"STEAM" Product problem !!!

PsychoGamer

RetroN00b
Joined
16 Αύγ 2010
Μηνύματα
28
Αντιδράσεις
0
Παιδιά ...

Είμαι χρήστης του "STEAM" και είχα αγοράσει το "Counter Strike : Source" πρίν κάμποσο καιρό ...

Το "Game" όμως το αγόρασα απο την Ρωσσία ( αφου πήγαμε διακοπές το καλοκαίρι ) σε πολύ χαμηλή τιμή ( οτιδήποτε είναι φτηνό εκεί ) ...

Οταν ήρθαμε Ελλάδα ( και πάλι Ελλάδα ) ήθελα να ενεργοποιήσω το παιχνιδάκι μέσω "STEAM" με 1 κώδικα που είχε ...

Για κακή μου τύχη δεν μπορούσα να τον ενεργοποιήσω γιατί ενεργοποιήτε μόνο στην χώρα που το αγοράζεις !!!

Καμία λύση ???
 
PsychoGamer είπε:
Για κακή μου τύχη δεν μπορούσα να τον ενεργοποιήσω γιατί ενεργοποιήτε μόνο στην χώρα που το αγοράζεις !!!
Είσαι απολύτως σίγουρος γι' αυτό που λες;Πού το διάβασες;
 
Κοίταξε, αν δεν το δέχτηκε σημαίνει οτι ο κωδικός του δεν περνάει το authentication του τωρινού Steam, οπότε πάπαλα. Δεν πολυέχει σημασία η χώρα αγοράς, πολλές φορές, ειδικά παλιότερα, τα προιόντα που είχαν τα ράφια εδώ δεν ήταν για την αγορά της Ελλάδας αλλά εισαγωγή απο την φτηνότερη πηγή. Το θέμα είναι ότι το Steam πλέον μπορεί να μην ενεργοποιεί ούτε παιχνίδια που αγοράστηκαν Ελλάδα. Το μόνο που είχα καταφέρει να ενεργοποιήσω ήταν το πρώτο Half Life πριν 6 χρόνια, που επειδή ήταν η Gold έκδοση, μου ξεκλείδωσε όλα τα τότε διαθέσιμα παιχνίδια που χρησιμοποιούσαν την ίδια game engine! Αλλά απο τότε δεν έχω καταφέρει να ενεργοποιήσω τίποτα άλλο πέραν του Orange Box. Δυστυχώς μόνο αν επικοινωνήσεις μαζί τους μπορείς να βγάλεις άκρη.
 
Πίσω
Μπλουζα