Super troll islands (Review) ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.323
Αντιδράσεις
5.920
Super troll islands

 


Προβολή συνημμένου 88784

Trolls ολων των forums,blogs,sites και γενικοτερα του ιντερνετ ενωθειτε και παρτε το gamepad του snes στα χερια σας γιατι αυτο το παιχνιδι ειναι για σας και πρεπει να το κανετε σημαια και σημα κατατεθεν σας :p Ολοι οι αλλοι απλοι ανθρωποι σιγουρα θα θυμαστε τα trolls η καλητερα ευχουληδες οπως τα ξεραμε στην ελλαδα και ηταν και αυτα μια μοδα της εποχης.Οι ευχουληδες λοιπον ηταν κατι ξεβρακωτα κουκλακια με μεγαλα μαλια και γουρλωμενα ματι σε διαφορα χρωματα και σιγουρα θα υπαρχει καποιο θεμα εδω μεσα γιαυτα.Ετσι λοιπον οι Κemco και ASC games σκεπτομενοι να εκμεταλευτουν τον ντορο γυρω απο αυτα και να αρμεξουν την αγελαδα ωσο ειχε ακομα γαλα κυκλοφορησαν αυτο το αθλιο παιχνιδι στο SNES που ονομαζεται super troll islands.

 


Προβολή συνημμένου 88785


Μολις ξεκινουσε το παιχνιδι βλεπουμε 4 Trolls στο σπιτακι τους να ειναι καθισμενα στα κρεβατια τους και ελεγχουμε το ενα απο αυτα.Πηγαινοντας προς την πορτα διαπιστωνουμε οτι δεν μπορουμε να βγουμε απο κει οποτε το κοβουμε προς την αλλη πλευρα που υπαρχει ενας μαγικος καθρεφτης που μολις μπουμε μεσα θα μας μεταφερει στα troll islands και στην απιστευτη και μαγικη περιπετεια που μας περιμενει
:p :p:p:p Το gameplay αυτου του platformer θα μποροσυα να το πω πρωτοτυπο την εποχη που κυκλοφορησε και σκοπος μας ειναι να χρωματισουμε την καθε πιστα η οποια ειναι γκριζα και μουντη.Για να γιννει αυτο φτανει απλα να περασουμε απο τα διαφορα σημεια της πιστας,να ανεβουμε σκαλες,να κολυμπησουμε και γενικα να παμε σε καθε σημειο της ωστε να την χρωματισουμε ολη και στη συνεχεια να περασουμε στην επομενη πιστα.Ο σκοπος ειναι γελοια ευκολος δεν εχει καποια ιδιαιτερη δυσκολια αλλα η δυσκολια που υπαρχει οφειλεται στον αθλιο χειρισμο των Troll που ελεγχουμε.Εκτος του οτι ειναι λες και περπαταμε μονιμα πανω σε παγο τα αλματα θυμιζουν περισσοτερο super ηρωα παρα troll γιατι ωσο πιο δυνατα παταμε το κουμπι αναλογο ειναι και το υψος του αλματος μας και αν το πατησουμε τερμα δυνατα το αλμα ειναι ικανο να μας βγαλει απο την οθονη που λεει ο λογος και ο ελεγχος του ειναι πολυ δυσκολος γιατι ανετα μπορουμε να πεσουμε πανω σε καποιον εχθρο που πολλες φορες δεν φαινεται καν γιατι η θα μοιαζη το χρωμα του με της πιστας η θα ειναι πολυ μικρος στο μεγεθος.Ολους αυτους τους εχθρους τους σκοτωνουμε με το φονικο μας οπλο που ειναι κατι κεκακια που πεταμε και στη συνεχεια πηγαινοντας πανω τους.

 


Μεσα στης πιστες υπαρχουν και κατι φρουτα και διαφορα αλλα αντικειμενα που περνουμε για ποντους και μολις βγαλουμε την καθε πιστα εμφανιζονται καποια bonus αντικειμενα που πρεπει να τα μαζεψουμε ολα αν προλαβουμε φυσικα μεχρι να παμε στην επομενη.Στην διαθεση μας εχουμε 4 ζωες και η καθε μια αντιστοιχη σε ενα απο τα 4 trolls που εχουμε στην διαθεση μας και δεν χανουμε απευθειας ζωη μολις μας χτυπησει καποιος εχθρος αλλα αντιθετα κατω δεξια στην οθονη υπαρχει ενα τετραφυλλο τριφυλλι η κατι τετοιο με 4 φυλα τελω παντων και μολις μας χτυπησουν χανετε και ενα φυλλο.Τα 4 αυτα trolls εχουν το καθε ενα και διαφορετικη αναπτηγμενη ικανοτητα σε σχεση με τα αλλα.Το πρωτο που ξεκιναμε με τα πρασινα μαλια μπορει να δεχτει ενα επιπλεον χτυπημα,αυτο με τα ροζ μαλια μπορει να κανει αλμα στο θεο,αυτο με τα πορτοκαλι μαλια τρεχει γρηγορα σαν τον flash και τελος αυτο με τα μπλε μαλια μπορει να κολυμπησει κατω απο το νερο κατι που χρειαζεται οπωσδηποτε αν αντεξει καποιος και θελησει να το τερματισει 100%


:p :pΕπισης το παιχνιδι αυτο δεν εχει κανενα Replay value και οταν βγαλουμε και την τελευταια πιστα μετα απο μια απλλη the end screen μας ξαναγυρναει απο την αρχη οποτε ο ηρωας αυτος που θα αντεξει την βαρεμαρα και την αθλιοτητα του παιχνιδιου και το τερματισει μπορει ανετα μετα να παρει την κασσετα και να την πεταξει,να την κανει κομματια με μια βαριοπουλα,να την βαλει στο φουρνο μικροκυματων η γενικα μπορει να την κανει οτι αλλο θελει γιατι για να το ξαναπαιξει δεν υπαρχει περιπτωση :p :p

Προβολή συνημμένου 88787

Tα γραφικα του παιχνιδιου σε καμια περιπτωση δεν αντικατοπριζουν την δυναμη του SNES και ειναι απλοικα ασχετα αν οι πιστες ειναι πολυχρωμες και γενικα εκπεμπει μια ζωντανια.Τα trolls ειναι σαν ατσουμπαλες καρικατουρες οπως και οι εχθροι αλλα και γενικοτερα ο σχεδιασμος του καθε επιπεδου ειναι απλος και αποτελειται απο σκαλες,κατι σαν δωματιακια,δεντρακια,μανιταρια,λιμνουλες και σε γενικες γραμμες τα μεγαλα sprites των χαρακτηρων πιο πολυ χρησιμευουν για να γεμισουν της σχετικα κενες πιστες παρα να αναδειξουν τους ιδιους τους χαρακτηρες.Οι πιστες επισης δεν εχουν και πολυ μεγαλη ποικηλια και απλα αλαζει η περιοχη μετα απο καποιον συγκεκριμενο αριθμο πιστων και οι περιοχες ειναι the forest,the beach,the troll castle και μερικες bonus Πιστες.Η μουσικη παιζει με της αντοχες μας και περα απο το τραγουδι των τιτλων υπαρχει ακομα ενα για της επιλογες και της bonus πιστες και αλλα το πολυ δυο,τρια που θα σπασουν τα νευρα καθε gamer που θα παιξει το STI και λογικα η θα κανει mute τον ηχο να μην ακουει τιποτα η θα βαλει κατι της αρεσκειας του.Οι ηχοι ειναι επισης για τα μπαζα και ειδικα η φωνουλα του troll που προσωπικα καθε φορα που την ακουω ευχομαι να μπορουσα να πιασω το troll και να του βγαλω το λαρυγγι :p :p

Προβολή συνημμένου 88788

To super troll islands το ειχα καβαντζωσει καποτε απο μια ξαδερφη μου οταν ειχε χαλασει το snes που ειχε και επειδη ειχα φαει ολα μου τα λεφτα πιτσιρικας σε καποιες αλλες αγορες αναγκαστηκα και περασα ολοκληρες χριστουγεννιατικες διακοπες παιζοντας αυτο το πραμα και προσπαθοντας να το τερματισω 100%.Οταν το καταφερα τελικα δεν το ξαναεπιασα στα χερια μου απο τοτε.Μαλον ομως απεκτησα καποια ψυχολογικα προβληματα μετα απο αυτη την εμπειρια γιατι οι διαφορες σχεσεις μου κατα καιρους με εχουν πει οτι την νυχτα που κοιμομασταν παραμιλουσα και ελεγα ''οχι απο κει ευχουλη μην πας στο δασος εχει τερατα πανε απο την λιμνουλα που ειναι πιο ασφαλες'' χαχαχαχαχαχαχα :p :p:p:pΕτσι λοιπον αυτος που θα κατσει να παιξει αυτο το πραγμα πρεπει να ειναι καμμενος οπως εγω :p να ειναι σε ενα ερημονησι που παραδοξως εχει ρευμα αλλα και μια τηλεοραση και ενα snes και το μοναδικο παιχνιδι να ειναι αυτο :p Καποιος τρελαμενος οπαδος των ευχουληδων που κανει συλογη απο τετοιου ειδους πραγματα :p Καποιος κομμωτης που γουσταρει τα μαλια των ευχουληδων και το ποσο τελειο ειναι το χρωμα τους :p αλλα και ολοι οι hardcore gamers που βαρεθηκαν ολα τα αλλα γελοια παιχνιδια και ψαχνουν μια μεγαλη προκληση στην gaming καριερα τους.Εμπρος λοιπον να βοηθησουμε τα trolls να φτασουν στο καστρο τους :p






 
Mιλαμε για trolia κανονικη!!!:biglaugh:
 
Πω!! μας Τρολλαρεις μου φαινεται :D .
 
χαχαχαχαχαχαχα :rofl: :rofl:
 
Μας εστειλε αδιαβαστους ο φιλτατος με το συγκεκριμενο review .Δεν θυμαμαι τοτε να το πετυχα σε κανενα καταστημα με παιχνιδια .Αλλωστε το ματι παντα επεφτε στα πιο διασημα που παιζαν ολοι.Καπου πρεπει να το πηρε το ματι μου σε καποια συλογη μου με snes roms .Το ειχα δοκιμασει για λιγο .Σημειωστε οι νεοτεροι οτι τα τερατακια με τα πολυχρωμα μαλλια ειχαν γινει τεραστια μοδα στους πιτσιρικαδες των 90 s .
 
Αμάν !! ...να τα πάλι τα Trolls. :p

Δεν έχω παίξει παιχνίδι Trolls σε SNES, αλλά έχω σε Amiga - όπου δεν ήταν και κάτι το ιδιαίτερο (αξίζει πάντως να διαβάσετε και το review του "Ελ Κροντήρ" στο τεύχος 37 του USER. Είναι και αυτό χιουμοριστικό όπως του metal. :D )
 
metalcandyman είπε:
....με εχουν πει οτι την νυχτα που κοιμομασταν παραμιλουσα...
Βασιλη, δεν ηταν τιποτα ρε φιλαρακι....ηταν που δεν ειχες αγκαλια ενα Troll!!!!!:biglaugh::biglaugh::biglaugh: :rofl: :rofl: :rofl:

Παντως Trollιαζεις ασχημα....να το κοιταξεις αυτο!!!!! :tease: :tease: :tease:

Βρηκα τι θα σου κανω δωρο στην γιορτη σου....:biglaugh::biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα