Stranger Things [2016]

Εβλεπα μεχρι αργα το βραδυ τον πρωτο κυκλο....ενταξει,η σειρα ειναι ωδη στα 80s!!! :headbangdude:

Τι θες και δεν το εχει μεσα.... Dungeons & Dragons,Lord of the Rings,Star Wars,He-Man,Jaws,The Thing, X-Men κλπ. κλπ.... :worship:

Το cast, ιδιαιτερα τα πιτσιρικια,εχουν "δεσει" αψογα μεταξυ τους.

Ειδικα ο Dustin,ειναι ο ορισμος του geek....ψευδος,κομιξας,gadgetακιας,movie freak....εχει ολο το πακετο!!! :D

Ανετα η σειρα κερδισε μια θεση στις αγαπημενες μου!!! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτα ειναι!!!!!!
 
Λιγο πριν ξεκινησει η 2η εχω ετοιμα προς θεαση την πρωτη σαιζον για φρεσκαρισμα αλλα αυτην την φορα σε Ultra HD.


Ετσι να γουσταρουμε.
:D
 
Aardvark με συνοδεία αυτο έπρεπε να ειναι η φωτο σου:
 
Ναι ηταν λιγο too obvious αλλα κολλαει μια χαρα και αυτο ,lol.
 
Υπεροχη σειρα, πραγματικα αψογη σε ολα της!

Αναμενω με αγωνια τον δευτερο κυκλο.
 
Ένα άρθρο για την σειρά στο www.in.gr

http://www.in.gr/entertainment/tv/ne...aid=1500129348

στο οποίο οι δημιουργοί φαίνεται να σκοπεύουν η σειρά να κρατήσει 4-5 σεζόν (παραθέτω απόσπασμα):

"Οι αδελφοί Ντάφερ αποκάλυψαν, επίσης, ότι βλέπουν τη σειρά να διαρκεί τέσσερις ή πέντε σεζόν, ωστόσο όπως σημείωσε ο Ρος Ντάφερ «τα πάντα αλλάζουν όσο προχωράμε, οπότε θα δούμε»."

Προσωπική μου γνώμη είναι πως αν η σειρά κρατήσει 4-5 σεζόν, θα την ξεσκίσουν... κρίμα.

Θεωρώ πως η 1η σεζόν τελείωσε ιδανικά. Απάντησε σε όλες τις απορίες που δημιούργησε, και άφησε σκόρπια πραγματάκια δευτερεύουσας σημασίας αναπάντητα που μπορεί εξηγήσει στη 2η σεζόν... Σαν μια ταινία 8 ωρών με αρχή μέση και τέλος που χωρίστηκε σε ωριαία επεισόδια.

Τώρα για 5 σεζόν πραγματικά εύχομαι να μην ξεχειλώσει η σειρά (πράγμα δύσκολο), εκτός και αν ΗΔΗ έχει γραφτεί όλο το σενάριο και απλά το κόβουν σε επεισόδια. Δυστυχώς κάθε τι επιτυχημένο φέρνει και λεφτά στους δημιουργούς, με αποτέλεσμα σε κάθε νέα σεζόν ή sequel να χάνεται η ποιότητα από ένα σημείο και μετά. Ελπίζω να μην ισχύσει στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Περιμένουμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Εβλεπα μεχρι αργα το βραδυ τον πρωτο κυκλο....ενταξει,η σειρα ειναι ωδη στα 80s!!! :headbangdude:
Τι θες και δεν το εχει μεσα.... Dungeons & Dragons,Lord of the Rings,Star Wars,He-Man,Jaws,The Thing, X-Men κλπ. κλπ.... :worship:

Το cast, ιδιαιτερα τα πιτσιρικια,εχουν "δεσει" αψογα μεταξυ τους.

Ειδικα ο Dustin,ειναι ο ορισμος του geek....ψευδος,κομιξας,gadgetακιας,movie freak....εχει ολο το πακετο!!! :D

Ανετα η σειρα κερδισε μια θεση στις αγαπημενες μου!!! :cool:
Ο Dustin ειναι βγαλμενος απο 80s!Ανετα επαιζε σε Γκουνις,Στασου πλαι μου,Γκρεμλίνς κλπ!
 
Ξέρει κάποιος/α πότε θα ξεκινήσει η 2η σεζόν;

Εύχομαι να μην καταλήξει σαν το LOST που μετά την 1η σεζόν κατάντησε ένα μάτσο ασυναρτησίες.
 
O δεύτερος κύκλος θα αποτελείται απο 9 επεισόδια που θα βγουν ταυτόχρονα στις 31 Οκτωβρίου.
 
Tα φρεσκαρω σε 4Κ μια 2η φορα ,μεχρι τον οκτωβρη πιθανον να θελει αλλη μια ,lol.
 
Aπιστευτο τρειλερ οντως...
 
Λετε να εβαλε το Dragon's lair ο σκηνοθετης για να δειξει στην νεολαια μας τι γραφικαρες ειχαμε τοτε;;
 
Η 2η σεζόν "έφυγε" σε 2 μέρες από εμένα. Καταπληκτική αν και είχε κάποια θεματάκια. Τίμιο στόρι, έδωσε απαντήσεις και άνοιξε νέα μέτωπα. Για πείτε εντυπώσεις!

(Μόνος φόβος μου, μη ξεχειλώσει στο τέλος η ιστορία από τις πολλές σεζόν)
 
Πίσω
Μπλουζα