Super Hits 85

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.281
Το πρώτο βινύλιο που αγόρασα. 1985 EMI

Παραθέτω και ένα Tidal playlist που έφτιαξα και περιεχει τα κομματια με τη σωστη σειρα. Δυο/ τρία κομμάτια δεν μπόρεσα να τα εντοπίσω.

1517741629745352035271.jpg

1517741676374-1162840270.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αμ εσύ είχες πάρει τον καλό. Εγώ είχα πάρει το Top Hits 85 σε διπλή κασσέτα και είχα απογοητευτεί... Τότε... Μετά από χρόνια κατάλαβα τι άκουγα!!! Όταν ξαναπάω στο πατρικό μου θα υπάρχει και.... φωτορεπορτάζ!!!

Και διορθώνω... θυμήθηκα καλύτερα. HITS 5 το λέγανε!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ είχα πάρει το, αν θυμάμαι καλά, Super Summer 85 σε κασέτα. Ενδεχομένως να υπάρχει ανάμεσα σε όλα τα "σκουπίδια" που έχει κρατήσει κάπου η μάνα μου. Κι αν υπάρχει, αμφιβάλλω αν θα παίζει. Αλλά τι λέω! Εδώ δεν έχω κασετόφωνο :D
 
Θα σου βρούμε ρε Νίκο ένα.... τέσσερα πέρασαν από τα χέρια μου τους τελευταίους μήνες και μοιράστηκαν!!!
 
Nα βαλουμε το αδερφακι και εδω ,προχτες την ακουγα.

20180205_100726.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
η πρωτη κασεττα που αγορασα...
 
Ήμουν αγέννητος τότε,και δεν ξέρω κανένα κομμάτι μόνο του Χαριτοδιπλωμένου!!!!!!!!!!Από καλλιτέχνες ξέρω βέβαια τους Queen,Duran Duran,Talking Heads.Πάντως επειδή ψάχνω συλλογές 80s,90s σε πολλές δεν έβαζαν τις αυθεντικές εκτελέσεις σε παρόμοιες συλλογές,επειδή δεν είχαν τα δικαιώματα.
 
Στο συγκεκριμενο compilation ολα ηταν original εκτελεσεις. Για περιεργο λογο το 2 Minutes to Midnight κοβεται πριν την κανονικη του διαρκεια...
 
Θα σου βρούμε ρε Νίκο ένα.... τέσσερα πέρασαν από τα χέρια μου τους τελευταίους μήνες και μοιράστηκαν!!!
Ελα ρε δικέ μου! Αν βρεις καμια κασέτα, θα γουσταρα να τη βαλω βιτρίνα. Και φτιάξε μου κι εναν με 29 ζάχαρες.
 
Στο συγκεκριμενο compilation ολα ηταν original εκτελεσεις. Για περιεργο λογο το 2 Minutes to Midnight κοβεται πριν την κανονικη του διαρκεια...
Κάνει fade out?Έχω ακούσει ότι σε πολλές συλλογές το έκαναν,και σε cd-singles,έβαζαν τη single version ή αλλιώς τη radio edit και όχι την album version.Αυτό συμβαίνει ακόμα και σήμερα όταν αρκετά κομμάτια ξεπερνάνε τα 4 λεπτά,πόσο μάλλον τα 6΄λεπτά.
 
Κάνει fade out?Έχω ακούσει ότι σε πολλές συλλογές το έκαναν,και σε cd-singles,έβαζαν τη single version ή αλλιώς τη radio edit και όχι την album version.Αυτό συμβαίνει ακόμα και σήμερα όταν αρκετά κομμάτια ξεπερνάνε τα 4 λεπτά,πόσο μάλλον τα 6΄λεπτά.
To μπάχαλο του μπάχαλου. Και αναφέρομαι σε τρεις συλλογές των 90'ς

Ritsi - The Italian Collection. Διπλό LP,  μονό CD. Από το CD λείπει ένα τραγούδι. 

A Paris - Fade Out σε δύο τραγούδια στο CD (Δεν έχω το LP).

The Weekender Collection - Fade Out σε δύο τραγούδια στο CD (Δεν έχω το LP).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα