Spider-Man and His Amazing Friends (1981)

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
608
ενα απο τα αγαπημενα μου παιδικα που εδειχνε παλια στο junior's tv πρωταγωνιστουσε ο spiderman ο οποιος εμενε σπιτι της θειας του ομως με την διαφορα οτι μαζι του εμεναν ο iceman και η firestar ειχε κυκλοφορησει και σε βιντεοκασετες απο την zodiac video

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ναι το θυμαμαι.

Δεν το εχανα ποτε.Πανε αυτες οι εποχες
 
Μικρός που το έβλεπα πλάκα είχε αν και πλέον το βρίσκω χαζό που ο Spiderman έμενε μαζί με άλλους υπερήρωες ενώ υποτίθεται ήταν πιο μοναχικός υπερήρωας (αν και κατά καιρούς έχει συνεργαστεί και με άλλους υπερήρωες επί το πλείστον προτιμά να δρα μόνος του). Αντικειμενικά όμως το νέο Spiderman που είχε βγει πολλά χρόνια αργότερα και παιζόταν στο Star ήταν κλάσεις ανώτερο και το προτιμούσα περισσότερο.
 
Μιλαμε για ενα απο τα διαμαντια της παιδικης μου ηλικιας! Εχει χαραχτει τοσο βαθια μεσα μου οσο τιποτα αλλο! Απιστευτα επεισοδεια αν και θα ηθελα να τα ειχαν δειξει ολα...
 
Το έδειχνε και στο Μακεδονία Tv. Αγαπημένο παιδικό, δεν έχανα επεισόδιο...
 
81-83 πρωτοπαιχτηκε εξω,δυστυχως Ελλαδα δεν το ειδαμε στην χρυση εποχη του Καμπανα,στα 80ς δηλαδη αλλα αργοτερα.


Αν παιζοταν τοτε,πιθανον να ηταν οτι καλυτερο ειχαν δει τα παιδικα μου ματια απο καταβολης καρτουν,τοτε ψαχναμε θυμαμαι Σπαϊντερμαν με το κυαλι και την βολευαμε με κατι τετοια απο το βιντεοκλαμπ!


 


http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?6505-quot-Spiderman-quot-TV-series-1977-1979-(VHS)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η μόνη μου επαφή με τον Spiderman. Το πρωτοείδα και γω στο Junior's TV. Μάλιστα επειδή δεν είχα ξανασχοληθεί με τον Spiderman πίστευα ότι είναι το αυθεντικό(μοναδικό) καρτούν και οτι ανέκαθεν συνεργαζόταν με τους άλλους 2 ήρωες.
 
εδω κυκλοφορησε στα βιντεο κλαμπ σε 6 κασετες.δεν ξερω αν ηταν ολα τα επεισοδια αλλα πρεπει να ειχε αρκετα μεσα.φυσικα το πρωτοδειξε το τζουνιορς
 
Κι εγω απο βιντεοκασσετες το θυμαμαι και μαλιστα επειδη ειχαμε 2 βιντεοκλαμπ στην περιοχη τοτε το ενα το μεγαλο(Βοσσος λεγοταν) δεν το ειχε ενω το αλλο το μικρο (του οποιου το ονομα δεν θυμαμαι πια) ειχε 6 κασσετες... απο τοτε θυμαμαι να αγοραζω και τευχη του Spiderman και αλλα τετοια κομικς του ειδους οποτε περισσευε χαρτζιλικι...
 
Απο τα πιο αγαπημένα παιδικά. Iceman κ Firestar τα σπάνε :armed: Ο μοναδικός λόγος που το έβλεπα ήταν γι αυτούς τους δυο,ο spiderman μου ήταν τελείως αδιάφορος. Το έβαζαν ένα φεγάρι τα τοπικά κανάλια.
 
Που το θυμηθηκατε βρε θηρια αυτο???!!!! :eek:

Το ειχα ξεχασει εντελως... :precry:

Απο τα ωραια cartoon του αραχνακια!!! :)

Παω να το "ξεθαψω" απο το αρχειο να το ξαναδω... :)
 
Αγαπημένο! Η μεταμόρφωση του Iceman όλα τα λεφτά!
 
Κι εμενα η πρωτη μου επαφη με Spidey ηταν αυτο το παιδικο. Μαλλον απο κασετες το εβλεπα κι εγω..

Νομιζα οτι αυτο ηταν το "γνησιο" Spiderman.

Μου εχει μεινει ακομα στο μυαλο ενα επεισοδιο οπου κακος ηταν ενας τυπος σαν θηριοδαμαστης.

Μ'αυτον θυμαμαι τα ειχαν βρει σκουρα οι ηρωες στην αρχη.

Υ.Γ.: Πολυ μανουλομανουλο η Firestar!! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα