Tα Αρκουδάκια της Αγάπης - The Care Bears (1985)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
528
Tα Care Bears σκιτσογραφική δημιουργία για κάρτες (1981) που 4 χρόνια μετά απέκτησε την δική της σειρά. Στην Ελλάδα γύρω στα 1986 έκαναν θραύση τα κουκλάκια στα παιχνιδοπολεία (αλήθεια βλέπετε πουθενά παιχνιδοπολεία τώρα..εγώ όχι)

http://en.wikipedia.org/wiki/Care_Bears
 
Dominion, την πέρασα και αυτή την τρέλα με τα αρκουδάκια.Είχα και το Panini album, αλλά δεν πρόλαβα να το συμπληρώσω. Παιχνιδοπωλεία πολλά, όσα έχουν απομείνει πάντως τα ενισχύουμε και με το παραπάνω εδώ!!! :thumbup:
 
Έχει η γυναίκα μου κάποια dvd με αυτά...Τρελαμάρα σκέτη!
 
Το πιστεύετε πως ήμουν κάποτε φανατικός οπαδός της σειράς?

Ντρέπομαι που το λέω... :rofl: :blush:
 
theoritikos είπε:
Το πιστεύετε πως ήμουν κάποτε φανατικός οπαδός της σειράς? Ντρέπομαι που το λέω... :rofl: :blush:
Θεωρητικά μιλώντας τώρα; :D
 
Δεν εχανα επεισοδιο!Αχ τι ομορφες αναμνησεις!!!!! :cry:
 
Εγω ως αγορακι που σεβεται τον εαυτο του, τη θεωρουσα αηδια... μονο το αρκουδακι-γκρινιαρης ειχε ενα καποιο ενδιαφερον

Βεβαια μεγαλωνοντας και ασπαζομενος ιδεολογίες χίππυ κλπ, μου φανηκε πιο ενδιαφερον το κονσεπτ...
 
μια χαρά τα 'Αρκουδάκια της Αγάπης'! Τα παρακολουθώ με το μικρό μου τελευταία συνεχώς. Έχει μάθει τα τραγούδια απ'έξω!
 
πολλες vhs ειχαν ερθει,καπου στις 9 αλλα τα εξωφυλλα και η προχειροτητα στη ελλαδα ηταν τραγικες.ανεβαζω εννοειται εξωφυλλακια για να δειτε καποια τερατουργηματα που κρυβουν μικρους θησαυρους

CARE BEARS-ΤΑ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ Τ&#919.jpg

CARE BEARS-ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΦΛΑΟΥ&#932.jpg

CARE BEARS-Ο ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΣ Γ&#921.jpg

CARE BEARS-Ο ΝΟΡΚΥ ΑΡΧΗΓΟΣ.jpg

CARE BEARS-Ο ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΗΡ&#93.jpg

CARE BEARS-ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥ&#92.jpg
 
θανος είπε:
η 2η και η 4η κασσετα ειναι οντως αρκουδακια της αγαπης??γιατι τις πετυχα καπου και αναρωτιομουν ποια σειρα ειναι....
κι εγω παραξενευτηκα που προσθεσε τα συγκεκριμενα εξωφυλλα..παντως δε νομιζω να εχουν καμμια σχεση με τα αρκουδακια της αγαπης εκτος κι αν το εξωφυλλο ειναι ασχετο με το περιεχομενο της βιντεοκασσετας
 
ναι οντως εχει care bears μεσα επεισοδεια.καποιες βεβαια εχουν και αλλα παιδικα μαζι εκτος θεματος τελειως!!
 
Πίσω
Μπλουζα