Sturmwind στο Retromaniax! [Πρώτη παρουσίαση]

cast128dreams είπε:
Σε 42 sasmung που το δοκιμασα ειναι τοσο ομορφα τα χρωματα που στην αρχη νομιζα οτι ειχα βαλει κατι σε 360.Φυσικα σε VGA output. :)

Παιδες δυστυχως δεν μου εχει ερθει. :( :( Ακομα και εαν η ομαδα μου το εστηλε νωριτερα απο την ανακοινωση του παιχνιδιου :( δεν το εχω λαβει ακομα....Γρρρ τι να πει κανεις..... Διαβασα στο Dreamcast-talk οτι ο Darksymbos το παραρελαβε?

Λοιπον ισχυει???
 
cast128dreams είπε:
Παιδες δυστυχως δεν μου εχει ερθει. :( :( Ακομα και εαν η ομαδα μου το εστηλε νωριτερα απο την ανακοινωση του παιχνιδιου :( δεν το εχω λαβει ακομα....Γρρρ τι να πει κανεις..... Διαβασα στο Dreamcast-talk οτι ο Darksymbos το παραρελαβε?

Λοιπον ισχυει???
Ελα φιλε μου. Ναι ισχυει και το πηρα μεσα σε 4 μερες απο την ημερα που μου το στειλανε αλλα με την διαφορα οτι εγω μενω Μοναχο αυτην την στιγμη. Τους ειπες να σου το στειλουνε με απλο ταχυδρομειο;

Αν ναι θα κανεις υπομονη...
 
DarkSynbios είπε:
Ελα φιλε μου. Ναι ισχυει και το πηρα μεσα σε 4 μερες απο την ημερα που μου το στειλανε αλλα με την διαφορα οτι εγω μενω Μοναχο αυτην την στιγμη. Τους ειπες να σου το στειλουνε με απλο ταχυδρομειο;Αν ναι θα κανεις υπομονη...

Oχι επειδη δεν εστειλαν πολλα limited edition στους παραγωγους μου το εστειλαν το δικο μου τελικα στης 24 απο την redspotgames...Kαι επειδη λιγες αργιες στην γερμανια μεγαλη βδομαδα εδω για αυτο αργει.

Πως σου φενεται το παιχνιδι??σου αρεσει?
 
Για ποιο λογο το παιχνιδι ειναι παντου εξαντλημενο??

Δεν υπαρχει πουθενα προς αγορα!
 
Wally είπε:
Για ποιο λογο το παιχνιδι ειναι παντου εξαντλημενο??
Δεν υπαρχει πουθενα προς αγορα!
Απο οτι ειδα υπαρχει μονο η limited edition στην redspotgames και η απλη στο ebay. Δεν ξερω ποσο εισαι διατεθειμενος να δωσεις αλλα τελευταια υπαρχει μια μεγαλη γκρινια οσον αφορα την διαθεση. Δεν ξερω τι παιζει με τον Max απο την redspotgames αλλα φαινεται σαν μην τους ενδιαφερει αλλο να κανουνε κοπιες. Θα σου προτεινα να παρεις την limited και θα σου αρεσει! ;)
 
Nα βοηθαμε την indie κοινοτητα...οταν και αυτη θελει να βοηθηθει ομως.

Χριστουγεννιατικα και να εχουν προς διαθεση μονο τη limited και με 70 ευρα...δεν φαινεται να θελουν να βοηθησουν τους εαυτους τους.

Εκτος αν συμβαινει κατι αλλο...
 
Wally είπε:
Nα βοηθαμε την indie κοινοτητα...οταν και αυτη θελει να βοηθηθει ομως.
Χριστουγεννιατικα και να εχουν προς διαθεση μονο τη limited και με 70 ευρα...δεν φαινεται να θελουν να βοηθησουν τους εαυτους τους.

Εκτος αν συμβαινει κατι αλλο...
Εχεις δικιο σε αυτο που λες! Γιατι εκτος απο σενα ειναι παρα πολλοι που ψαχνουν το παιχνιδι και τα εχουν παρει στο κρανιο.Εγω τους εστειλα ενα email στην RSG για την κατασταση που επικρατει μηπως και ενδιαφερθουνε. Αμα θες απευθυνσου στην Duranik(facebook,αμα εχεις) και πες το προβλημα σου.

Τις επομενες μερες θα παω σε ενα ρετρο καταστημα και θα ρωτησω αμα εχουν την κανονικη εκδοση σε λογικη τιμη.

Παντως με μια συζητηση που ειχα με εναν εχει καταστημα με ρετρο και καινουργια, μου ειπε οτι δεν τους εκατσε καλα η φαση με τα pre orders γιατι ειχανε προβληματα στην διανομη και μαλιστα καποια ειχανε χαθει (και ξαναβρεθηκαν). Η φαση ειναι οτι το παιχνιδι πουλησε πανω απο 20000 κοπιες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα στειλω email.

Παντως με 20.000 πωλησεις και με πολυ "ενταξει" συμπεριφορα των χακεραδων...ειναι κριμα που Χριστουγεννιατικα πυροβολουν τον εαυτο τους στα ποδια και μας στερουν την ευκαιρια να κανουμε ενα καλο δωρακι στους εαυτους μας (και να βοηθησουμε την σκηνη).

Αν μαθεις κατι...σφυρα και απο δω
 
Wally είπε:
Θα στειλω email.
Παντως με 20.000 πωλησεις και με πολυ "ενταξει" συμπεριφορα των χακεραδων...ειναι κριμα που Χριστουγεννιατικα πυροβολουν τον εαυτο τους στα ποδια και μας στερουν την ευκαιρια να κανουμε ενα καλο δωρακι στους εαυτους μας (και να βοηθησουμε την σκηνη).

Αν μαθεις κατι...σφυρα και απο δω
Καπου ειχε διαρρευσει και το σταματησανε. Θα μαθω και θα σου πω αμα ειναι! ;)
 
Το ξερω οτι ειχε διαρευσει σε καποιο φορουμ αλλα κανενα παιχνιδι δεν θυμαμαι να ειχε τετοιο "σεβασμο" απο "σπαστηρακηδες" οσο το Sturmwind. Τα μεγαλυτερα φορα με σπασμενα παιχνιδια, αρνουντο να το ανεβασουν.

Kαι το γεγονος οτι ακομα και μετα την (μικρης εκτασης και αποδοχης) διαρροη, υπαρχει κοσμος που ψαχνει να το ψωνισει...επρεπε να τους βαραει ενα καμπανακι
 
Να σαι καλα!!
 
Και εγώ το ίδιο ήθελα πριν λίγο διάστημα και αναγκάστηκα να καταφύγω στην "διαρροή". Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη, αν δουλέψει και πειστώ (που νομίζω οτι θα πειστώ, όλοι τα καλύτερα λένε) θα το αγοράσω και εγώ (στην απλή έκδοση πάντα, 70κάτι για παιχνίδι dreamcast το θεωρώ over-overkill)
 
Η διαρροη εκτος οτι σαμποταρει την προσπαθεια (δεν το παιζω καλογερος - αναφορα κανω), χρειαζεται κοπανημα του DC κατα τη διαρκεια του φορτωματος για να το κανεις να νομιζει οτι εχει bad sector.

Δεν ειναι καλη ιδεα να διαλυσουμε τη κονσολα μας για 35 ευρω. ;)
 
Yπάρχει και άλλος τρόπος !

Αλλα είπα, κάποια στιγμή θα το πάρω, απλώς θέλω να επιβεβαιώσω ότι το γουστάρω στο 100%.
 
Πάλι σε έξοδα θα μπω μου φαίνεται... :)

Όσο για το "backup", το παιχνίδι είναι πολύ έξυπνα προστατευμένο οπότε μην περιμένετε πολλά σε αυτό τον τομέα. Ξέρω κανά-δυό σαίνια που το είχανε κοιτάξει αλλά τους βγήκε ζόρικο. Όχι ότι δεν θα γίνει κάποτε, αλλά...
 
Maddog είπε:
Πάλι σε έξοδα θα μπω μου φαίνεται... :) Όσο για το "backup", το παιχνίδι είναι πολύ έξυπνα προστατευμένο οπότε μην περιμένετε πολλά σε αυτό τον τομέα. Ξέρω κανά-δυό σαίνια που το είχανε κοιτάξει αλλά τους βγήκε ζόρικο. Όχι ότι δεν θα γίνει κάποτε, αλλά...
Η διαρροή παίζει κανονικά (τον υδραυλικό ρε παιδιά :p ), με λίγο πατεντούλα. "Κανονικό cdi" ντεν έκει, αλλα ντάξει. Έτσι και αλλιώς και εγώ για ντέμο λόγους θα το παίξω απο εκεί, έπειτα μόλις ξελασκάρω λίγο θα τσιμπήσω την αυθεντική.
 
Όταν λες "παίζει κανονικά" ελπίζω να εννοείς και σε επόμενα levels μέχρι το τέλος και όχι απλά ότι ξεκινάει/παίζει το πρώτο level. Από τα λίγα που θυμάμαι, οι μάγκες λέγανε ότι υπάρχει και τέτοιου επιπέδου protection. Κρίμα που δεν θυμάμαι λεπτομέρειες...

Και αν η "πατέντα" είναι αυτό που λέει ο Wally, ακόμα και σαν ιδέα με ανατριχιάζει να ρίχνω μπούφλες στο μηχάνημα για να "πηδάει" το laser και να "εξομειώνει" bad sectors. Τέτοια συμπεριφορά μόνο σε Playstation αρμόζει, χαχαχα!
 
Οταν λεμε χτυπημα απλα χρειαζεται ενα απαλο σκουντημα μη νομιζει κανεις οτι πρεπει να δωσει καμια κλωτσια την κονσολα του.Περα απο το σκουντημα αυτο ομως υπαρχει και η αλλη λυση με την μπατονετα που δεν χρειαζεται ουτε σκουντημα ουτε τιποτα.Οσο για το παιχνιδι παιζει κανονικοτατα χωρις το παραμικρο προβλημα και συγκεκριμενα εγω το τερματισα ετσι ακριβως τον μαρτιο που μας περασε και το επαιξα ετσι γιατι οπως και ο Other_Ρeality ηθελα να δω πως ειναι και αν αξιζει να το αγορασω αυθεντικο.Δεν μπορω να πως πως ειναι κακο παιχνιδι ισα ισα το αντιθετο ενα αξιολογο shooter ειναι αλλα απο την αλλη δεν με εντυπωσιασε γενικοτερα σαν παιχνιδι σε ολους τους τομοις οποτε δεν υπηρχε ουτε υπαρχει περιπτωση να δωσω λεφτα και να το αγορασω.
 
Πίσω
Μπλουζα