starcraft 2 προβλημα με ati

Amigos

RetroMasteR
Joined
15 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.505
Αντιδράσεις
46
το προβλημα μου ειναι οτι ενω περναω το παιχνιδι ολα κανονικα η εικονα του παιχνιδιου με το που μπαίνω στο βασικό μενού (μάλλον εκεί) ειναι αρκετα δεξια και δεν βλέπω αν εχει επιλογές η οχι βλέπω μόνο μισο διαστημόπλοιο που πεταει στο πανω μερος της οθονης.. η εικονα ειναι φουλ οχι επειδη ειναι δεξια τραβηγμένη εχει μαυρο αριστερά .. εχω μια ταπεινή 4850 με τους τελευταίους οδηγούς που περασα πριν λιγο.. πέστε καμια ιδεα ρε παιδια τι να φταίει? αα άλλαξα ενα καρο αναλύσεις και χερτζ και ολα αλλά τίποτα :cry: :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαλε την υψηλότερη ανάλυση που υποστιρίζει το monitor σου και δικίμασε να το τρέξεις σαν admin

απενεργοποίησε και το 2ο monitor αν εχεις.

Τι win εχεις?
 
ελα βρε κολλητε τι κανεις? εχω xp sp3 .. το εχω κανει αυτο με την υψηλότερη ανάλυση καστε να το τρεξω και σαν admin
 
Πες μας από τι αποτελείται το PC σου.
 
μια 4850 ..4gb ram dd3. εναν τετραπυρινo στα 2.6 (3.0) .. αλλα λιγο που το ειδε και γιωργος ενα dll βγάζει πρόβλημα μαλλον θα του κανω ενα φορματ ..αφου καναμε οτι ηταν δυνατόν
 
Οτι exe και τα τρέχαμε, πεταγε exeption στο msvcrt.dll
 
Σίγουρα δεν φταίει η κάρτα πάντως αφού έχω την ίδια με τους τελευταίους driver και λιώνω μια χαρά :)
 
οκ.... τετραπύρηνο, dx10 vga και ΧΡ με προβλήματα... ήρθε η ώρα για format και να βάλεις 7 ...
 
παω και θα σας ενημερώσω πιο αργά να σας πω τι έγινε..
 
Στο μηχάνημα που βρήκα, πάντως έβαλα μια 5770 και μια χαρά παίζει κάτω από XP SP3.

Ναι, παλαβός συνδυασμός, αλλά η 5770 σε DX9 ράβει κανονικά.

Format δυστυχώς η μόνη λύση σου και τσέκαρε και το δίσκο για τυχόν προβλήματα.
 
να ρωτησω κατι ρε παιδια.. εχει κανεις κατω απο τα win7 περασμένο το lemonade-amiga? τυ τρέχει? γιατι σε vista για παραδειγμα δεν ετρεχε
 
Amigos είπε:
να ρωτησω κατι ρε παιδια.. εχει κανεις κατω απο τα win7 περασμένο το lemonade-amiga? τυ τρέχει? γιατι σε vista για παραδειγμα δεν ετρεχε
Δεν το έχω δοκιμάσει με 7άρια...... :)
 
Μάλλον για το forced AA θα πρέπει να είναι......
 
Το άλλο το καλό με τις fried gpu το διαβάσατε; Ειδικά στο μενού που δεν έχει τίποτα να κάνει πέρα από το rendering των λίγων γραφικών ανρβάζει τρελές θερμοκρασίες, μιας και δεν έχει framerate cap.

http://www.gamejudgment.com/star-craft-ii-overheating-issue

http://www.dailytech.com/Hot+Starcraft+II+is+Frying+Graphics+Cards+Blizzard+Issues+Temporary+Fix/article19224.htm

Πάντως, εγώ δεν παρατήρησα κάνα πρόβλημα υπερθέρμανσης της 5850 μου, αλλά θα βάλω το frame cap για προληπτικούς λόγους!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα