Silent Rage (1982)

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
21.005
Αντιδράσεις
68.213
Η πιο περίεργη ταινία του Τσακ Νόρρις. Ο Άτρωτος Τσακ είναι και πάλι ένας ρεήντζερ, αλλά αυτήν την φορά ο εχθρός του δεν είναι οι συμμοριές που σκότωσαν τον καλύτερο του φίλο, αλλά ένας απέθαντος μανιακός δολοφόνος. Ο Τζων Κήρμπυ, είναι ένας πρωήν ταυρομάχος ο οποίος σε μια κρίση αμοκ, δολοφονεί την σπιτονοικοκυρά του. Ο ρέηντζερ Στήβενς (Νόρρις), σπεύδει στο σημειό και μετά από συμπλοκή ο δράστης πέφτει νεκρός, από πυρα

αστυνομικών. Στην συνέχεια το πτώμα του, μεταφέρεται σε μια κλινική όπου δυο γιατροί αρχίζουν περίεργα πειράματα πάνω του, με αποτέλεσμα ο τύπος να επανέλθει στην ζωή, γεμάτος εκδικητική μανία και σχεδόν άτρωτος. Εμφανώς επηρεασμένη από το "Halloween", η ταινία μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση σαν παιδί. Φυσικά τώρα βλέπεται με διάθεση για χαβαλέ αν και μια ατμόσφαιρα την έχει (παρά την υπερβολή στο σενάριο).

http://www.imdb.com/title/tt0084684/
 
Rio γιατι δεν χρησιμοποιεις το πρασινο εικονιδιακι που ειναι σαν φιλμ ωστε να κανεις embed τα youtube links? ;)
 
Δεν το ήξερα, σόρυ...
 
Το τέλος της ταινίας...

[edit] O Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτή είναι μια ταινία που σκόπευα να δω (και απορώ πως μου ξέφυγε τόσο καιρό).

Οπότε δεν θα δω το βίντεο με το τέλος.

Νομίζω ο Τσακ είχε παίξει και σε μια μεταγενέστερη ταινία ''τρόμου'' που είχε να κάνει με τον Διάβολο.

Διάβαζα ένα review για αυτήν και θυμάμαι χαρακτηριστικά να λέει: αφού πλάκωσε όλο τον κόσμο, τώρα πάει να πλακώσει και τον αντίχριστο. :D
 
Freud είπε:
Διάβαζα ένα review για αυτήν και θυμάμαι χαρακτηριστικά να λέει: αφού πλάκωσε όλο τον κόσμο, τώρα πάει να πλακώσει και τον αντίχριστο. :D

:D :D Nαι με τον " Προσάτανα". Ο Τσακ να ρίχνει στρυφογυριστές κλωτσιές στον "έξω από δω". Επικές σκηνές...
 
Δυο μέτρα άντρας ο Τσακ Νορρις και χορεύει Γαλλικό κανκάν? Δεν ντρέπεται? Πού θα φτάσει η κατάπτωσή της κοινωνίας μας, κύριοι?

1649546940072.png
 
Πίσω
Μπλουζα