SilverCrest Handheld

maxouli

RetroActive
Joined
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
568
Αντιδράσεις
142
Τι άλλο θα βγάλει το LIDL;

Πάντως χωρίς πλάκα, όλα τα προϊόντα silvercrest του lidl είναι καλά. Οτι silvercrest έχω πάρει σκίζει. Τώρα και handheld. Εγώ θα το πάρω!!
 
xxxaxaxaxa "Γραφικά 16 Bit 3D"
 
Με τις πάντες θα το πάρω κι εγώ! Αλλο ένα κομματάκι στη συλλογή μου.
 
Είμαι πολύ περίεργος να δω τι παιχνίδια έχει.

Όχι όμως τόσο, ώστε να το αγοράσω. Αν το πάρει κανείς, ας κάνει ένα κόπο να μας πει τι παιχνίδια έχει και αν μπορεί να ανεβάσει καμιά φωτογραφία από αυτά.
 
Εννοείται οτι θα το έπαιρνα, καλό μου φάνηκε.

Η οθόνη αγγίζει την τελειότητα, πάρα πολύ καλή με τέλειο φωτισμό. Τα γραφικά είναι επιπέδου κινητού τηλεφώνου και τα παιχνίδια επίσης. Ο ήχος καλός και αυτός.

Πάμε στα παιχνίδα τώρα. Εχει 2 τέτρις, ένα τύπου columns, 2 φλιπερ, ενα shoot em up με scrolling προς τα πάνω, ενα διαστημικό που θυμίζει πολύ το galaxian αλλά με κίνηση σε όλες τις κατευθύνσεις, ενα platform που περικυκλώνεις (οικοδομικά) τετράγωνα, ενα με ασανσέρ που συλλέγεις αντικείμενα, ένα αρκανοειδές με απ'όλα τα bonus, ένα περίεργο που θυμίζει frogger αλλά πιο πολύπλοκο και έναν κλώνο του (δεν θυμάμαι όνομα, οδηγώ αυτοκινητάκι σε λαβυρίνθους, μαζεύω σημαίες και ρίχνω καπνό στους αντιπάλους).

Σε γενικές γραμμές δεν είναι και κάτι τραγικά σημαντικό αλλά οτι πρέπει για συλλογή (ή για πειραματόζωο, πατέντες, χρήση backlight σε άλλη συσκευή κλπ).
 
maxouli είπε:
και έναν κλώνο του (δεν θυμάμαι όνομα, οδηγώ αυτοκινητάκι σε λαβυρίνθους, μαζεύω σημαίες και ρίχνω καπνό στους αντιπάλους).
\
Rally-X μαλλον εννοεις.
 
Αγόρασα κι εγώ το Silvercrest Arcade Classic MX (όπως λέγεται η κονσόλα) από το Lidl και μπορώ να πω ότι για τα λεφτά του με ικανοποίησε.

Το μέγεθος του είναι όσο ένα κινητό τηλέφωνο ενώ η οθόνη του είναι πράγματι πολύ καλή ο ήχος όμως πάσχει κυρίως από την ποιότητα του μικροσκοπικού ηχείου το οποίο νομίζω ότι τσιρίζει.

Σε γενικές γραμμές τα παιχνιδάκια του είναι διασκεδαστικά (όπως τα περιέγραψε ο φίλος maxouli και νομίζω ότι άξιζε για 19,99 ευρώ να μπει στη συλλογή μου.
 
Πίσω
Μπλουζα