Sid Remixes

Rastan!!! τέλειο!

 


Thanks!
:)
 
Welcome Turrican.

Ρίξε μια "ματιά" και στα υπόλοιπα, εγώ για παράδειγμα έχω ενθουσιαστεί με το Robocop και το Human Race. Με τον καιρό θα βάζω κι άλλα.
 
AAAA!! Φοβερό και το Great Giana Sisters!!!!!

Ακούγεται ταυτόχρονα και το Sid!!

Η εισαγωγή του με ταξίδευσε.Φαντάστηκα ότι όλοι οι σταθμοί στο ράδιο θα πάιζαν έτσι αν το Greek Retro Maniacs γίνονταν παγκόσμια κυβέρνηση!!

Περιμένουμε συνέχεια!! :)
 
Turrican εγώ τα ξέθαψα στο kwed

Γίνεται χαμός. Όποιος θέλει postάρει ότι του αρέσει, υπάρχουν πολλά sites και αντίστοιχα πάρα πολλοί δημιουργοί (remixers)
 
Τώρα με αποτελείωσες shock!!

Μάλλον θα φάω πολλή ώρα εκεί μέσα.

thanks! :)
 
Παίζει κανα remix για το cybernoid 2? Για εμένα είναι το καλύτερο sid tune του c64..
 
Για μενα με διαφορα το Monty on the Run...
 
Δεν είναι ένα remix όπως τα υπόλοιπα. Καταρχήν είναι ακαπέλα και δεύτερον έχει video. Το ενδιαφέρον στο video αυτό είναι ο scroller,όταν το δείτε θα καταλάβετε.

Λύθηκα στα γέλια λέμε :biglaugh:

Σημείωση ο δευτερος από τα δεξιά είναι ο Mahoney που σας έλεγα σε άλλο thread.
 
Τέλεια δουλειά από ανθρώπους που αγαπούν και σέβονται τις αναμνήσεις!

Χα! Χα! Λύθηκε και το πρόβλημα του 1 bit scrolltext με γρήγορες ρουτίνες!!

Μα για στάσου μισό λεπτό.....1..2..3..4...5 κανάλια ήχου! ΕΕΕ! Πουσάρανε το sid!!

Το σεβασμό μου στο Σουηδεζάκι (πρώτο από αριστερά) για την φωνή του και την ..θετική του ενέργεια!!! :vbwave:
 
LOL/ Turrican, να απολυθούν οι 2 πάραυτα. Είδες πάντως τι γίνεται στο εξωτερικό που υπάρχει ιστορία στην πληροφορική; Αν γινόταν μια τέτοια εκδήλωση στην Ελλάδα θα είμασταν μόνο εμείς από εδώ και μερικά κανάλια που θα έβαζαν το υλικο σε σατυρικές εκπομπές.
 
Ωραιος ο Turrican (και καλογουστος) :thumbup:

Βρε Shock στον υπνο σου μας εβλεπες ? :biglaugh:
 
2 παιδιά = χειρότερο και από Γερμανικό
 
shock είπε:
Αν γινόταν μια τέτοια εκδήλωση στην Ελλάδα θα είμασταν μόνο εμείς από εδώ και μερικά κανάλια που θα έβαζαν το υλικο σε σατυρικές εκπομπές.
Χα! Χα! Φαντάζεσαι να είμαστε όλοι εμείς εκεί με μαύρα γυαλιά για να μη μας γνωρίσουν και μας λοιδορήσουν οι έξω;
Άραγε θα ακολουθήσει και YM Version; Μια ιδέα θα ήταν να φτιάξουμε την δική μας τέτοια μπάντα!! Κάτι σαν την συμφωνική ορχήστρα της ΕΡΤ!Λοιπόν από τώρα ζητούνται ταλέντα!Το μεγάλο στοίχημα είναι ποιος από εδώ μέσα θα εξομοιώσει το τσιπάκι του Spectrum!!! Θα πρέπει να βγάλει μελωδία και κρουστά από ένα κανάλι μόνο!!!!!Ποίος ;;;; :biglaugh:
 
Καλησπέρα. Προς μεγάλη μου έκπληξη ανακαλύπτω ότι ο χρήστης shock προτείνει -ανάμεσα στα άλλα- κι ένα δικό μου remix. Είναι το Crimson Games.

Αισθάνομαι πραγματικά κολακευμένος. Ευχαριστώ.
 
Να λοιπον που ενας sid Lord αποκαλυπτεται οτι ειναι εκ των πατριων εδαφων :)

Καλως ηρθες Nada στο forum :thumbup:
 
Ευχαριστώ, αγαπητέ Talamonas Stokos.

Φανταζόμουν ότι θα υπήρχε κάποια retro κοινότητα και στην Ελλάδα και να που σας βρήκα (τυχαία, για να είμαι ειλικρινής, καθώς έκανα google τις λέξεις crimson games nada, για να βρω reviews που αγνοώ την ύπαρξή τους).

Συνεχίστε την καλή δουλειά παιδιά και μακάρι να συνδράμω κι εγώ την προσπάθεια (στον τομέα του Commodore 64, φυσικά)

Αν ενδιαφέρεστε, όλα τα remix που έχω κάνει σε C64 sidtunes και τα έχω ανεβάσει στο δίκτυο, μπορείτε να τα βρείτε εδώ: http://www.remix64.com/index.php?sitesearch_dom=2&sitesearch=nada

Έχω κι άλλα στον υπολογιστή, όποιος ενδιαφέρεται του τα στέλνω οποιαδήποτε στιγμή.

Τα λέμε
 
Καλώς ήρθες και δώσε πράγμα στο λαό σου!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα