Ska' Chou Chou και άλλα Παιδικά Τραγούδια

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Ποιος θυμαται το HITακι των 80ς διασκεδαστικο και οποτε το ακουω θυμαμαι αποκριατικα παρτυ και ουχι μονο.:biglaugh:

Τωρα η αυτο ειναι Ska Chou Chou - Claudio Cecchetto η αυτο Burbujitos - Ska Sou Sou. :confused:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AARDVARK είπε:
Ποιος θυμαται το HITακι των 80ς διασκεδαστικο και οποτε το ακουω θυμαμαι αποκριατικα παρτυ και ουχι μονο.:biglaugh: Τωρα η αυτο ειναι Ska Chou Chou - Claudio Cecchetto η αυτο Burbujitos - Ska Sou Sou:confused:
Δεν τα κατεβάζεις και τα 2 να μας πεις κ εμας? Εμένα το αγαπημένο μου ήταν ένα που έλεγε Susana i am crazy in love with you..κάπως έτσι τεσπά..το είχα βρεί παλιότερα..
 
Η φωτό μου προς απάντηση σου

PB280001.jpg
 
Τα έχω όλα...Παίδες δεν μου λείπει τίποτα!!!
 
To Ska Chou Chou ήταν must για τα παιδικά πάρτυ!!!Το album black celebration βλέπω μοστράρει πρώτο πρώτο shock.Εύγε παιδί μου! :thumbup: Here is the house: το πιο αγαπημένο μου κομμάτι από dm!!!
 
δευτερη φορά σήμερα στο forum που με μπερδεύουν με άλλον
 
ok τώρα; :) Και σου είπα shock, ξύρισε τα γένια γιατί πλησιάζουν τα Χριστούγεννα και θα έχεις άσχημα ξεμπερδέματα!!!
 
Μιας και το ειδα...απο Παπακωνσταντινου,το μονο τραγουδι που γουσταρω ειναι "ο Κουρσαρος".

Ο λογος απλος...εχω μεγαλη αγαπη για τις γυμνες street "Ιαπωνεζες"
 
Δεν μου ειναι και τοσο συμπαθης ισως διοτι επελεξε να ειναι "στρατευμενος καλιτεχνης" κατα τη διαρκεια των "ωφελιμων" καιρων και με αρκετη πολιτικη βοηθεια ανεβηκε.

Παρολα αυτα εχει καμια δεκαρια κομματαρες και πιστευω αν ειχε αποσυρθει νωρις θα ανεβαινε στην κριση μου

Μαλιστα αν θυμαμαι καλα ο Κουρσαρος ειναι συνθεση του Ζουγανελη...
 
@sd. Ω ναι. σε καταλαβαίνω απόλυτα. :cool:
 
@Wally ...τα ειπες ολα :thumbup:

@Shock αντε αδερφε easy rider ,να σε δω σε κανενα τρελο 1000-αρι γυμνο ,να προκαλεις πανικο :diablotin:
 
Αν βγαλω τις ποδιες απο τα honda-παπακια μου μπορουν να θεωρηθουν γυμνες γιαπωνεζες? :D
 
@SD Πιο πιθανό είναι να με δεις γυμνό, παρά με 1000άρι γυμνό, φίλε μου εξολοθρευτή.

No money, no honey. :icon_cry:
 
Wally είπε:
Μαλιστα αν θυμαμαι καλα ο Κουρσαρος ειναι συνθεση του Ζουγανελη...
Ο Λάκης Παπαδόπουλος έγραψε την μουσική για τον Κουρσάρο (ναι αυτός με τα ψηλά ρεβερ) και τους στίχους ο γνωστός συγγραφέας Παύλος Μάτεσις...Μου είχε κάνει πολύ εντύπωση οταν είχα μάθει οτι ο Λακης με τα ψηλά ρεβέρ έγραψε τέτοια κομματάρα...
 
@Arduin δες και τα υπόλοιπα του δίσκου. Σε κάπποια γνωστά σου τη μουσική έχει γράψει ο Ζουγανέλης.

Εδώ σε τραγούδι που ερμηνεύει η Αλεξίου (Η αγάπη είναι ζάλη) τους στίχους έχει γράψει ο Α. Μικρούτσικος. Η Ελληνική δισκογραφία είναι γεμάτη παράδοξα.
 
Παίδες μπορώ να ρωτήσω κάτι.... γύρω στο 1985-86 θυμάμαι πάαρα πολύ καλά μια διαφήμιση ελληνικού δίσκου με τίτλο ΙΘΑΚΗ ή ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ που είχε γίνει με την συνεργασία καλλιτεχνών ελληνικής ροκ όπως Κώστας Τουρνάς και Βασίλης Παπακωνσταντίνου και του ιδρύματος απεξάρτησης Ναρκωτικών ΙΘΑΚΗ. Στο εξώφυλλο είχε κάτι σαν την Γκουερνίκα αν θυμάμαι καλά σε ασπρόμαυρο καθώς και με κόκκινο ενώ έδειχνε και μια φώτο από ψηλά τραβηγμένη ενός κύκλου ανθρώπων προφανός ναρκομανών αγκαλιασμένων. Η μουσική της διαφήμισης ήτανε κάτι σαν πειραματικό ρόκ αλλά πολύ ανατριχιαστικό.

Θυμάμαι και κάτι εκπομπές που γίνονταν τότε όπου έδειχνε η ΕΡΤ χρήστη Ηρωίνης και πως κάνει χρήση με το κουτάλι και τη σύριγγα. Τότε είχα σοκαριστεί

Όποιος θυμάται κάτι για αυτό το δίσκο ας προσθέσει εικόνες η κάποιο λινκ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dominion είπε:
Όποιος θυμάται κάτι για αυτό το δίσκο ας προσθέσει εικόνες η κάποιο λινκ
Το είχα αγοράσει !

Στην πρώτη πλευρά της κασσέτας είχε συνεντεύξεις από πρώην τοξικομανείς,

που τσάκιζαν κόκκαλα ! ("ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΕΘΑΙΝΕΙ Ο ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ" !)

Στην άλλη πλευρά, είχε τραγούδια (ελληνικό ροκ). ΦΑΛΤΣΑ ΜΕΝΕΞΕΔΙΑ του Λάκη Παπαδόπουλου (το καλύτερο του άλμπουμ), ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ - 2002 GR, Η ΦΛΕΒΑ (ΤΟΥΡΝΑΣ μάλλον), Η ΦΕΥΓΑΤΗ (δεν θυμάμαι καλλιτέχνη), Ο ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ (Παπακωνσταντίνου), κάποιο του ΒΑΡΔΗ και μερικά άλλα.

( ελπίζω να σε κάλυψα ! )
 
Εμένα το αγαπημένο μου ήταν ένα που έλεγε Susana i am crazy in love with you..κάπως έτσι τεσπά..το είχα βρεί παλιότερα..
Susanna ειναι ο τιτλος του τραγουδιου και το συγκροτημα λεγεται Art Company.
 
φίλε εχετλαίος σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες μήπως έχεις ακόμα την κασσέτα και το εξώφυλλο της????
 
Πίσω
Μπλουζα