SpeedLink joystick+ AMIGA classix

teflon

RetroMasteR
Joined
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.219
Αντιδράσεις
26
Μία εικόνα = 1000 λέξεις :D :D:D:D:D

picture.php


MediaMarkt

13,99 ευρές

;)
 
185 Amiga παιχνίδια σε CD + το joystick δηλαδή,αν κατάλαβα καλά ;

Kαι πού θα τρέχουν αυτά,δίνουν και WinUAE μαζί ίσως ;
 
Τι εννοεις MEDIAMARKT?το πουλανε εκει?μαζι με τι joy?τι λες τωρα?
 
teflon δωσε λεπτομερειες διοτι σε αντιθετη περιπτωση το ban το εχεις στο τσεπακι! :D

Edit

χαρηκα διοτι νομιζα οτι μπαινει σε TV :(
 
Και μόνο το joystick να είχε μέσα, πάλι αξίζει τα ?14! Χμμμ, παίζει να πεταχτώ το απογευματάκι να ρίξω ένα μάτι...
 
Και εγω αυτο νομιζα.οτι μπαινει σε τν........τεσπα.Ακομα και ετσι αξιζει.τρεχω!!!
 
Παιδιά μην ξεχνάτε ότι το joystick αυτό (Competition) δεν έχει βεντούζες. Αλλοι το θεωρούν κορυφαίο, για μένα είναι μια μούφα. Σορι!
 
Βασίλη ξέρεις, λεπτομέρειες, ενυπώσεις εννούνται! :D
 
Μη βαράτε ρε παιδιάαααααααα........ !!!! :cry: Τώρα το δοκίμασα και εγώ..... :eek:

Λοιπόν ! Είναι setάκι USB joystick για ΠιΤΣι + CD με winUAE και 185 games.

To joystick φαινεται καλό (έχει ένα σχετικό βάρος) αλλά βεντούζες, όπως λέει ο μούσκαρος ο Rygar, δεν έχει ..... :precry: . Βεβαια αν αυτό είναι σας φρενάρει από την αγορά του, λίγη Logo στιγμής στο γραφείο και παύει να είναι πρόβλημα...... :D :D:D:D:D

Το βρήκα στο MediaMarkt της ΛΑΡΙΣΑΣ και δεν ξέρω αν υπάρχει παντού........ :(

Σχεδόν πάντα μπαίνω σε τέτοια πολυκαταστήματα σαν καλός ρακοσυλλέκτης, μπας και πετύχω τπτ retro. Ετσι και σήμερα, μπαίνοντας εκει, είδα έναν μπάρμπα να κρατάει ένα κουτάκι με ένα γνώριμο logo .......:dribble: ........ " Εχει γουστο.. " ( μάτι αετήσιο έτσι??? ;) )

Το βρήκα, το ψούν'τσα και μετά καταλαβα οτι δεν είναι για την TV ........ :animlaugh:

Δεν πειράζει...... Kαι για mame μια χαρά είναι ................ :D
 
To είχαμε δει με τον Πλινκ στο Saturn της Καλλθέας σε καρότσια. Νομίζαμε στην αρχή ότι όντως συνδέεται στην τηλεόραση και αρπάξαμε από 1-2 ο καθένας! Μετά όμως καταλάβαμε ότι πρόκειται για μουφίτσα, και μάλλον ολίγον τί παράνομη - να πληρώσεις κάποιον για να πάρεις τα παιχνίδια αυτά και το WinUAE? E, όχι... το joystick το βρίσκεις πλέον πάμφθηνα...
 
To Competition Pro είναι το αγαπημένο joystick των Άγγλων, οι οποίοι δεν είχαν την τύχη να γεννηθούν στην Ελλάδα ώστε να γνωρίσουν τα Pacman & Tomahawk και οι καημένοι τα κρατάνε στο χέρι αντί να τα πακτώνουν με βεντούζες στο τραπέζι όπως είναι το λογικό -γι'αυτό άλλωστε τρώνε τη σκόνη μας στο Kick Off 2. Ενδιαφέρον πάντως το ότι είναι USB, αυτά είναι πιο δυσεύρετα. Προσωπικά χρησιμοποιώ παράλληλο adapter για να συνδέω τα Amiga joysticks μου στο PC.

Όσο για την συλλογούλα, ναι είναι καραπαράνομη ειδικά αν συνοδεύεται και από κάποια Kickstarts.
 
Εχει .....

KS ROM v1.3 (A500,A1000,A2000) rev 34.5 (256k)

KS ROM v3.0 (A1200) rev 39.106 (512k)

Μα γιατί να είναι παράνομη η συλλογή..... ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το αγόρασα και εγώ..

το επίσημο link είναι εδώ:

http://www.speed-link.com/?p=2&cat=313&pid=18089&paus=1

Οντως χωρίς βεντούζες δεν λέει αλλά έψαχνα καιρό κάτι ανάλογο για το mame..

Εχω όμως πρόβλημα..

Ενώ η εγκατάσταση ολοκληρώνεται κανονικά, το πρόγραμμα δεν τρέχει!

(AmigaClassixDiamondEdition.exe)

ανοίγει και αμέσως κλείνει (απότι βλέπω στο task manager)... :angry:

καμιά ιδέα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
alkis21 είπε:
Ενδιαφέρον πάντως το ότι είναι USB, αυτά είναι πιο δυσεύρετα.
Το Amigakit τα πουλάει.

Πάντως στα χρήματα αυτά, είναι προτιμότερο να βάλετε 10 ευρώ επιπλέον και να αγοράσετε το Amiga for ever, το οποίο ναι μεν δε δίνει το joystick, αλλά είστε καθόλα νόμιμοι όσον αφορά τα kickstarts. ;)
 
Τα συγκεκριμένα τα είχα πάρει 2άδα πρίν πάρα πολύ καιρό στο Πλαίσιο. Νομίζω 15 ευρώ το ένα. Και αυτό, για να τα έχω για Winuae στο PC. Το ένα το έχω ακόμα στο κουτί του απείραχτο, με το φιογκάκι !! Τα παιχνίδια που δίνει δέν ήταν, και δέν θα έπρεπε να είναι κίνητρο, είναι low budget τίτλοι απο την Amiga, δηλαδή για οποιονδήποτε ασχολείται δέν έχει νόημα το Cdάκι. Παράνομα όμως δέν νομίζω να είναι με τίποτα. Σίγουρα θα έχει κάποιο licence (Τί σας έπιασε και σάς τώρα...λέω εγώ...)

Τώρα επι της ουσίας, σάν Joysticks λοιπόν, ούτε εμένα ικανοποιούν στο έπακρο. Λίγο οι (μή) βεντούζες , λίγο το Fire button (πολύ γκλάνγκα-γκλάνγκα) εντάξει...Για usb και home computer emulation γενικότερα, κάνουν τη δουλειά τους όμως. Η σύγκριση με τα Pacman/Tomahawk δέν στέκει. Είναι νομίζω κοινή παραδοχή, ότι ΚΑΝΕΝΑ joystick δέν στέκεται δίπλα σε αυτά έτσι ? :) :)
 
Other_Reality είπε:
Είναι νομίζω κοινή παραδοχή, ότι ΚΑΝΕΝΑ joystick δέν στέκεται δίπλα σε αυτά έτσι ? :) :)
Ε ναι,ακριβώς όπως το είπες,κανένα....
 
Πίσω
Μπλουζα