμαι αλλα πρεπει να ψαξω την ατζεντα
 
E;

Το Oasis στο Χολαργό είναι video club. Το ξέρω χρόνια μια και Χολαργό μένω.

Είσαι σίγουρος ότι φτιάχνει κονσόλες;
 
Έχω δύο SNES χαλασμένα-επισκευάζει κανείς έναντι αμοιβής ή μήπως ξέρετε κανέναν που να το κάνει?
 
Πίσω
Μπλουζα