Special φωτο-review : Ο ΜΙΚΡΟΣ-ΜΕΓΑΛΟΣ ΝΙΝΤΖΑ (Κρις Σφέτας, 1988)

Σφέτας και ξερό ψωμί!
 

Και μιας και αναφέρθηκε η Πέπη παραπάνω, ας θυμηθούμε κι αυτό, από μια άλλη ταινία μαζί με -θεό- Τάσο Προύσαλη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταπληκτική ρετρο-παρουσίαση! Μπράβο φίλε μου.
 

Ρετρό αντικείμενο: Βερμούδα από κομμένη φόρμα

Απορία: Μα όλους τους δέρνει πια αυτός ο Κρις;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχετλαίε??????

Γιατί είσαι τόσο θεός????
 
[ΚΕΡΑΥΝΟΣ και ΗΧΩ] Δεν ξέρω ! [/ΚΕΡΑΥΝΟΣ και ΗΧΩ]
 
τελικα μονο απο εναν μπορει να τισ φαει ο κρις... απο τον παυλοπουλο....ολους τουσ αλλους τουσ εχει για χαπι...!!!
 
Διαβαζοντας ξανα την επικη παρουσιαση του Exetlaios στο πρωτο ποστ, εκατσα να δω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την ταινια.

Στο πρωτο τεταρτο καταλαβαινεις οτι η ταινια δικαιουται μια παγκοσμια πρωτια: το πιο αταιριαστο αισθητικα ζευγαρι στην ιστορια του παγκοσμιου σινεμα

Επισης στην πεμπτη ατακα που ο μανα δεν ξερει οτι ο γιος ξερει καρατε και καποιος Αγγλος τον μαθαινει αλλα Μιαγιακι...φαινεται οτι παμε για καλτ φαση.

Περα απο αυτα, δεν μπορει να κρατησει ουτε κερι στο Θειος μου ο Νιντζα διοτι ειναι ελαφρως προχειρατζα. Ισως γιατι υπηρχε μεγαλυτερη εμπλοκη της οικογενειας χωρις καποιον εμπειρο σαν πχ τον Ευστρατιαδη κτλ απο πισω.

Εχει ομορφα πλανα της Αθηνας που αγαπησαμε και καλη μουσικη επενδυση (ψιλο αμιγκατη θα τολμουσα να πω).

Οι φατσες στις λεσχες πιστευω ηταν οριτζιναλ θαμωνες. Μονο ο Αυγολεμονος ελειπε.

Η Πεπυ οφειλε να εμφανιζεται περισσοτερο. Οταν το Interview team ηταν στα ντουζενια του, μεσω του μακαριτη Κωστα Τσακωνα (οταν του ειχαμε παει σπιτι του για τη συνεντευξη) ο Exetlaios ειχε μιλησει τηλεφωνικα με την κ. Σταυροπουλου και μας δωθηκε μια χαλαρη "υποσχεση" για μελλοντικη συνεντευξη. Βιοπορισμος, μνημονια, πιτσιρικια κτλ δεν επετρεψαν στην ομαδα να μακροημερευσει. Τεσπα.

Το μεγαλο σοκ ομως που μου προκαλεσε ηταν οτι ενω το παρακολουθουσα καμια ωρα (και παροτι καλτ φαν μου φανηκε για παραπανω), κανω μια παυση να τσεκαρω ποσα λεπτα μενουν και μετα εκπληξεως διαβαζω στο καντραν οτι υπολειπονταν ακομα μιαμιση ωρα! 2:30 ωρες ταινιακι...τυφλα να εχει ο Δοκτωρ Ζιβαγκο, ο Μπεν Χουρ και η Οδυσσεια ενος Ξενιτεμενου.

O Φιλιππος Γκιωνης νομιζω εκανε μια εμφανιση το 2011 στο τελευταιο Ροδα,Τσαντα. Ξερει κανεις τι κανει τωρα?

Πληροφοριες για το Τριο Λουπακη απο τον πατερα τους

Ελπιζω ο Κρις να επιστρεψει με μια νεα ταινια παντως. Απαιτουμε μια συνεχεια του Μαχητη!
 
Πίσω
Μπλουζα