Sony's Virtual Reality Games

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Επιτελους το VR ετοιμαζεται για comeback,#@$% 3D.


PS4 ισως!


 


sonygogs1-thumb-550xauto-55090.jpg


 




“So we have our new HMD – or head-mounted display – which was announced at CES earlier this year, and you can see that we can now get back to where we really wanted to get with virtual reality in the ’80s.
“We’ve now got the power to do it, we’ve got the screen resolution to do it, we’ve got the processing power to update fast enough so we can have very immersive experiences on head-mounted displays in gaming in the not too distant future.


“Being in a virtual world where I can see my virtual hands or a virtual gun with all the things we can do in the gaming world is going to be absolutely amazing,”
 


http://www.vg247.com/2011/06/28/sony-is-predicting-a-comeback-for-virtual-reality/

 

 


Ta ελεγα εγω απο τον γεναρη αλλα κανεις δεν ειχε τολμησει να κανει την συνδεση με games.
;)


Το απολυτο περιφερειακο για το 3D-PS3


Αtari VR..Τόσο μπροστά που ούτε καν κυκλοφόρησε


 
Όλα θα εξαρτηθούν απο το κόστος. Αν είναι λογικό, τότε δεν βλέπω τον λόγο να μην πετυχαίνει. Τα γυαλιά 3D είναι απαίσια.
 
Ειναι αυτο που χρειαζεται η αγορα ,η καινοτομια που θα την απογειωσει,κατι απο αυτο που παει να κανει και το U μονο που εδω πραγματικα δεν την χρειαζεσαι την τηλεοραση.


Μιλαμε για τετοιο breakthrough στο gaming δεν εχει ξαναγινει,αλμα στο μελλον τεραστιο.



Μακαρι τα motion κοντρολια να ειναι μοδα και να περασει!
 
Καλά κράτα λίγο. Δεν είναι δα και επανάσταση. Απλώς, πλέον η τεχνολογία έχει προχωρήσει τόσο πολύ που επιτρέπει πλέον να γίνουν ελαφρύτερες οι συσκευές απεικόνισης VR.

Επανέρχεται πάντως δυναμικά η τεχνολογία αυτή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεν ειναι το Virtual reality επανασταση που σε παιρνει απο τα χερια και σε βαζει μεσα στο παιχνιδι τοτε δεν ξερω τι ειναι.
 
Απλώς εννοώ ότι δεν είναι η πρώτη φορά που εμφανίζεται ως τεχνολογία. Δεν αμφισβητώ το immersion factor και είμαι υπέρμαχος της τεχνολογίας VR.
 
Τρεμω στην ιδεα ενος VR Resident evi 4.


To gaming εχει ψιλοπεθανει-χαθει για μενα,παιζω οποτε εχω λιγο ελευθερο χρονο (για να σκοτωσω την ωρα) κανα δυο γνωστα franchise που μεγαλωσαμε μαζι και πιο πολυ για να παρακολουθω την τεχνολογια και τα αλματα της.



Αυτο ειναι οτι χρειαζεται!
 
Πίσω
Μπλουζα