Super Meat Boy

Iaspis

RetroActive
Joined
12 Ιαν 2008
Μηνύματα
258
Αντιδράσεις
3
Πρόκειται για ένα old school platformer από τους ταλαντούχους Edmund McMillen και Tommy Refenes (Team Meat), το οποίο πρόκειται να κυκλοφορήσει (σύμφωνα πάντα με το Steam) το Μάρτιο του 2010, ενώ αναμένεται και μια έκδοση για το Wiiware.

Τσεκάρετε το trailer για μια πρώτη γεύση:

Trivia: Το avatar μου είναι παρμένο από το game αυτό. Είναι ο Tim του Braid, σαν unlockable character στο Super Meat Boy, κατά τον Edmund. :D

Επίσης, μπορείτε να τσεκάρετε την πρώτη έκδοση σε flash στο http://www.newgrounds.com/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πω πω φοβερά αγχωτικό!!
 
Κομματακι δυσκολο φαινεται....Κατι απο Locco Rocco εχει η μου φαινεται?
 
πολύ καλή μουσική!!!
 
Η κυκλοφορία αναβλήθηκε για Αύγουστο... :burn:
 
Φοβερή η αναφορα στο street fighter II στην intro screen
 
Μετά από πολλές καθυστερήσεις, το παιχνιδάκι είναι έτοιμο για να βγει στην αγορά (αύριο, 20 Οκτώβρη στο XBLA και κάπου μες το Νοέμβρη στο Steam).

Να κι ένα αρκετά ρετρό-looking νέο τρέιλερ (σαν διαφήμιση στην TV είναι!)

 
Θυμίζει πολύ World of Goo ή είναι η ιδέα μου;
 
Όσοι πιστοί: Το game στο Steam είναι διαθέσιμο 33% off (9,39 Euro) για όσους το πάρουν με pre-order, μέχρι τις 30 Νοέμβρη που κυκλοφορεί.

Link
 
Το παιχνιδάκι είναι φοβερό, τι να λέμε τώρα. Ο έλεγχος που έχεις πάνω στο χαρακτήρα σου είναι άψογος, το gameplay -αν και δύσκολο- δεν σε βγάζει και από τα ρούχα σου (το φοβόμουν λίγο αυτό, πάλι καλά!) και σε ωθεί στο να συνεχίζεις να παίζεις μεχρι να ξεκλειδώσεις το επόμενο unlockable! Επίσης, φοβερή ρετρο-εμπνευσμένη μουσική! Γενικά: must have, με κλειστά τα μάτια! Περιμένω feedback κι από σας.
 
Πίσω
Μπλουζα