Splatoon το νέο BIG GAME της NINTENDO

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
Σε μια εποχη που η νεα γενια τον κονσολων δεν εχει τιποτα απολυτως να μας προσφερει εκτος απο remasters και μετρια εως κακα καλογυαλισμενα παιχνιδια του τυπου The order 1886 μονο και μονο για να ξεγελανε το ματι αλλα απο gameplay μηδεν εις το πηλικον ερχεται η NINTENDO με το Splatoon να δειξει για πολοστη φορα πως πρωτοτυπια και κατι το διαφορετικο που ταυτοχρωνα θα ειναι και αιθηστικοτατο με εξαιρετικο gameplay μονο απο αυτην μπορουμε να περιμενουμε.

Γιαυτους που δεν γνωριζουν το παιχνιδι το splatoon ειναι ενα shooter τριτου προσωπου και οι ηρωες μας ειναι καποια ανθρωπομορφα καλαμαρια που για μελανι εχουν καποια ειδικα οπλα γεματα χρωματιστη μπογια η μελανι οπως θελετε πειτε το και σκοπος ειναι η καθε ομαδα που αποτελειται απο 4 παικτες να βαψει με το μελανι την μεγαλητερη επιφανεια της πιστας οποτε και θα κερδισει.Φυσικα υπαρχει και single player mode αλλα επειδη τα πολλα λογια ειναι περιττα δειτε να γουσταρετε την παιχνιδαρα απο τα νεοτερα βιντεο που υπαρχουν μεχρι αυτη την στιγμη.Το πολυαναμενομενο splatoon το περιμενουμε μεσα στο μαιο με ηδη τα πρωτα previous να ειναι διθυραμβικα η οπως λεει και το Eurogamer "Nintendo might just have made the most exciting online shooter in years"

GameXplain -

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χεχε το είδα το παιχνίδι και δε μου αρέσει καθόλου,δε θα έπαιζα ούτε 1 λεπτό,χωρίς να το θεωρώ μη πρωτότυπο φυσικά.

Το σχόλιο μου είναι για το περί νέων γενιών κονσόλες(εννοείς ps4 ? που δεν έχουν βγει ακόμη καλά παιχνίδια)γιατί στο ps2 και 3 μπορώ να σου γράψω πολλά,ειδικά στο ps2 πρωτότυπα παιχνίδια και διαμάντια φυσικά που θα μνημονεύονται για πάντα.Αυτό ήθελα να μου εξηγήσεις κι ας μην είναι στο θέμα του Splatoon,αλλά με αφορμή αυτό.
 
Σε μια εποχη που η νεα γενια κονσολων δεν εχει τιποτα απολυτως να μας προσφερει εκτος απο remasters και μετρια εως κακα καλογυαλισμενα παιχνιδια του τυπου The order 1886 μονο και μονο για να ξεγελανε το ματι αλλα απο gameplay μηδεν εις το πηλικον ερχεται η NINTENDO με το Splatoon να δειξει για πολοστη φορα πως πρωτοτυπια και κατι το διαφορετικο που ταυτοχρωνα θα ειναι και αιθηστικοτατο με εξαιρετικο gameplay μονο απο αυτην μπορουμε να περιμενουμε.
 
metalcandyman είπε:
Σε μια εποχη που η νεα γενια κονσολων δεν εχει τιποτα απολυτως να μας προσφερει εκτος απο remasters και μετρια εως κακα καλογυαλισμενα παιχνιδια του τυπου The order 1886 μονο και μονο για να ξεγελανε το ματι αλλα απο gameplay μηδεν εις το πηλικον ερχεται η NINTENDO με το Splatoon να δειξει για πολοστη φορα πως πρωτοτυπια και κατι το διαφορετικο που ταυτοχρωνα θα ειναι και αιθηστικοτατο με εξαιρετικο gameplay μονο απο αυτην μπορουμε να περιμενουμε.
Για μερικούς η νέα γενιά είναι το 2000 και έπειτα γι αυτό ρώτησα ;)
 
Ειναι πρωτοτυπο παιχνιδι , σε multiplayer θα εχει φαση... αλλα μεχρι εκει.
 
Kαλα, πρωτοτυπο δεν το λες,εαν μαλιστα εχεις παιξει το crazy painter στο color computer 2,το οποιο βασιζεται στην ιδια ιδεα..αρα μαλλον η ninty αντιγραφει την tandy.. :diablotin:

Περισσοτερα εδω
 
Γρηγορη το τερματισες το θεμα ρε φιλαρακι σιγα την ομοιοτητα ελεος δηλαδη :p :p:p
 
E καλα, πως φαινεται οτι ειμαι fan της nintendo:D
 
Ajax87 είπε:
Ειναι πρωτοτυπο παιχνιδι , σε multiplayer θα εχει φαση... αλλα μεχρι εκει.
Τελικα επεσα εξω δεν εχει απλα φαση αλλα ειναι τρομερα εθιστικο και εχω κολλησει!! Παιζω μονο online multiplayer αφου το single player ειναι για τα πανηγυρια.

Το παιχνιδι εχει συνεχεια updates με οπλα,πιστες και events οποτε δεν το βαριεσαι ευκολα.
 
Πίσω
Μπλουζα