Supermarioland ναι - 3D όχι

konstandin

RetroWannaBe
Joined
3 Μάρ 2010
Μηνύματα
87
Αντιδράσεις
1
ενα απ τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει gb ηταν το supermarioland1 ,μου αρεσε πιο πολυ και απ το 2,,,,,ακομη και το artwork ηταν τελειο στα ματια μου για εκεινη την εποχη.....και ακουω οτι βγανει παλι marioland αλλα σε 3d:mad::mad::mad::mad:,,,,,το εχω ξαναναφερει οτι εχω θεμα με τα 3d μου κανουν ναυτια......οποτε εμεινα με το παραπωνο και τα νευρα για την nintendo,,,,που σκαρφιστηκε αυτο το πραγμα για να πουλησει το 3ds,,,,,,,και απ οτι ειδα και βιντεο δεν με ενθουσιασε και πολυ,,,,,, γιατι τοσος λογος για 3d?στερεψαν απο ιδιες οι makers?σ αυτους τους καιρους θα μπορουσαμε να εχουμε απιστευτα 2d games,,,,,,,,και ενα marioland που να στεκει ισαξια στο 1ο ,,,ας κανει και αλλα ττα η nintendo και θα καλοπερασει ......
 
Αυτό εδώ εννοείς; Κυκλοφορεί εδώ και πολύ καιρό :) .

Super_Mario_3D_Land_cover.jpg
 
Το Super Mario Land για το κλασικο Game Boy εννοει.Μακραν μεσα στα αγαπημενα μου Mario παιχνιδια που πριν λιγο καιρο το ξανατερματισα.Aπο της All time αγαπημενες μου πιστες ειναι οι πιστα με το υποβρυχιο και ο τελικος με το αεροπλανακι.Ολα τα λεφτα μιλαμε.

[video=youtube;EV0qJd-phvQ]

 
Μα λέει ότι βγήκε για 3D. Το μόνο 3D Mario Land που ξέρω είναι αυτό που έβαλα στο προηγούμενο ποστ. Το original εννοείται είναι παιχνιδάρα. Αγαπημένες μου πίστες η 1-3 και 4-2.
 
Τελως παντων μπορει να μπερδευτηκα εγω.Απλα απ'οτι καταλαβα θα περιμενε ο φιλος κατι στα πρωτυπα του αρχικου Super mario land και το Super mario 3D land τον χαλασε.Το 3D land παντως ειναι παιχνιδαρα για μενα.
 
οπως τα λες ειναι φιλε metalcandyman
 
To μόνο κοινό που έχουν τα δύο αυτά παιχνίδια είναι η ονομασία. Αλλά και πάλι είναι υπέροχο το Super Mario 3D Land, ειδικά φτιαγμένο να έχει στοιχεία από 2D platforms όπως και το Super Mario Galaxy, το πρώτο 3D Mario που λάτρεψα και το αγαπημένο μου Super Mario (κι αυτό λέει πολλά για ένα άτομο που μια ζωή προτιμούσε τα 2D Super Mario). Aν θέλεις όμως 2D Mario πάρε το New Super Mario Bros 2 για το 3DS και μετά πάρε ένα Wii U με New Super Mario Bros U και New Super Luigi U. Οπότε έχουμε όχι ένα, ούτε δύο αλλά τρία 2D Super Mario.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρόσφατα απέκτησα και το New Super Mario Bros 2 και το Super Mario 3D Land. To 3D Land όντως έχει μερικές πίστες που πραγματικά παίρνει λίγη ώρα για κάποιον που δεν έχει εξοικειωθεί με το 3D (είμαι ένας από αυτούς) στο να κινηθεί στο χώρο. Εκεί που δυσκολεύτηκα ήταν στο να κεντράρω τον χαρακτήρα κάτω από ένα ? block. Ευτυχώς υπάρχει η σκιά του block και κάπως έχεις ένα μπούσουλα. Σε καμία περίπτωση βέβαια δεν είναι κακό παιχνίδι. Το NSMB2 πάλι είναι ένα αυθεντικό 2D Mario παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα