SILENT HILLS / P.T. Interactive Teaser

Fred Madison

RetroMaNiaC
Joined
24 Mαϊ 2010
Μηνύματα
654
Αντιδράσεις
105
Αμάν αμάν και τι ήταν αυτό που πάθαμε οι απανταχού φανς χτες το βράδυ του Silent Hill...

Η ιστορία έχει ως εξής. Εκεί που έδειχναν τα διάφορα παιχνίδια στην συνέντευξη τύπου της SONY ανάμεσα στα άλλα και αμέσως

μετά την μικρή παρουσίαση του Metal Gear Solid, έκανε την εμφάνισή του ένας νέος τίτλος με ονομασία P.T.

Αμέσως μετά το μικρό βίντεό του, ανακοίνωσαν πως είναι ήδη διαθέσιμο για download αυτό το interactive teaser όπως το είπαν.

Το κατεβάζω και ξεκινάω να το παίζω. Δε νομίζω πως έχω παίξει κάτι πιο τρομαχτικό και ατμοσφαιρικό στη ζωή μου.

Πραγματικά πιέστηκα σε κάποιες φάσεις ιδιαίτερα πολύ αλλά δε μπορούσα να το αφήσω από το χέρι μου.

Μετά από καμιά ώρα παιχνιδιού το σταμάτησα μιας και δε κατάφερα να καταλάβω τι ακριβώς έπρεπε να κάνω (όποιος το παίξει θα καταλάβει τι εννοώ)

και ένιωθα πως έπρεπε να μιλήσω με κάποιον για το παιχνίδι αυτό, να βγω έξω να πάρω λίγο αέρα κλπ.

Καμιά ώρα αργότερα ψάχνοντας στο δίκτυο αποκαλύφτηκε από μια κοπέλα που κατάφερε να το τελειώσει πως στο τέλος του demo

πέφτουν τίτλοι και να τι αποκάλυψαν....

Προβολή συνημμένου 112119

Προβολή συνημμένου 112120

Προβολή συνημμένου 112121

ΜΠΑΜ !Έχει γίνει ήδη χαμός στο web από το ότι είναι το νέο Silent Hill που επιτέλους θα ξαναβρεί

το παλιό καλό του δρόμο, το ότι από πίσω υπάρχει Kojima και Del Toro και βέβαια ο τρόπος

που επέλεξαν να το δείξουν στον κόσμο αφού για άλλη μια φορά ο Kojima παίζει μαζί μας και όπως και με το Phantom Pain

έτσι και δω βαφτίζει ένα παιχνίδι με ψεύτικο όνομα, "δημιουργεί" μια ομάδα παραγωγής ανύπαρκτη

σου δίνει να παίξεις το παιχνίδι και εκτός από την εκπληκτική ποιότητα που έχει για το είδος

του στο τέλος σου αποκαλύπτει και τι πραγματικά είναι και μένεις... παγωτό.

το trailer που έδειξαν πριν πουν στον κόσμο πως είναι έτοιμο για κατέβασμα...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα