Solomon's Key

ωραίο παιχνιδάκι αλλά πανδύσκολο. Το είχα παρατήσει διότι έχανα συνέχεια και τσατιζόμουν
 
Το αδικείς λίγο...

Έτυχε, συμπτωματικά, να διαβάσω σήμερα το review από το Amstrad Computer User (plug: όλα τα αγγλικά περιοδικά για Amstrad, στο http://www.cpcwiki.com ! ;) ). Είναι ένα από τα πιο χαρισματικά παιχνίδια για τους home micros, μια που ήταν ένα εξόχως πολύπλοκο puzzle παιχνίδι άψογα εκτελεσμένο. Και η μουσικούλα, από τις καλύτερες που έβγαλε το ΑΥ...
 
Δέν έχω γράψει "άσχημα" λόγια για το παιχνιδάκι! Ισα ίσα που ήταν από τα αγαπημένα μου! Το μόνο που αναφέρω έιναι πως ήταν εξαιρετικά δύσκολο! (δεν νομίζω να έχω άδικο σε αυτό!)
 
Απλά υπέροχο !!

Απο τα καλύτερα puzzle games του amstrad. Mιά που λέμε για δυσκολία, θα σας πω την "αμαρτία" μου: Χίλιες φορές καλύτερα να παίζω αυτό, παρά παιχνίδια όπως το Spindizzy !! :D
 
πραγματι πολυ δυσκολο αλλα και εκπληκτικο παιχνιδι.ακομα το παιζω στο mame.στον commodore ειχε κατι σαν bug που το εκανε πιο ευκολο σε μερικες πιστες.αν επαιρνες το κοκκινο μπονους που κατεστρεφε τους εχθρους που εβγαιναν απο τα "παραθυρα" την στιγμη ακριβως που εβγαιναν τοτε σταματουσε να βγαζει αλλους.
 
ΚΑλουτσικο παιχνιδι, απο τα πρωτα εχμ.. 'τακτικης' που ειχα παιξει ποτε...
 
Τι μου θυμησες τωρα... Το controller του NES εχει αφησει εντυπωμα στο χερι μου που διατηρειται μεχρι τις μερες μας εξαιτιας του !!!!!! Πολυ δυσκολο παιχνιδακι οντως...
 
Αγαπητέ Stanfromgreece, συγχαρητήρια για το tsunami των reviews του τελευταίου 24ώρου!

Περιμένω review και για ST! :D
 
ελπίζω το νέο ρετρό-look των reviews να σας αρέσει! :)
 
Ακούραστος stan! Εύγε!
 
Πίσω
Μπλουζα