Stranger Things [2016]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Η σειρα ξεκινα σε λιγες μερες στο NetFlix. Διαδραματιζεται στα 80s οπου ενα παιδι εξαφανιζεται και οι φιλοι του ξεκινανε να το βρουνε


Το trailer μου εβγαλε μια τρελη 80ιλα...κατι μεταξυ σε Goonies και Carpenter!

Ανυπομονω (αραγε μπορουμε τωρα με τα capital controls να γραφτουμε για κανα μηνα στο Netflix?)
 
Ειδα το πρωτο επεισοδιο και πραγματικα τα σπαει. Σασπενς, Goonies feeling, θριλερατο-μεταφυσικο, με πολυ 80ιλα
 
Eεπ δεν το 'χα δει το θρεντ,πολυ καλο το πρωτο,ελπιζω και τα υπολοιπα να συνεχισουν ετσι ,ειδα τον Μαικλ Ναιτ στην Τιβι και συγκινηθηκα.


Το παιδακι με τα "δοντια " ειναι τοp χαρακτηρας.
 
OK παιδια η σειρα παιρνει 10 στα 10 ,προσφερεται για binge watching και βλεπεται ευχαριστα απο την αρχη ως το τελος σαν μια μεγαλη ταινια.


Τρεις ιστοριες ,οι πιτσιρικαδες ηταν Σπιλμπεργκ καθαρος,οι εφηβοι Carpenter και οι ενηλικες Κινγκ.



Δεν εχω λογια,απλως καλη τηλεοραση και τελεια αναπαρασταση των 80ς!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ετσι!

Δεν θα μπορουσα να το πω καλυτερα!

Δυο απο τα παιδακια, ο Will και η Eleven, πραγματικα δινουν ρεστα ηθοποιιας. Πολυ καλος και ο σεριφης. Η Ryder αγνωριστη!

Ειμαι στο τριτο επεισοδιο και με βλεπω να το παω οσο αντεξω σημερα...
 
Δεν ηθελα να το δω χωρις υποτιτλους οποτε σημερα το ειδα τελικα ολοκληρο και μπορω να πω πως σιγουρα θα γινει μια απο της αγαπημενες μου σειρες.Συμφωνω με ολα ωσα γραψατε παραπανω και αυτο που θα πω μονο ειναι πως ημουνα σιγουρος πως μετα την σκηνη στο μπανιο που πηγε ο γουιλ στο τελος του τελευταιου επεισοδιου θα υπαρξει και δευτερος κυκλος η sequel τελως παντων και τελικα ειπε και το Netflix πως θα υπαρξει και δευτερος κυκλος.Πραγματικα εξαιρετικη σειρα μεσα στο κατακαλοκαιρο.
 
Εξαιρετικό, το καταευχαριστηθηκα...
 
Eκπληκτικος φορος τιμης στα 80ς.

Οι αναφορες στην αγαπημενη μας δεκαετια ειναι πραγματικα ατελειωτες, ενω η αναπαρασταση της εποχης ειναι τοσο καλη που εχεις την αισθηση οτι βλεπεις μια σειρα γυρισμενη τοτε σε αποκατεστημενη κοπια... Θα συμφωνησω απολυτα με το σχολιο του Aardvark οσον αφορα τους χαρακτηρες. Το σεναριο επισης εξαιρετικο.

Μην το χασετε..
 
Εεεεεε πες οτι εχει μεσα spoilers!!!! :rant: :rant: :rant:

Το ξεκινησα πριν λιγες μερες και ειμαι στο 4ο επεισοδιο!!!! (ως τωρα μου αρεσει παρα πολυ)
 
Είμαι στο 5ο επεισόδιο (είδα και τα πέντε χθες, Κυριακή) και δεν μπορώ να ξεκολλήσω! Κάψιμο!!!!

Καταπληκτική σειρά, τέλεια μουσική, φοβερές ερμηνείες, ωραίο στόρι!!! Όπως τα είπαν πιο πάνω τα παιδιά: Κινγκ, Κάρπεντερ, Σπίλμπεργκ! Τέλος!
 
Εξαιρετικα νεα!
 
Aardvark είπε:
Θα το δω αργοτερα lol.
Stranger Things | Virtual Reality / 360 Experience [HD] | Netflix

Μαμααα μου...

Οι ελάχιστες τρίχες της κεφαλής μου σηκώθηκαν και έγιναν "κάγκελο" απο την ανατριχίλα!!!

Welcome to S**t your pants simulator 2016!
 
Γενικά καλή σειρά με 80ʼς συναίσθημα. Βέβαια σε πολλά σημεία είναι αρκετά παιδική αλλά και αρκετά τρομακτική σε κάποια άλλα. Λογικά απευθύνεται σε ανθρώπους που μεγάλωσαν τη δεκαετία του 80 και γιʼ αυτό το λόγο βάζω στοίχημα πως στη νέα γενιά δεν θα άρεσε.

Μιας και περί σειρών ο λόγος, πειράζει να αναφέρω πως περιμένω εναγωνίως τη συνέχεια του Vikings στο τέλος Νοεμβρίου; :)
 
Φοβερά νέα! Ελπίζω ο 2ος κύκλος να είναι τόσο καλός όσο ο 1ος! (και να μας δώσει απαντήσεις βεβαίως, βεβαίως!)
 
Πίσω
Μπλουζα