SFA II Είναι οντως τοσο σπανιο / συλλεκτικο

Opeth

RetroN00b
Joined
17 Νοέ 2010
Μηνύματα
29
Αντιδράσεις
1
Εχω μονο το cartridge βεβαια, αλλα βλεπω στο ebay πως πληρη πακετα του Street Fighter Alpha 2 για SNES πανε για ΠΟΛΛΑ λεφτα... πολλα ομως!

Και αναρωτιεμαι αν το δικο μου παρ'οτι "σκετο" μπορει να πιασει καλη τιμη....

για να παρω τηλεφωνο και σε μερικους [edited/] να δω τι θα μου πουν (game explorers, console club)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oχι δεν ειναι τοσο σπανιο. Στην Ελλαδα ειχε κυκλοφορησει κανονικα. Το βρισκεις used πληρη με κουτι, γυρω στα 25-30 ευρω.

Το console club στην περιοχη μου το δινει σκετο cartidge, για 20 ευρω.

Με δεδομενο οτι δινει 30 ευρω σκετο το zelda, το θεωρουν κατωτερο σε τιμη.
 
Και ομως... τελικα ειναι πολυ συλλεκτικο... αλλα μονο η SNES εκδοση.. παει πανω απο 120 ευρω σε πληρες πακετο (κουτι + manual).

Οι υπολοιπες εκδοσεις (ps1 κλπ) ειναι οντως γυρω στα 25 ευρω.

http://www.gameexplorers.gr/item.php?hl=el&v=grid&c=&search=street+fighter+alpha+2&id=1621910

δες εδω και δες και σε ebay γενικοτερα...

υγ: και να φανταστεις το ειχα βρει σε μια απο τις κλασσικες κυριακατικες βολτες μου στο Θησειο (παζαρι και περιξ) για 7 ευρουλακια πριν κανα μηνα!!
 
Kαλα are you nutz ? εβαλες το game explorers που πουλανε αμιγκα 300 ευρω?

Αυτη την στιγμη το πουλανε 3 διαφορετικα μαγαζια στην Αθηνα. Στο console club στο

Ν. Ηρακλειο εχει 20 ευρω σκετο cartidge, στο retromarket εχει 25 ευρω πληρες.

Εψαχνα πριν μερικους μηνες να το παρω και το πηρα απο μελος του φορουμ.

Ξερω και αλλα ατομα απο το φορουμ που το δινουν για 25 ευρω.
 
Όχι φίλε μου, δεν είναι τόσο σπάνιο, όπως πολύ καλά λέει ο Mike. Απλά, έχουν κυκλοφορήσει πολύ λίγα κομμάτια επειδή ήταν προς το τέλος της ζωής του Snes και είναι λίγο δυσεύρετο, γιαυτό και η τιμή του ξεφεύγει κάπως από τα συνήθη παιχνίδι. Πλήρες, κοστίζει κάπου στα 60 ευρώ, ενώ σκέτο το κασετάκι δεν ξεπερνά τα 20 και πολλά λέω....

Opeth είπε:
Επίσης, να σημειώσω ότι το συγκεκριμένο κατάστημα δεν έχει το παιχνίδι άμεσα διαθέσιμο και δε γνωρίζω από που θα το βρει αν το παραγγείλεις. Όπως επίσης και όλα τα παιχνίδια του Snes που υποτίθεται ότι πουλάει δεν υπάρχουν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια , για να μην ανοιξω νεο θεμα λεω να το γραψω εδω...

Λοιπον θα παραθεσω μια λιστα απο video games και θα ηθελα να μου πειτε αν θεωρουνται συλλεκτικα (με αριστα το 10 ξερω γω).

Για να ξερω και γω τι εχω. Ετσι στο χαλαρο...και οποια σχολια ευπρόσδεκτα!

Λοιπον παμε:

Project Zero 2 (PS2)

Project Zero 3 (PS2)

MGS 2: Substance (PS2)

Shadow of the Collosus (PS2)

REZ (PS2)

Manhunt 1 (PS2)

Pilotwings 64

Tetris DS

Theme Park DS

Resident Evil 1 (PC)

Shenmue 2 (DC)

FF VII (PSX) (black label, οχι το Platinum)

Street Fighter Collection 2 (PSX)

Wip3out (PSX)

Ξερω πως στο ebay τα παντα βρισκονται ευκολα η δυσκολα. Αλλα γενικα...ειναι κανενα απο αυτα σχετικα σπανιο?

Δεν θελω να τα δωσω, απλα ετσι κουβεντα να γινεται.
 
Φυσικό είναι να φρίξεις όταν κάποιοι παίζουν με τις τιμές στο ebay. Έχω παρακολουθήσει αρκετές δημοπρασίες και οι τιμές του συγκεκριμένου τίτλου είναι αυτές που ανέφερα. Και, για να είμαι ειλικρινής, δε θεωρείται σπάνιος τίτλος του Snes, το SFA II. Υπάρχουν δεκάδες τίτλοι πολύ μεγαλύτερης αξίας. Μόλις βρω λίγο χρόνο θα γράψω μία λίστα από την προσωπική μου εμπειρία.
 
Aha, εγινε ! Ευχαριστω πολυ παιδια ολους.

υγ: Στη λιστα σου φανταζομαι θα αναφερεις Chrono Trigger, FF 3, Pilotwings, SM RPG κλπ κλπ

Περιμενω με αγωνια
 
Opeth είπε:
υγ: Στη λιστα σου φανταζομαι θα αναφερεις Chrono Trigger, FF 3, Pilotwings, SM RPG κλπ κλπ

Περιμενω με αγωνια
Όχι....κανέναν από αυτούς διότι θα μιλώ για τις Pal εκδόσεις και το Pilotwings είναι διαθέσιμο σε φτηνή τιμή. Εκτός όμως αυτού, αν αναφερόμουν και στις NTSC εκδόσεις δε θα ανέφερα ποτέ τα Chrono Trigger και Final Fantasy III, διότι είναι διαθέσιμα σήμερα κάπου στα 50-100 κομμάτια το καθένα.

Θα αναφέρομαι σε πραγματικά σπάνιους τίτλους, που έχουν μήνες ή χρόνια να εμφανιστούν στο ebay κι όταν κάνουν την εμφάνισή τους η τιμή εκτοξεύεται στα ύψη. Δεν είμαι υπέρ των υψηλών τιμών στα σπάνια παιχνίδια, όμως όταν η ζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη από την προσφορά, η τιμή υποχρεωτικά αυξάνει.

ΥΣ: Πάντως, γνωρίζω από τώρα πιο θα είναι πρώτο στη λίστα και είμαι βέβαιος ότι πολλοί αγνοούν την ύπαρξη αυτού του τίτλου, όμως θα έχω και φωτό!! Θα εκπλαγείς από αυτό το όμορφο παιχνίδι!!! ;)
 
Oταν ευκαιρήσεις γραψε τα!
 
Για τα περισσοτερα δεν ξερω, αλλα γενικα

Project Zero 2 (PS2) ?

Project Zero 3 (PS2) ?

MGS 2: Substance (PS2) το εχω βρει ευκολα

Shadow of the Collosus (PS2) ?

REZ (PS2)

Manhunt 1 (PS2) το εχω βρει, αν και σχετικα ακριβα

Pilotwings 64 οχι τοσο σπανιο, θα ελεγα οτι κανει οσο το μαριο64

Tetris DS μπα, δεν νομιζω

Theme Park DS ?

Resident Evil 1 (PC) ?

Shenmue 2 (DC) μαλλον το σπανιο απο αυτα που εγραψες

FF VII (PSX) οχι σπανιο, αλλα λιγο ακριβο, περιπου +10 ευρω απο τα υπολοιπα

Street Fighter Collection 2 (PSX) και αυτο ειναι καλος τιτλος

Wip3out (PSX) καθολου σπανιο, κανονικο θα ελεγα

Αυτη ειναι ΕΚΤΙΜΗΣΗ μου, δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια.

Παντως το FF αν και το εχω, το ξαναγοραζα !
 
^ thanks για την απαντηση!
 
Και καπου εδω τελειωνει και ο λογος υπαρξης του thread και κλειδωνεται.
 
Πίσω
Μπλουζα