Stallone - Αγαπημένη ταινία (πλην Rambo - Rocky)

Stallone - Αγαπημένη ταινία (πλην Rambo - Rocky)

  • Nighthawks

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Cobra

    Ψηφοφορίες: 1 50,0%
  • Over the Top

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Tango & Cash

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Lock Up

    Ψηφοφορίες: 1 50,0%
  • Demolition Man

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Cliffhanger

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Judge Dredd

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Daylight

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Get Carter

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    2
Θα ηταν ευχαριστη εκπληξη και ενα poll καπακι , ποια ειναι η χειροτερη ταινια του Stallone

Υ.Γ. οπως και ενα καπακι σ αυτο ποιος θα θεωρουσατε οτι θα ηταν ιδανικος να υποδυθει τον Judje Dread στην νεα ταινια

Olyfant

(Thomas) Jane

Zane(????)

Perlman

Eckhart

Willis (λιγο κοντος)

Statham (δεν εχει το fysique)

Bale (E??)

Diesel (kidding)

Pearce (αν τον στρωσουν στην γυμναστικη)

(Mel) Gibson (μπα ...)

Stallone (Χα....)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αδερφια υπαρχει ο περιορισμος των 10 επιλογων - δηλαδη μπορουσε να περιληφθει μονο το 1/6 της φιλμογραφιας του. Επρεπε λοιπον να μπουν κριτηρια επιλογης και το κριτηριο που βρηκα δικαιοτερο ηταν η εμπορικη επιτυχια και οχι η προσωπικη καλλιτεχνικη μου κριτικη πανω στη φιλμογραφια του Συλβεστρου.

Εξαιρεση το Get Carter στο οποιο εδρασα υποκειμενικα. :)

Ψηφο στο Cobra και απο εμενα
 
Στο Cobra παραήταν macho ο χαρακτήρας του. Και ισως γι'αυτό δεν την ψήφισα.

Στο Demolition Man μου άρεσε το σενάριο αλλά τα πολλά κλισέ και οι απίστευτα χαζοί διάλογοι με έκαναν να την αφήσω.

Πολλά κλισέ είχε και το Lock Up. Είχε πάρει στοιχεία από όλες τις ταινίες με φυλακές που έχουμε δει.

Μου άρεσαν τα Cliffhanger και το Get Carter.

Ψήφισα το Judge Dredd λόγω αγάπης προς το κόμικ (αν και το εκτέλεσαν λίγο). Ίσως είναι η ταινία που θα ξαναέβλεπα ευχάριστα σε σχέση με τις άλλες που υπάρχουν στο poll.
 
Το Cobra μου άρεσε και το ψηφισα.

Ο Σταλονε στα καλυτερα του (και.. πανω σε μηχανη #) )

Το Ραμπο φυσικα ειναι η μεγαλη μου αδυναμια.. :D
 
"Go on, I don't shop here..."

Cobra και για μενα
 
I AM THE LAW !! αυτο νομίζω τα λέει ολλα....
 
Ειμαι αιρετικος. Δεν εχω δει ΚΑΝΕΝΑ Ροκυ και μονο το 3 απο τα Ραμπο, και αυτο πριν απο πολλα χρονια για πλακα (δε θυμαμαι ουτε υποθεση ουτε ποιος ειναι ποιος)

Ψηφισα Demolition Man που με ειχε ενθουσιασει οταν την ειδα στο σινεμα. Ηταν πιστευω η πιο καλοφτιαγμενη οσον αφορα το κοσμο, την κοινωνια και την τεχνολογια του μελλοντος (τελικα πως δουλευουν τα οστρακα; λολ), χιουμορ, πειστικα σκηνικα και εφφε και φοβερος Σναιπς

Δευτερο θα εβαζα το Judge Dredd μπου μπορει να ηταν μια υπερβολικη καμμενη εφηβικη ταινια φαντασιας, αλλα ειναι παντα μια καμμενη εφηβικη ταινια φαντασιας :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Ειμαι αιρετικος. Δεν εχω δει ΚΑΝΕΝΑ Ροκυ και μονο το 3 απο τα Ραμπο, και αυτο πριν απο πολλα χρονια για πλακα (δε θυμαμαι ουτε υποθεση ουτε ποιος ειναι ποιος)
Ψηφισα Demolition Man που με ειχε ενθουσιασει οταν την ειδα στο σινεμα. Ηταν πιστευω η πιο καλοφτιαγμενη οσον αφορα το κοσμο, την κοινωνια και την τεχνολογια του μελλοντος (τελικα πως δουλευουν τα οστρακα; λολ), χιουμορ, πειστικα σκηνικα και εφφε και φοβερος Σναιπς

Δευτερο θα εβαζα το Judge Dredd μπου μπορει να ηταν μια υπερβολικη καμμενη εφηβικη ταινια φαντασιας, αλλα ειναι παντα μια καμμενη εφηβικη ταινια φαντασιας :D
Συμφωνώ 100% και με τις δυο επιλογές και με αυτή την σειρά...θα μπορούσε να ήταν λίγο καλύτερη το Dredd, αλλά τι να κανουμε τώρα!
 
Demolition Man (και γώ με τη σειρά μου να ρίξω 1 ψήφο εκεί)

Αλλα θα ειθελα να αναφερώ κατα την ταπεινή μου γνωμη οτι η καλλήτερη ταινία του stallone είταν το rocky 5.
 
lock up,γιατι τις αλλες εχω δει αρκετες φορες.

o δικαστης dredd δε γυριστηκε καλα,αλλιως θα ηταν απο τις καλυτερες,γενικοτερα, οχι μονο του Σταλλονε,επαιζε και ο Ασαντε ,καλος ηθοποιος.

γενικα δυσκολο τετοιο κομικ να μεταφερθει στον κινηματογραφο.
 
video80 είπε:
θα ειθελα να αναφερώ κατα την ταπεινή μου γνωμη οτι η καλλήτερη ταινία του stallone είταν το rocky 5.
Σοβαρά το λες αυτό φίλε ; :xm: :xm:
 
Μαλλον το 6 θα εννοει ο Video80 ,πολλοι εχουν διαγραψει απο την μνημη τους το 5.
 
Cobra, λόγω ότι την θεωρώ πιο καλτ και σκληρή ταινία.. Αν δεν είχαν κατακρεουργήσει τον Dredd (ας μου πει ένας, ένα τεύχος που ΒΓΑΖΕΙ το κράνος!!!), ίσως η ψήφος μου να ήταν διαφορετική λόγω συμπάθειας -και από μένα- στον χαρακτήρα.
 
Εεεεμ θελανε τον Σταλονε για να τραβηξει κοσμο ,δεν ειχαν εμπιστοσυνη στους οπαδους του Κομικ μονο.

Απο την στιγμη που τον χρυσοπληρωσαν να μην δειξει και αυτος την φατσα του.

Τα λεφτα παντως εδειξαν στα εφε στα σκηνικα και στους mutants ,γενικα το feeling του κομικ το "επιασαν" ,απο ερμηνιες δυστυχως...... :(

Τι αλλο εχουμε.......

Το nighthawks παραδοξως δεν το εχω δει ακομα.

Το Cobra τα ειπαμε,το over the top πηγε να μιμηθει κατι απο Ροκυ, για την ηλικια μας καλο ηταν.

Τango & Cash καταπληκτικο buddie movie.

Lock-up επειδη εχω αδυναμια στις prison movieς παιρνει 10 ,ερμηνειαρα απο τον Σαδερλαντ.

Demolition man ειχε τις στιγμες της ,βλεποταν ευχαριστα ,8 απο εμε και αν δεν εβαφε ξανθο ο Snipes το μαλλι ,παραπανω. :D

Cliffhanger και ο Σλαϊ προσγειωθηκε σε πιο "νορμαλ" σεναρια ,κατι ακουγεται για sequel ,ενα 7.5 .

Στο Daylight αρχισε η κατηφορα και το Get Carter αρνουμαι να το δω.....

Εγω τον Σλαϊ τον θελω να κανει "Ταρζανιες".

Ιf you know what i mean. :)
 
Το rocky 5 δεν το έχω διαγράψει απο τη μνήμη μου , νομίζω οτι είχε τα περισσότερα μυνύματα προς το θεατή. Και το καλλήτερο trailer ξένης ταινίας που έχω δεί ποτέ (κατα τη γνώμη μου πάντα).

Ισως πρέπει να το θυμυθείτε. Εγώ το χω σε VHS (απο καναλι) και σε DVDhttp://www.youtube.com/watch?v=JE7ydsKckYI
 
Κανεις απο τους πραγματικους "φιλους" του Σλαι και των Rocky movies δεν εχει διαγραψει το νουμερο 5. Απλα λεγαμε για χρονια οτι δεν ηταν αυτη η ταινια που θα επρεπε να κλεισει τη "σειρα".

Ναι, εδειξε πολλα - αλλα ηταν λιγη μπροστα στο 1 ή στο 2.

Ευτυχως ηρθε το Rocky Balboa και εκλεισε τα στοματα οσων γκρινιαζαν και ειμαστε ολοι οκ.

Να θυμησω φυσικα οτι το thread αναφερεται στις ταινιες του Σταλλονε εκτος απο τα Rambo και Rocky και καλο θα ηταν να μεινουμε on topic.
 
Ψήφισα Dredd για την αρτιοτητα του σεναριου και για την πιστοτητα του κλιματος του κομικ, το οποιο και διαβαζα ανελλιπως. Επισης τα σκηνικα ειναι ανεπαναληπτα, απο την ίδια την MegaCity 1 εως την ερημο
 
Δικαστής .... γιατί "I'am the law" !! (και γιατι διάβαζα και "αγόρι" πιτσιρικάς.
 
Πίσω
Μπλουζα