Snooker

Γαλλικο μπιλιαρδο και τα μυαλα στο μπλεντερ.Eπαιζα,παιζω και θα παιζω μια ζωη :headbangdude:

Το snooker Ουτε να το δω δεν θελω απο μακρια και αγαπημενοι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορω να χορτασω να βλεπω τον Τζιμυ
 
Το snooker ειναι η επιτομη του αθληματος πιστευω, ειναι το πιο δυσκολο απο καθε μπιλιαρδο, οι τρυπες μικροτερες, το τραπεζι τεραστιων διαστασεων..

Επισης, χρειαζεται ευστροφια και εξυπναδα του παικτη, στρατηγικη, χτισιμο του πως θα παιξεις απο την πρωτη ως την τελευταια στεκια, εννοειται ταλεντο και να εισαι μαστερ της στεκας και των χτυπηματων..

Οταντο βλεπεις στην τηλεοραση, παθαινεις την πλακα σου, λες:πως τα κανουν ολα αυτα ρε παιδι μου,ποσες ωρες και προπονηση εχουν ριξει στην ζωη τους,αυτα ουτε που φανταζεσαι εσυ οτι θα μπορουσες να πετυχεις ποτε..

Εγω προσωπικα, οποτε τυχαινε να πετυχω σε τουρνουα στο eurosport, κολλουσα μεχρι να τελειωσει..Τους θεωρω οσους ξερουν επαγγελματικο snooker, τους ΘΕΟΥΣ ΤΟΥ ΜΠΙΛΙΑΡΔΟΥ, γενικοτερα, πραγματικα..

Δυστυχως, Θεσσαλονικη κι εγω ποτε δεν ειχα δει καπου,εστω για να εκανα μια δοκιμη..Η μονη φορα που ειδα ενα ,ηταν στην Αθηνα, οποτε πηγαινα επισκεψη στα ξαδερφια, στην Αγ.Παρασκευη,στο κλασσικο πλεον ΔΙΟΝ, μονο που εκεινη ξταν η εποχη των ηλεκτρονικων και του πινγκ-πονγκ πια..

Ωραιες εποχες...ααχ..πανε αυτα!!
 
Wally είπε:
επαιζα..αλλα αντικειμενικα εχω σκουριασει μιας και εχω να πιασω στεκα 2 χρονια!!!!!!
Μια απο τα ιδια...

Τελευταια φορα που επαιξα live μπιλιαρδο (αμερικανικο) πρεπει να ηταν πριν απο καμια 10αρια + χρονια.
 
Τις προαλες βγηκαμε με τους γονεις μιας φιλης της μεγαλης μου κορης και προκληθηκα για ματσακι αμερικανικο. Toν σκορπισα πολυ φανταζι. Το χω ακομα το

 
Κρύβε λόγια! Αν έρθουμε Αθήνα, σας παίζουμε διπλό τ' αγοράκια! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα